START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Narty
,,Bezpieczny stok’’ po raz kolejny na Palenicy i Mosornym Groniu
 dodano: 5 Lutego 2020

 8 lutego na terenie ośrodka PKL Palenica i 9 lutego na PKL Mosorny Groń miłośnicy sportów zimowych dowiedzą się m.in. jak przeprowadzić rozgrzewkę przed wyjściem na narty, odpowiednio dobrać sprzęt oraz przede wszystkim - jak jeździć bezpiecznie. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się ratownicy GOPR oraz instruktorzy narciarstwa. Wszystko to w ramach akcji edukacyjnej ,,Bezpieczny stok’’ skierowanej przede wszystkim do dzieci i młodzieży, ale także do rodziców i wychowawców. 


 Narciarstwo i snowboard są bardzo popularną formą rekreacji i spędzania wolnego czasu zimą. W ferie swoje pierwsze kroki na nartach stawia bardzo wiele dzieci i to głównie do nich skierowana jest już 11. edycja akcji „Bezpieczny stok”. Nieco starsi, którzy szlifują umiejętności będą mogli sobie przypomnieć zasady bezpieczeństwa i kultury jazdy na stoku. W sobotę, 8 lutego w ośrodku PKL na Palenicy i w niedzielę, 9 lutego na Mosornym Groniu, miłośnicy aktywnego wypoczynku dowiedzą się jak spędzić ferie bezpiecznie i odpowiedzialnie. 
 
– Pamiętajmy o tym, że na stoku powinniśmy zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych. PKL promuje właściwe zachowania w górach. Stawiamy na edukację oraz podnoszenie świadomości 
i wiedzy na temat bezpieczeństwa na stoku dlatego też po raz kolejny nasze ośrodki biorą udział w akcji „Bezpieczny stok”. O najważniejszych zasadach turystyki górskiej przypominamy także poprzez cykliczną akcję edukacyjną „Odpowiedzialnie w góry!”– mówi Patryk Białokozowicz  
z zarządu PKL. 
 
Podczas akcji „Bezpieczny stok” na Palenicy i Mosornym Groniu w godz. 10:00-15:00 ratownicy GOPR będą opowiadać jak odpowiednio przygotować się do sezonu zimowego, uczyć narciarskiego savoir vivre’u  i sprawdzać, czy narciarze odpowiednio dobierają kaski. 
Pokażą także jak poprawnie korzystać ze sprzętu lawinowego. Chętni zobaczą również z bliska pracę ratowników górskich - przeprowadzona zostanie symulacja akcji ratunkowej 
z poszkodowanym na stoku.  
 
Na Palenicy 8 lutego Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu w godz. 10:30-14:00 przeprowadzi również akcję ,,Kręci mnie bezpieczeństwo’’. Dla najmłodszych przygotowano zabawy na śniegu i konkursy z nagrodami. Na godz. 12:30 zaplanowano mini zawody – na wszystkich uczestników czekają drobne nagrody rzeczowe. 
 
Kampania ,,Bezpieczny stok’’ organizowana jest przez Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, TOPR-u i GOPR-u. 
 
Aktualne dane o dostępności tras narciarskich i warunkach pogodowych we wszystkich ośrodkach Grupy PKL można znaleźć na stronie: www.pkl.pl, a więcej informacji na temat akcji edukacyjnej Odpowiedzialnie w góry! na stronie www.odpowiedzialniewgory.pl i w mediach społecznościowych.  
 
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    151 
  
 
  
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2020