START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Rowery
300 km na rowerze w jeden dzień!
 dodano: 10 Lutego 2020    (źródło: St. Kowalcze)

             Nie lada wyzwanie czeka odważnych kolarzy amatorów w nadchodzącym roku - po raz pierwszy będzie możliwość pokonania górskiej 300 kilometrowej trasy w formule rywalizacji,  i należy to zrobić w jeden dzień! 
Towarzystwo Cyklistów Orzeł Spytkowice, organizuje maraton rowerowy „Podhale Tour”, który odbędzie się w sobotę 20 czerwca 2020 r. 


 Maraton , jak już wspomniałem, liczy trzysta kilometrów a suma przewyższeń to 3820m i jest to na Podhalu najpoważniejsze wyzwanie kolarskie z jakim przyjdzie się zmierzyć uczestnikom. Start wczesnym rankiem w Spytkowicach skąd trasa prowadzi dookoła Gorców na Spisz, dalej przez  Magurskie śedlo do słynnej „Ceśty Slobody”, czyli krajoznawczo-turystycznej drogi biegnącej południowymi stokami Tatr.  Z najwyższego punktu w Śtrbskim Pleśe /1280mnpm/ do mety jest już mniej niż połowę dystansu i prawie cały czas w dół, wyjąwszy ostatni poważny podjazd z Liptowskiego Mikulaśa przez Huty do Orawic, skąd przez Chyżne dojeżdżamy do Spytkowic https://www.strava.com/routes/22627270 .  Niezwykle widowiskowa i urokliwa trasa, ale bardzo wymagająca, tym bardziej, że limit czasowy przyjazdu na metę wyznaczono na  godź 21:00 tego samego dnia. W nagrodę każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal, oraz certyfikat ukończenia maratonu, a najlepszym uczestnikom i drużynom zostaną wręczone puchary. 
Na stronie www.podhaletour.tcorzel.pl w zakładce „zapisy” przyjmowane są zgłoszenia, do zawodów, tam też szczegółowy regulamin.     Zapraszam do udziału w zawodach.   
                                                                                                         Stanisław Kowalcze
 
 
1
Regulamin
Maratonu kolarskiego „Podhale Tour 2020”
1. CEL IMPREZY Promocja miejscowości oraz terenów Małopolski przez które przebiega trasa zawodów. Upowszechnianie i promocja kultury fizycznej i sportu. Integracja między pokoleniowa uwzględniając rozbieżność wiekową startujących. Popularyzacja roweru jako ekologicznego i przyjaznego środowisku środka lokomocji. Promocja tolerancji i wzajemnego poszanowania pomiędzy rowerzystami, a innymi użytkownikami dróg, czyli kierowcami i pieszymi.
2. ORGANIZATOR Towarzystwo Cyklistów Orzeł Spytkowice 34-745 Spytkowice 26
Dyrektor zawodów: Stanisław Kowalcze tel. 607 473 683 e-mail - stanislawkowalcze@gmail.com Biuro zawodów- elektroniczny pomiar czasu: Łukasz Kowalcze
3. MIEJSCE I BIURO ZAWODÓW
Biuro zawodów, start i meta: Boisko sportowe w Spytkowicach. 19 czerwiec 2020r. – piątek Godz. 20:00 do 21:00 wydawanie numerów startowych. 20 czerwiec 2020r – sobota Godz. 3:00 do 6:00 wydawanie numerów startowych Godz. 4:00 do 7:00 Start - grupy max7 osób co 10 minut - kolejność startu wg listy startowej. Godz. 14:00 Przyjazd pierwszych zawodników na metę, dekoracja. Godz. 21:00 Zamknięcie mety, zakończenie imprezy. 4.TRASA I ORGANIZACJA PRZEBIEGU ZAWODÓW
Wyścig liczy 300 km a suma przewyższeń to 3820m. Trasa prowadzi przez następujące miejscowości: Spytkowice, Rabka-Zdrój, Mszana Dolna, Lubomierz /41km-740 mnpm-PŻ1/, Zabrzeź, Krościenko nad Dunajcem, Krośnica, Sromowce Wyżne, Spiska Stara Wieś na Słowacji, Magurskie sedlo /113km-950mnpm–PŻ2/, Spisska Bela, Tatranska Kotlina, Tatranska Lomnica,
2
Strbskie Pleso/161km-1264mnpm-PŻ3/, Liptowsky Hradok, Liptowsky Mikulaś, Wrch Savoś-Huty/230km-1080mnpm-PŻ4/, Zuberec, przełęcz Orawice /248km-950mnpm–PŻ5/, Trstena, Jabłonka, Spytkowice – META.
Mapa trasy maratonu: https://www.strava.com/routes/22627270 Start odbędzie się z boiska sportowego w Spytkowicach. UWAGA; najpóźniej godzinę przed swoim startem uczestnik zgłasza się do biura zawodów celem odbioru numerów startowych i podpisania dokumentów.
Start do maratonu odbywa się wyłącznie wg listy startowej, w grupach- max 7 os./ od godz. 4:00 do 7:00, co 10 min. Lista startowa będzie publikowana na bieżąco. na stronie www.podhaletour.tcorzel.pl w zakładce „zapisy”. Grupa może jechać od startu do mety razem, może się łączyć z innymi zawodnikami, jednak utworzony w ten sposób peleton nie może mieć więcej niż 10 osób – przykład: jedzie peleton 12 kolarzy, pierwszych dziesięciu ok., ale jedenasty i dwunasty jadą nieregulaminowo. Odległość między grupami powinna wynosić min. 100m. Silniejsza grupa może wyprzedzać słabszą, lecz musi to robić w sposób zdecydowany. Limit czasowy przyjazdu na metę - sobota godż 21:00, bez względu na czas startu. Na trasie będą działać stałe i ruchome punkty kontrolne oraz pięć punktów żywieniowych/woda, napoje izotoniczne, owoce, batony energetyczne/, a na mecie każdy otrzymuje gorący posiłek. Opis trasy z mapką oraz rozmieszczonymi PŻ (Punkt żywieniowy) uczestnicy otrzymają przy odbiorze numerów startowych. Punkty kontrolne są ukryte dla uczestników.
5. UCZESTNICTWO Maraton przeznaczony jest dla amatorów turystyki rowerowej o dobrym i bardzo dobrym stanie zdrowia i przygotowaniu kondycyjnym. Każdy uczestnik musi osobiście zgłosić się do biura zawodów najpóźniej godzinę przed startem, celem podpisania dokumentów i pobrania numeru startowego. Warunkiem dopuszczenia do startu jest: ukończone 18 lat i złożenie organizatorom pisemnego oświadczenia o znajomości regulaminu i starcie w maratonie na własną odpowiedzialność. Zalecamy posiadanie dodatkowego ubezpieczenia OC, NW na czas wyścigu. Obowiązkowe wyposażenie: Sprawny technicznie rower szosowy lub trekingowy. Kask sztywny Oświetlenie w nocy i w czasie niedostatecznej widoczności: przednie (białe oświetlające) i tylnie (czerwone) Dowód osobisty Telefon komórkowy (numer podany przy zgłoszeniu) ŚWIADCZENIA ORGANIZATORA: Wsparcie żywnościowe na pięciu PŻ. Ciepły posiłek na mecie. Mapę trasy w formie papierowej Wersja elektroniczna mapy trasy do pobrania na stronie www.podhaletour.tcorzel.pl. Klasyfikacja indywidualna i drużynowa – elektroniczny pomiar czasu. Ubezpieczenie OC i NNW w podstawowym zakresie. Pamiątkowy medal uczestnictwa. Certyfikat ukończenia maratonu z podaniem czasu przejazdu maratonu. 6. ZGŁOSZENIA I WPISOWE Zgłoszenie należy dokonać przez Internet: www.podhaletour.tcorzel.pl, najpóźniej do dnia 05.06.2020r, wypełniając wszystkie dane zawarte w formularzu zgłoszeniowym w zakładce
3
„zapisy”. Zapisujemy się indywidualnie podając min nazwę drużyny, w dowolnych, niezapełnionych siedmiomiejscowych sektorach, wybierając czas startu. Ilość osób w drużynie dowolna. Wybierając czas startu, należy pamiętać o limicie przyjazdu na metę /godz 21:00/, słabsi powinni wybrać wcześniejszą godzinę startu, mocniejsi mogą startować na końcu. OPŁATA STARTOWA: Opłatę startową należy wnieść do siedmiu dni od dokonanego zgłoszenia, nieuiszczenie opłaty w tym terminie skutkuje usunięciem z listy uczestników. Wysokość opłaty startowej od jednej osoby: do 20.04.2020r; - 160PLN do 20.05.2020r; - 200PLN do 05.06.2020r; - 250PLN Opłatę startową należy uiszczać wpłacając właściwą sumę na konto bankowe TC Orzeł w BS w Rabie Wyżnej 56 8815 0002 0000 0021 0685 0001 - w tytule proszę podać imię, nazwisko oraz wyścig, którego wpłata dotyczy /np: Jan Kowalski, Andrzej Nowak, – Maraton Podhale Tour/. lub wpłacając właściwą sumę do kasy TC Orzeł Spytkowice /skarbnik Stanisław Kowalcze UWAGA! - po 10.06 brak możliwości zgłaszania uczestników i wnoszenia opłat startowych -ostateczny termin w/w czynności: 05.06.2020r Rezygnacja: W przypadku rezygnacji z udziału w maratonie, oplata startowa nie podlega zwrotowi ale może być przeniesiona na innego uczestnika, w terminie do 05.06.2020r. za dopłatą 50 zł – kontakt: stanislawkowalcze@gmail.com
7. KLASYFIKACJA I NAGRODY
- Klasyfikacja indywidualna: Kategorie: - Mężczyźni OPEN – Wszyscy uczestnicy maratonu M-I: 18 – 29 lat /ur. do 20.06.2002 – 1991/ M-II: 30 – 39 lat /1990 – 1981/ M – III: 40 – 49 lat/1980 – 1971/ M – IV: 50 – 59 lat/1970 – 1961/ M – V: 60 – 69 lat/1960 – 1951/ M – VI: 70 lat i więcej/ 1950 i starsi/ - Kobiety K – I: 18 lat i więcej/ ur. do 20.06.2002 i starsze/ Każdy uczestnik zostanie sklasyfikowany w/g uzyskanego czasu przejazdu od startu do mety. - Klasyfikacja drużynowa: Wynik drużyny to suma czasów pięciu najlepszych uczestników danego zespołu.
4
- Nagrody: Puchary: -Trzech pierwszych zawodników w klasyfikacji indywidualnej OPEN. -Trzy pierwsze zawodniczki w klasyfikacji indywidualnej. - -Trzy pierwsze drużyny. Certyfikat ukończenia maratonu. - Wszyscy uczestnicy, którzy ukończyli zawody w limicie czasowym i zostali sklasyfikowani. Medale pamiątkowe. - Każdy uczestnik maratonu. 8. KARY - ostrzeżenie - kara czasowa - dyskwalifikacja 9. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
Maraton odbędzie się bez względu na pogodę. Każdy uczestnik ma obowiązek zapoznania się z trasą wyścigu. Wszystkich zawodników obowiązuje jazda na rowerach napędzanych tylko siłą własnych mięśni Obowiązuje absolutny zakaz korzystania z jakiejkolwiek zorganizowanej pomocy osób trzecich na trasie maratonu - za wyjątkiem podania napoju lub żywności ale tylko z punktu stałego /uczestnik musi zjechać z drogi i się zatrzymać/ - dopuszcza się pomoc techniczną pomiędzy uczestnikami. Po trasie wyścigu nie mogą poruszać się żadne pojazdy jadące bezpośrednio przed lub za uczestnikami maratonu. Zawodnicy uzupełniają napoje i żywność w punktach żywieniowych. Obowiązuje zakaz korzystania z innych środków transportu niż rower podczas pokonywania trasy - stwierdzenie złamania tego zakazu spowoduje dyskwalifikację uczestnika Organizator zastrzega sobie prawo wycofania z trasy zawodnika w przypadku stwierdzenia przez obsługę medyczną, sędziego lub kierownika PŻ niezdolności do kontynuacji wysiłku lub w przypadku stwierdzenia złamania przepisów niniejszego regulaminu. Uczestników maratonu obowiązują ogólne zasady korzystania z dróg publicznych w myśl przepisów kodeksu drogowego. Uczestnicy oświadczają, że wszystkie dane personalne i dane dotyczące stanu zdrowia wpisane przez nich do formularza zgłoszeniowego są kompletne i zgodne z prawdą. Uczestnicy biorą odpowiedzialność za właściwy stan techniczny rowerów. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za za ewentualne kolizje i wypadki na trasie podczas zawodów, oraz podczas dojazdu uczestników na zawody i powrotu z nich jak również za szkody wyrządzone wobec uczestników i osób trzecich. Każdy uczestnik bierze udział w zawodach na własną odpowiedzialność. Uczestnik Maratonu wypełniając i podpisując Kartę Zgłoszeniową akceptuje warunki niniejszego regulaminu wyścigu i wyraża zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie swoich danych osobowych w bazach danych organizatorów w celach ubezpieczeniowych i marketingowych oraz publicznych publikacji (zgodnie z Ustawą z dn. 27.08.1997 r. o Ochronie Danych Osobowych Dz. Ust. 2002 r. Nr 101 poz. 926) oraz na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną zgodnie z ustawą z dnia 18.07.2002 r. (Dz. U. z 2002r. Nr 144, poz.1204). Organizator maratonu zastrzega sobie prawo do interpretacji niniejszego regulaminu. Każdego uczestnika obowiązuje znajomość regulaminu maratonu, w którym uczestniczy.
5
Informacja Administratora
Administratorem danych osobowych przetwarzanych w związku z organizacją zawodów kolarskich Podhale Tour, jest Towarzystwo Cyklistów Orzeł Spytkowice z siedzibą w 34-745 Spytkowice 26.
Informuje się , że:
- kontakt z inspektorem ochrony danych info@tcorzel.pl - dane osobowe będą przetwarzane na potrzeby organizacji maratonu rowerowego Podhale Tour. - podstawą przetwarzania danych osobowych jest ustawa z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, art. 5. - podane dane osobowe – Imię, Nazwisko, przynależność klubowa, miejscowość, kategoria wiekowa, płeć, zajęte miejsce, czas przejazdu – mogą być publikowane na stronie internetowej Podhale Tour i w ogólnodostępnych mediach. - podanie danych osobowych jest dobrowolne lecz niezbędne aby wziąć udział w maratonie Podhale Tour. - każdy uczestnik ma prawo wglądu do zamieszczonych danych oraz do ich poprawiania. - dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji zadania i wynikających z przepisów prawa. Dyr. zawodów: ………………………
                                                                                                                                            
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    276 
  
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2020