START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Unihokej
Unihokej. Górale zatrzymali Zielonkę. Szarotka rozbiła Absolwenta.
 dodano: 15 Lutego 2020    (źródło: M. Zubek www.podhaleregion.pl)

  W kolejnej serii spotkań rozgrywek ekstraklasy seniorów szczególne powody do radości mają Górale Nowy Targ, którzy we własnej hali pokonali niepokonaną we wcześniejszych 11 meczach drużynę Bankówki Zielonka i tym samym są już pewni gry w play-off. Trzy punkty do swojego dorobku dopisała także Szarotka, która także przed własną publicznością rozgromiła Absolwenta Siedlec.


 Górale Nowy Targ – Bankówka Zielonka 7:5 (3:0, 3:2, 1:3)
 
Bramki dla Górali: Korczak 3, Vogel, Gotkiewicz, Smarduch, Ciapała.
 
Górale: Pawlik – Gotkiewicz, Vogel, Barszczewski, Pazdro, Pelczarski, Bisaga, Jaskierski, Tylka, Korczak, Stypuła, Smarduch, Ciapała, Tomalak, Leja.
 
Mecz który miał dwa oblicza. Do 30 minuty na parkiecie dzielili i rządzili Górale. Szczególnie pierwsze 20 minut było fenomenalne w ich wykonaniu. Ręce aż same składały się do oklasków patrząc na na ich poczynania zarówno w ofensywie jak i defensywie. Już w 2 min prowadzenie dał im Mateusz Smarduch. Potem – w 11 i 18 min – zegarmistrzowską precyzją przy strzałach wykazał się Jakub Korczak i na pierwszą w meczu przerwę gospodarze schodzili z trzybramkową zaliczką. Początek drugiej tercji to kontynuacja ich mądrej, rozważnej, szalenie zdyscyplinowanej i skutecznej gry. Efektem tego było kolejne trzy gole. Najpierw z dystansu przymierzył Bartosz Vogel, po chwili po raz trzeci na listę strzelców wpisał się z rzutu karnego Korczak, a na 6:0 trafił Bartosz Gotkiewicz. Wydawało się, że jest już po meczu, a tymczasem w kolejnych fragmentach ten zaczął się Góralom wymykać spod kontroli. Duży wpływ miały na to kary jakie w krótkim odstępie czas zaczęli łapać nowotarżanie. Najpierw „piątkę” złapał Artur Tylka (wywołało to spore kontrowersje) a po chwili dołączył do niego na dwie minuty Korczak. Tak klasowy zespół jak Zielonka nie mógł tego nie wykorzystać i jeszcze w drugiej tercji przewaga Górali stopniała do czterech goli. Przyjezdni „poczuli krew” i w trzeciej odsłonie – wspierani dopingiem licznej grupy swoich fanów obecnych na trybunach - rzucili się w szaleńcy pościg. A Górale w niczym nie przypominali zespołu z pierwszych 30 minut. W ich grę wkradł się totalny bałagan. To musiał znaleźć przełożenie na wynik i tak też było. Dwa kapitalne gole Michała Sienko i bramka Michała Lubińskiego sprawiły, że goście „doszli” gospodarzy na jedno trafienie. Górali uratował Bartłomiej Ciapała, który w 58 min zachował przytomny umysł w zamieszaniu pod bramką Zielonki i 7 golem rozstrzygnął losy tego spotkania.
 
 
 
- Do tej pory zaczynaliśmy mecze bardzo słabo. Uczulaliśmy się na to w szatni i dzisiaj zaczęliśmy bardzo dobrze. Powiem szczerze, że nie pamiętam tak dobrej tercji w naszym wykonaniu, przede wszystkim jeżeli chodzi o defensywę. Druga tercja też całkiem niezła w naszym wykonaniu. Potem te kary. Nieważne czy słuszne czy nie, ale nam się przytrafiły. A Zielonka to najlepsza drużyna w Polsce jeżeli chodzi o grze w przewadze. I potwierdziła to. Powiem szczerze, że i tak jesteśmy zadowoleni że przez te 7 minut jakie graliśmy w osłabieniu straciliśmy tylko dwa gole. Oczywiście nie powinniśmy dopuścić do tego co działo się w trzeciej tercji, ale też wszyscy wiedzą jak klasowym zespołem jest Zielonka. W dodatku różnie u nas z treningami. Zaczęło więc brakować sił. Cieszymy się, że koniec końców twierdza Nowy Targ jest niezdobyta i że udowodniliśmy co niektórym co już nas skreślili - zwłaszcza po przegranych meczach w Babimoście i Gorzowie – że z Góralami nie jest tak źle. Jesteśmy już pewni gry w play-off. Możemy nawet przystąpić z pierwszego miejsca. Wszystko zależy od rozstrzygnięć w kolejnych meczach - powiedział grający trener Górali, Bartosz Gotkiewicz.
 
Gorący Potok Szarotka – Absolwent Siedlec 17:5 (5:1. 9:2, 3:2)
 
Bramki dla Szarotki: Ślusarek 4, Chlebda 6, Augustyn 2, Ligas, Żabówka. Słowakiewicz, Hamrol, Ossowski.
 
Szarotka: Udziela – Ossowski, Augustyn, Lech, Ligas, Chlebda, Ryś, Ślusarek, Hamrol, Słowakiewicz, Żabówka, Niziołek, Hamrol.
 
Mecz do jednej bramki. Już po pierwszych kilku minutach było oczywiste że jedyną niewiadomą w tym meczu są rozmiary zwycięstwa nowotarżan. Pogrom przyjezdnych rozpoczął już w 30 sekundzie Łukasz Ślusarek. On też do pary z Łukaszem Chlebdą najbardziej dali się we znaki siedlczanom strzelając im łącznie aż 10 goli.
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    1603 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024