START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Narty
V edycja Młodzieżowego Pucharu Polski na Mosornym Groniu w Zawoi
 dodano: 20 Lutego 2020    (źródło: A.Karczewska PZN)

 Przed nami V edycja Młodzieżowego Pucharu Polski w narciarstwie alpejskim. W najbliższy weekend alpejczycy będą rywalizowali na trasach ośrodka PKL Mosorny Groń w Zawoi. Po raz pierwszy tej zimy Zawoja będzie areną zmagań zawodów rozgrywanych w ramach Programu PolSKI Mistrz.


 Młodzieżowy Puchar Polski (MPP) to cykl zawodów, który w Polsce organizowany jest od lat 90-tych. Od tego sezonu zawody MPP odbywają się w ramach Programu PolSKI Mistrz, który jest realizowany przez Polski Związek Narciarski przy współpracy z Polskim Funduszem Rozwoju, Polskimi Kolejami Linowymi oraz Koleją Gondolową Jaworzyna Krynicka. 
 
Rywalizacja w Młodzieżowym Pucharze Polski toczy się w dwóch kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn: Młodzik, Młodziczka, Junior Młodszy oraz Juniorka Młodsza. W każdych zawodach tego cyklu startuje prawie 200 narciarzy alpejskich. Podczas V edycji uczestnicy będą rywalizowali w dwóch konkurencjach. W sobotę, 22 lutego rozegrany zostanie slalom gigant, natomiast w niedzielę odbędzie się slalom. - Mosorny Groń w Zawoi jest dla mnie łatwiejszym stokiem od Palenicy, na której rywalizowaliśmy podczas ostatniej edycji. To kolejne ciekawe miejsce w kalendarzu naszego cyklu. Trasa zawodów jest urozmaicona. Od samej góry jest bardzo stromo, następnie mamy dłuższy płaski odcinek i na samym końcu jest również stroma ścianka - mówi Bartłomiej Kądziołka, koordynator cyklu MPP. - Szykuje nam się kolejna fajna impreza, bo współpraca między organizatorami, a Polskimi Kolejami Linowymi układa się bardzo dobrze. Miejmy tylko nadzieję, że pogoda nie pokrzyżuje nam planów - dodaje Kądziołka. 
 
Skipassy dla uczestników Młodzieżowego Pucharu Polski zapewnia Grupa PKL i PFR jako sponsorzy Programu PolSKi Mistrz.
 
Za nami cztery z ośmiu edycji Młodzieżowego Pucharu Polski. Na półmetku rywalizacji zdecydowanym liderem w klasyfikacji klubowej jest Team MB Szczyrk, który dotychczas wywalczył 4275 punktów. Drugie miejsce w tym zestawieniu zajmuje klub WKN Warszawa, który ma na swoim koncie 2961 punktów. Trzeci w „generalce” jest Klub Sportowy Beskidy Bielsko-Biała, którego reprezentanci w ośmiu startach zdobyli 1741 punktów.
 
W klasyfikacji indywidualnej mamy dwie zdecydowane liderki. Nikola Komorowska (740 pkt.) z klubu AZS Zakopane zajmuje pierwsze miejsce wśród Młodziczek, natomiast Joanna Książek (680 pkt.) z Team MB Szczyrk prowadzi w kategorii Juniorka Młodsza. Bardziej zaciętą walkę możemy zaobserwować w dwóch kategoriach wiekowych mężczyzn. Po ostatnich dobrych występach, w zawodach rozgrywanych w ośrodku PKL Palenica w Szczawnicy, na pozycję lidera wskoczyli Stanisław Sarzyński w Młodzikach (KS Sportup) oraz Jan Łodziński w Juniorze Młodszym (Team MB Szczyrk). 
 
Program zawodów:
 
22.02.2020, sobota
- slalom gigant (GS) - Junior Młodszy, Juniorka Młodsza, Młodzik, Młodziczka 
 
23.02.2020, niedziela
- slalom (SL) - Junior Młodszy, Juniorka Młodsza, Młodzik, Młodziczka
 
*Godzinowy program zawodów zostanie przedstawiony w piątek podczas odprawy kierowników drużyn
 
Szczegóły dotyczące zawodów można znaleźć na stronie Polskiego Związku Narciarskiego oraz na fanpage-u PolSKI Mistrz 
 
*****************************************************************************************************************************
Grupa PKL, której właścicielem jest pośrednio fundusz inwestycji infrastrukturalnych, którego częścią portfela inwestycyjnego zarządza Polski Fundusz Rozwoju SA (PFR), zawarła umowę współpracy z Polskim Związkiem Narciarskim (PZN). Porozumienie podpisane z PZN przez PFR i Grupę PKL zainicjowało strategiczny program PolSKI Mistrz wspierający rozwój narciarstwa i snowboardu zjazdowego w Polsce. 
Na mocy podpisanego porozumienia Polski Fundusz Rozwoju, Polskie Koleje Linowe i Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka udzielają wsparcia finansowego Polskiemu Związkowi Narciarskiemu na realizację programu PolSKI Mistrz. PKL i Jaworzyna Krynicka udostępniają zawodnikom PZN do treningów sportowe trasy narciarskie w swoich ośrodkach i stają się areną zawodów organizowanych przez PZN. 
Celem programu PolSKI Mistrz jest przede wszystkim promocja narciarstwa i snowboardu wśród dzieci i młodzieży, wyrównywanie szans w dostępie do sportu oraz wsparcie organizacyjne i finansowe prowadzące do rozwoju narciarstwa zjazdowego i snowboardu w Polsce.
Źródło: Anna Karczewska / PZN
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    118 
  
 
  
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2020