START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Narty
Alpejczycy zakończyli sezon na Jaworzynie Krynickiej
 dodano: 12 Marca 2020    (źródło: A.Karczewska PZN)

 Nasi alpejczycy zawodami FIS na Jaworzynie Krynickiej zakończyli sezon zimowy. We wtorek oraz w środę na czarnej trasie FIS nr 5 w Krynicy-Zdroju uczestnicy zawodów dwukrotnie rywalizowali w slalomie gigancie. Wśród mężczyzn dwa zwycięstwa odniósł Słowak Martin Hyska. Natomiast w gigancie kobiet triumfowały reprezentantka Polski Daria Krajewska oraz Dunka Ida Sofie Bunsov Broens. Były to kolejne zawody rangi FIS, które odbyły się w Polsce w ramach Programu PolSKI Mistrz, który jest realizowany przez Polski Związek Narciarski przy współpracy z Polskim Funduszem Rozwoju, Grupą PKL oraz Koleją Gondolową Jaworzyna Krynicka. 


 Bardzo dobre warunki śniegowe umożliwiły rozegranie super zawodów na zakończenie sezonu zimowego, podczas których narciarze alpejscy walczyli o zwycięstwo w slalomie gigancie. Na starcie zawodów FIS w Krynicy-Zdroju stanęło prawie 70 alpejczyków z siedmiu krajów, takich jak: Polska, Austria, Czechy, Słowacja, Dania, Ukraina i Islandia. 
Rywalizację mężczyzn zdominował Martin Hyska ze Słowacji, który dwukrotnie stanął na najwyższym stopniu podium. We wtorek drugie miejsce zajął jego rodak Kristian Pavelka, a podium uzupełnił reprezentant biało-czerwonych Bartłomiej Sanetra, który po raz pierwszy w karierze znalazł się wśród trzech najlepszych alpejczyków w zawodów FIS. Tym samym podopieczny Wojciecha Szamoty wywalczył klasę mistrzowską. 
W kończących sezon zawodach na Jaworzynie Krynickiej drugi był reprezentant Polski Szymon Bębenek, natomiast trzecie miejsce zajął Kristian Pavelka. - Jestem zadowolony z tych ostatnich zawodów, bo pokazaliśmy, że potrafimy jeździć na nartach. Szczególnie nasze podium, bo trochę odjechaliśmy rywalom. Oczywiście mogłem wygrać zawody, bo zabrakło niewiele, ale jestem zadowolony - opowiada Szymon Bębenek. - Myślę, że drugi przejazd był lepszy, ale ten pierwszy też nie był zły, gdyż muszą być dwa dobre, bo inaczej nie ma szans na podium - dodaje. - Warunki, które mieliśmy pod nartą były naprawdę super i bardzo fajnie udały nam się te ostatnie zawody - podsumowuje. 
 
W slalomie gigancie kobiet pierwszego dnia triumfowała Daria Krajewska. Drugie miejsce zajęła Dunka Ida Sofie Bunsov Broens, a trzecia była Emilia Żółtek. - Spodziewałam się troszkę lepszego wyniku, aczkolwiek uważam, że te zawody były dobre w moim wykonaniu. Troszkę smutno, że to właściwie już koniec sezonu i ostatni dzień na nartach - zaznacza Daria Krajewska. - Trasa była super przygotowana. Padał deszcz, ale pod nartą cały czas było twardo, a warunki były równe dla wszystkich. Muszę przyznać, że nie spodziewałam się, że będą aż tak dobre warunki i w tym pierwszym przejeździe nie dostosowałam techniki do tak twardego podłoża - dodaje. - Ustawienie giganta nie było aż tak trudne. Był zrobiony haczyk i trzeba było się zwijać na trasie, bo było ustawionych trochę podkręconych bramek. Poza tym stok na Jaworzynie Krynickiej jest wymagający, bo jest dosyć stromy - podsumowuje Krajewska.
Kolejnego dnia na najwyższym stopniu podium stanęła Ida Sofie Bunsov Broens. Na drugim miejscu sezon zakończyła Emilia Żółtek, a trzecia była Daria Krajewska. - Jestem bardzo zadowolona z tych ostatnich zawodów. Strata do pierwszego miejsca była niewielka. Nie spodziewałam się takiego wyniku, ale po przejeździe wiedziałam, że będzie dobrze. Pierwszy przejazd troszkę poszanowałam, ale w drugim pojechałam bardzo szybko i jestem zadowolona - mówi z uśmiechem na twarzy Emilia Żółtek. - Warunki były super. Trasa była zasolona i było twardo. Szczerze to nie spodziewałam się, że będzie tak dobra trasa. Poza tym ustawienie było bardzo fajne i puszczone na ściance, więc bardzo mi się podobało. W dodatku lubię rywalizować na tym stoku - podkreśla Żółtek.
 
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    605 
  
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2020