START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

COS Zakopane
Mistrzowska czwórka bez sternika zakończyła zgrupowanie w Zakopanem
 dodano: 27 Sierpnia 2020

  Mistrzowska czwórka bez sternika czyli:  Michał Szpakowski (Zawisza Bydgoszcz),  Mikołaj Burda  (RTW Lotto Bydgostia), Marcin Brzeziński (WTW Warszawa) i Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz.) zakończyła zgrupowanie w zakopiańskim COS . Zawodnicy pod Tatrami przebywali pod opieką trenera Wojciecha Jankowskiego.


 
 
 
„ W Zakopanem przebywaliśmy od 13 do 23 sierpnia. Jak co roku  w tym okresie rozpoczęliśmy bezpośrednie przygotowanie startowe zgrupowaniem w górach. Z jednej strony chcieliśmy odpocząć od tych ćwiczeń specjalistycznych,  a z drugiej strony  nie zaprzepaścić pracy o dużej objętości i jednocześnie aby „odpoczęła głowa” od treningów na wodzie. Z drugiej strony zieleń piękne widoki  przyroda i góry wpływają pozytywnie na zawodników.” podkreślił szkoleniowiec.
„Bardzo dużo jeździliśmy na rowerach.  Zawodnicy pokonywali dystanse po 70 – 100 km. Chłopcy przy tej okazji pozwiedzali sobie okolicę. Nie zaniedbaliśmy również treningów ukierunkowanych na ergometrze i siłowni.. Te elementy mamy już przetestowane od lat i ewentualnie wprowadzamy małe korekty do ich realizacji pod kątem przygotowań do Mistrzostw Europy.
W góry właściwie nie chodziliśmy bowiem zawodnicy mają słuszną wagę 90 do 100 kg więc  byłoby to duże obciążenie na stawy kolanowe  i zamieniliśmy  więc wycieczki górskimi  szlakami na jazdę na rowerze”  dodał trener Jankowski.
 
 Cel dla zawodników to tegoroczne Mistrzostwa Europy, które zostaną rozegrane  w terminie 9 – 11 października na Malcie w Poznaniu.” Chcemy potwierdzić nasza formę, prymat i zdobyć złoty medal Mistrzostw Europy.  Należą się duże słowa uznania dla Poznania za starania i organizacje takiej dużej imprezy” w tak trudnym okresie ze względu na panujący Covid 19 – powiedział szkoleniowiec.
 
 Kolejne zgrupowanie wioślarze zaplanowali w Wałczu od 26 sierpnia do 13 września br . Potem tydzień przerwy na treningi w klubach  przed Mistrzostwami Polski Seniorów w Poznaniu ( 19-20 września) . Następnie zawodnicy  ponownie przyjadą do Wałcza by w okresie od 20 września do 11 października przygotowywać się do startu w Mistrzostwach Europy
„W listopadzie rozpoczniemy przygotowania do startu w przyszłorocznych IO. .Ten rok  2021 będzie bardzo trudny bowiem  w naszym kalendarzu są trzy główne  imprezy. Oprócz Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w ostatnim tygodniu lipca, będą  również Mistrzostwa Europy na przełomie kwietnia i maja w Belgradzie a potem w październiku  Mistrzostwa Świata w Szanghaju. Chcemy wystartować w tych zawodach i wrócić z nich z zadowoleniem z sukcesami. Powiedział Wojciech Jankowski.
 
Wojciech Jankowski - polski wioślarz, trzykrotny olimpijczyk, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie (1992), trzykrotny medalista mistrzostw świata, 33-krotny mistrz Polski w latach 1982-89). Po zakończeniu kariery zawodniczej - trener wioślarstwa.
   Od 2002 roku był trenerem polskiej kadry narodowej wioseł długich. Doprowadził reprezentacyjną ósemkę do największych w historii sukcesów - brązowego medalu mistrzostw świata w 2014 w Amsterdamie, medali mistrzostw Europy (w tym trzech złotych w 2009, 2011 i 2012) oraz dwóch piątych miejsc na igrzyskach olimpijskich w 2008 i 2016. Największym sukcesem prowadzonej przez niego osady był jednak złoty medal Mistrzostw Świata w 2019 czwórki bez sternika. Ta sama czwórka zdobyła w 2019 roku srebro na Mistrzostwach Europy. Za wyniki te W. Jankowski otrzymał nagrodę dla najlepszego trenera 2019 roku Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    1074 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024