START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Piłka ręczna
TS Orawa wicemistrzem Małopolskiej Ligi Piłki Ręcznej
 dodano: 4 Października 2020    (źródło: M. Zubek www.podhaleregion.pl)

 Ostatnie pół roku aktywności drużyny młodych szczypiornistów z klubu TSR Orawa było uzależnione od rozwoju pandemii. W połowie marca zawieszone zostały rozgrywki sportowe w kraju i nie można było dokończyć sezonu Małopolskiej Ligi Chłopców. Do rozegrania pozostały nam dwa spotkania na szczycie, z drużynami UMKS PMOS Chrzanów oraz z liderem SKS Kusy I Kraków, które jednak nie doszły do skutku . Ostatecznie drużyna TSR ORAWA zakończyła zmagania na drugiej pozycji.


 Po poluzowaniu obostrzeń udało się wznowić treningi, a nawet wyjechać na obóz letni nad morze do Mrzeżyna, gdzie Chłopcy mogli podszlifować formę.  Niestety planowany i długo oczekiwany udział w międzynarodowym turnieju w Koper na Słowenii, który miał odbyć się w lipcu, został odwołany.
 
Końcem sierpnia drużyna Chłopców wzięła udział w XVII edycji Mazurskiego Festiwalu Piłki Ręcznej w Giżycku, zajmując bardzo wysokie, III miejsce. Wyjątkowo, liczba klubów, które wzięły udział w tym Festiwalu, była mniejsza niż w poprzednich edycjach mazurskiego cyklu. Nasza drużyna trafiła do najliczniejszej kategorii wiekowej- młodzika. Przyszło nam się zmierzyć z takimi zespołami jak AMM Białystok, HC „Husaria” Lubliniec, Kadra Podlasia, MLKS Czarni Olecko, SPR Pabiks Pabianice. Pomimo braków kadrowych chłopcy zaprezentowali bardzo dobrą grę.Warto nadmienić, że w siódemce najlepszych zawodników turnieju znalazł się Janusz Woszczek, najlepszym strzelcem turnieju został Szymon Wójt a MVP turnieju zostało przyznane Antoniemu Wójtowi. Gratulacje dla chłopców indywidualnie a także dla całej drużyny. Można powiedzieć, że udział w tym turnieju, który jest jednym z największych turniejów w Polsce, jest zapisany w kalendarzu naszego Trenera. I zapewne w przyszłym roku też tam zagramy.
 
Biorąc pod uwagę cały rok szkolny 2019/2020, młodzi szczypiorniści z TSR Orawa, wzięli udział w wielu turniejach krajowych i międzynarodowych w których to nasza drużyna zajmowała bardzo wysokie pozycje, a nawet często kończąc zmagania jako zwycięzca. Pozwoliło to zapewnić młodym adeptom piłki ręcznej miano jednej z najlepszych drużyn w Małopolsce. Trud związany z ciężką pracą na treningach przyniósł efekt. Na wynik zapracowała cała drużyna, a pojedyncze jednostki tworzące trzon drużyny wpłynęły bardzo pozytywnie na pozostałych, często młodszych kolegów. Chęć bycia lepszym i dążenie do osiągnięcia zamierzonych celów poskutkowała tym, że pomimo braków kadrowych wszyscy zawodnicy potrafili stawić czoła i podnieść rękawicę w walce z silniejszym przeciwnikiem.Nie obyło się bez kontuzji, ale miejmy nadzieję, że młode organizmy Chłopców szybko się zregenerują i będą mogli rychło wrócić na boisko.
 
 
Czekamy na rozpoczęcie nowego sezonu. Rozgrywki w kategorii Młodzika będą zapewne bardzo emocjonujące, chociaż liczymy się z tym,że to będzie bardzo trudny sezon. Przyjdzie nam się zmierzyć z drużynami silniejszymi fizycznie, ale wiele razy nasi Chłopcy pokazali, że przewaga wzrostowa nie jest dla nich problemem w walce.
 
Piłka ręczna to wspaniała dyscyplina sportowa, niestety często niedoceniana na poziomie samorządów. Zachęcamy chłopców do zasilania szeregów naszej drużyny. Apelujemy do rodziców- namówcie swoje pociechy do przyjścia na trening. Niech dzieci nie siedzą w domu przed komputerem, telewizorem lub z telefonem w ręku. Niech się rozwijają fizyczne i uczą funkcjonowania w grupie, która ma wspólne cele, wspólne zwycięstwa i porażki. Może w którymś z Was drzemie ogromny talent piłkarza ręcznego, jeszcze nie odkryty. I może ktoś z Was wybierze piłkę ręczną jako sposób na całe swoje życie. W tym miejscu pragniemy się pochwalić tym, że jeden z wychowanków klubu szczypiornistów TSR ORAWA- Mateusz Janczy kontynuuje swoją karierę w klubie Górnik Zabrze. Gratulujemy mu serdecznie i życzymy wielu sukcesów i jak najmniej kontuzji na drodze jego kariery. Trzymamy kciuki!
 
Na zakończenie słowa podziękowania wszystkim, którzy angażują się w działalność drużyny. Liczymy również, że pomimo aktualnej sytuacji epidemiologicznej oraz związanych z nią zaostrzeń, zapewne nie raz będziemy mieli okazję spotkać się na meczach naszych młodych piłkarzy ręcznych aby wspólnie im dopingować.
 
mat. prasowy 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    901 
 
  
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2022