START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti
   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Narty
Katarzyna Wąsek najszybsza w czasie zawodów FIS w Szczyrku
 dodano: 19 Lutego 2021    (źródło: M. Lewkowicz BP PKL)

 Podwójne złoto w supergigancie i złoto w gigancie. To prawdziwy hat trick w wykonaniu Katarzyny Wąsek, która zdominowała rywalizację kobiet w czasie zawodów FIS rozegranych w tym tygodniu w Szczyrku. Wśród mężczyzn najlepszy w supergigancie był Słowak Jan Sanitrar, a w slalomie gigancie jego rodak Adam Lasok.


 Blisko 90 zawodników i zawodniczek z Austrii, Czech, Polski, Słowacji, i Wielkiej Brytanii wzięło udział w zawodach FIS organizowanych w ramach programu PolSKI Mistrz, które odbyły się w tym tygodniu w Szczyrku. We wtorek narciarze alpejscy dwukrotnie zmierzyli się na trasie supergiganta. W środę stanęli na starcie slalomu giganta.
W pierwszej konkurencji wśród kobiet dwukrotnie najszybsza była Katarzyna Wąsek. W porannej rywalizacji na drugim miejscu uplasowała się Anna Skarbek-Malczewska. W drugim supergigancie rozegranym tego dnia po srebro sięgnęła Julia Włodarczyk. Dwukrotnie na najniższym stopniu podium stanęła Joanna Książek.
Katarzyna Wąsek zwyciężyła także w rozegranym w środę gigancie. Osiągnęła najszybszy czas pierwszego przejazdu, który zapewnił jej zwycięstwo mimo nieznacznej straty w drugim przejeździe do drugiej tego dnia Joanny Książek. Na trzecim miejscu zawody ukończyła Anna Skarbek-Malczewska.
“Jechało mi się super, bo warunki były świetne. Przejazdy się różniły - pierwszy był przyjemniejszy, w drugim były miejsca, które wymagały większej uwagi, aby nie wypaść z trasy. Jestem bardzo zadowolona ze swojego wyniku. Teraz ruszam do Szczawnicy, gdzie wystartuję w zawodach z cyklu AZS Winter Cup” 
 
– komentowała zadowolona Wąsek.
 
16_02_2021_Szczyrk_102747.jpg
Wśród mężczyzn we wtorek bezkonkurencyjny był Słowak Jan Sanitrar. Co ciekawe, w obydwu rozegranych supergigantach podium wyglądało tak samo – drugie miejsce zajął Czech Jan Koula, a trzecie jego rodak Vojtech Kucera. Najlepiej spośród Polaków w konkurencji szybkościowej poradzili sobie Nicholas Czarnik (5. miejsce w pierwszym supergigancie) i Szymon Bębenek (4. miejsce w drugim starciu).
W rywalizacji mężczyzn w slalomie gigancie najszybszy w obydwu przejazdach był Adam Lasok ze Słowacji. Na drugim miejscu ze stratą 0,31 s ponownie finiszował Jan Koula. Brąz do dwóch złotych medali dołożył z kolei Jan Sanitrar. Na czwartym miejscu zawody ukończył najlepszy wśród Polaków Przemysław Białobrzycki.
W ramach programu PolSKI Mistrz Polski Fundusz Rozwoju, Polskie Koleje Linowe i Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka (Grupa PKL) udzielają wsparcia finansowego Polskiemu Związkowi Narciarskiemu (PZN), które jest przeznaczane m.in. na rozwój krajowego współzawodnictwa, w tym organizację międzynarodowych zawodów FIS, a także Młodzieżowego Pucharu Polski.
 
Kolejne zawody FIS odbędą się w Polsce w połowie marca, ale już w najbliższy weekend (20-21.02.2021) w ośrodku PKL Mosorny Groń w Zawoi rywalizować będą zawodnicy i zawodniczki z kategorii Młodzików i Juniorów Młodszych. W sobotę i niedzielę młodzi narciarze alpejscy zmierzą się na trasie giganta.
 
Więcej Informacji na temat rywalizacji w konkurencjach alpejskich na polskich stokach znaleźć można na stronie www.polskimistrz.pl, a także profilach programu PolSKI Mistrz na: Facebooku, Instagramie i YouTubie.
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    83 
 
  
  

 
 
 
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2021