START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti
   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Narty
PolSKI Mistrz - finał Młodzieżowego Pucharu Polski w narciarstwie alpejskim już w ten weekend w Szczawnicy
 dodano: 20 Marca 2021    (źródło: M. Lewkowicz BP PKL)

 W dniach 20-22 marca w ośrodku narciarskim PKL Palenica w Szczawnicy rozegrane zostaną ostatnie w tym sezonie zawody najważniejszego cyklu, w którym rywalizują młodzi narciarze alpejscy w Polsce. Po dwudniowych zmaganiach w Czarnej Górze w ostatnią sobotę i niedzielę swoje pozycje utrzymali dotychczasowi liderzy klasyfikacji punktowej. Wciąż jednak wiele może wydarzyć się w rywalizacji o miejsca na podium.


 Hanna Zięba z KS Tatra Ski Academy zajęła w sobotę drugie, a w niedzielę pierwsze miejsce w slalomie i umocniła się na pozycji liderki klasyfikacji punktowej Młodzieżowego Pucharu Polski w kategorii Juniorek Młodszych (ur. 2005-2006). Drugie miejsce w tabeli zajmuje Magdalena Bańdo z Team MB Szczyrk, która triumfowała pierwszego dnia zawodów i była na dobrej drodze, by stanąć na najwyższym stopniu podium także w niedzielę. Była najszybsza w pierwszym przejeździe, niestety w drugim straciła szansę na zwycięstwo i zmniejszenie starty punktowej do Zięby przed finałem w Szczawnicy. 
W komfortowej sytuacji jest Jan Łodziński z Team MB Szczyrk, który z 473 pkt. przewagi nad Pawłem Bałasiem z UKS Zakopiański ma pewną pozycję lidera Młodzieżowego Pucharu Polski w kategorii Juniorów Młodszych. Z kolei stosunkowo niewielka różnica punktowa pomiędzy Bałasiem a Mateuszem Szczapem z KS Skivegas Stanek Race Academy zapowiada ciekawą rywalizację o drugie i trzecie miejsce. W miniony weekend lepiej zaprezentował się Szczap, który był dwa razy drugi (triumfowali Luca Carrick-Smith z Wielkiej Brytanii i Łodziński). Bałaś zarówno w sobotę, jak i niedzielę zajął trzecie miejsce.
W kategorii Młodzików (ur. 2007-2008) pierwsze miejsce w klasyfikacji punktowej zajmują obecnie Alina Protchenko z Team MB Szczyrk i jej klubowy kolega Karol Zawada. Obydwoje nie punktowali w Czarnej Górze, co dało szansę pozostałym zawodnikom na zmniejszenie różnicy w klasyfikacji. Szansę na zwycięstwo ma wciąż Pola Kądziołka z UKN Laworta, która kilkukrotnie stawała w tym sezonie na najwyższym stopniu podium zawodów Młodzieżowego Pucharu Polski, a w niedzielę zajęła drugie miejsce w slalomie. Najszybsza w Czarnej Górze była dwukrotnie Kinga Bała z klubu Rusiński Ski-Max, która zalicza bardzo udaną końcówkę sezonu.
Podobnie jak u starszych kolegów, także wśród Młodzików niewielka różnica dzieli drugiego i trzeciego zawodnika w klasyfikacji punktowej. Mikołaj Dołęga z Team MB Szczyrk ma 678 pkt. a Kazimierz Ziółkowski z WKN Warszawa 674 pkt. W niedzielę Ziółkowski stanął na najwyższym stopniu podium w czasie zawodów w Czarnej Górze, ale w sobotę nie ukończył drugiego przejazdu. Dołęga jechał równo, dwa razy finiszując w pierwszej dziesiątce. W sobotę najszybszy wśród startujących zawodników był Zac Carrick-Smith z Wielkiej Brytanii, a najlepszy wśród Polaków – Szymon Rojek z KS Sportup zajął czwarte miejsce.
W ośrodku PKL Palenica w Szczawnicy zawodnicy i zawodniczki zmierzą się w slalomie, slalomie gigancie, a w poniedziałek dodatkowo w slalomie równoległym. Będzie to szósty i ostatni w tym sezonie przystanek Młodzieżowego Pucharu Polski odbywającego się w ramach programu PolSKI Mistrz, który jest realizowany przez PZN przy wsparciu finansowym Polskiego Funduszu Rozwoju i Grupy PKL. W rankingu generalnym sklasyfikowanych jest obecnie ponad 260 młodych narciarzy i narciarek z 52 klubów z całej Polski.
Relacje z zawodów alpejskich organizowanych na polskich stokach znaleźć można na stronie www.polskimistrz.pl oraz profilach programu PolSKI Mistrz na: Facebooku, Instagramie i YouTubie.
 
 
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    161 
 
  
  

 
 
 
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2021