START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti
   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Narty
PolSKI Mistrz: Zakończenie sezonu w ośrodku PKL Palenica
 dodano: 25 Marca 2021    (źródło: PolskiMistrz)

 Ponad 170 zawodników i zawodniczek rywalizowało przez minione 3 dni w finale Młodzieżowego Pucharu Polski w narciarstwie alpejskim w Szczawnicy. Zakończenie sezonu uczcili startując w kolorowych przebraniach. Dla części sportowców było to także pożegnanie z cyklem zawodów młodzieżowych – w przyszłym sezonie zobaczymy ich na trasach zawodów FIS.


 W sobotę i niedzielę młodzi alpejczycy zmierzyli się w slalomie, zaś w poniedziałek rywalizowali w widowiskowym slalomie równoległym. W kategorii Juniorów Młodszych (ur. 2005-2006) świetnie zaprezentowali się Magdalena Bańdo i Jan Łodziński z Team MB Szczyrk, którzy stanęli na najwyższym stopniu podium zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia zawodów.
 
Zawsze powtarzam, że wolę gigant, ale ostatnio bardzo dobrze idzie mi w slalomie. Poprawiłam technikę i nie jeżdżę już tak siłowo. Dzisiaj walka była bardzo wyrównana. Ustawienia były łatwe, trasa nie była też bardzo wymagająca, więc ciężko było zdobyć przewagę w miejscach, gdzie można popełnić błędy.
 
– relacjonowała w niedzielę Bańdo, która zajęła ostatecznie drugie miejsce w klasyfikacji punktowej Młodzieżowego Pucharu Polski. Miejsce na szczycie tabeli obroniła Hanna Zięba z KS Tatra Ski Academy, która w sobotę była trzecia, w niedzielę druga, a w poniedziałek pierwsza i tylko raz w tym sezonie uplasowała się poza pierwszą 3.
 
Łodziński do dwóch zwycięstw w slalomie dołożył także złoto w poniedziałkowym slalomie równoległym. Podopieczny Maćka Bydlińskiego ma za sobą bardzo udany sezon, w którym sięgnął po złoto w slalomie w czasie Alpecimbra FIS Children Cup we Włoszech, nazywanych nieoficjalnymi mistrzostwami świata U16. W czasie tych samych zawodów wspomniana wcześniej Bańdo zajęła 3. miejsce w slalomie gigancie. Dla obydwojga zawodników Młodzieżowym Puchar Polski w ośrodku PKL Palenica był ostatnim startem w zawodach młodzieżowych. W przyszłym sezonie rywalizować będą mogli m.in. w międzynarodowych zawodach FIS.
 
Na pewno był to jeden z najlepszych sezonów jakie miałem, jeżeli nie najlepszy. Mam nadzieję, że w przyszłych latach będzie można korzystać z takich możliwości treningowych jak w tym roku. Trzeba systematycznie trenować, a sukcesy przyjdą same. Dla mnie celem są teraz starty w zawodach FIS i pójście tymi schodami jak najwyżej.
 
– komentował Łodziński.
 
Szkoda się żegnać z tymi wszystkimi osobami, które tu poznałam. Teraz czekam na zawody FIS i zobaczymy, co przyniosą kolejne lata. Mam nadzieję, że uda mi się osiągnąć sukcesy, takie jak Maryna, a może i nawet większe. Będę ostro trenować!
 
– dodała Bańdo.
 
W kategorii Młodzików (ur. 2007-2008) trwające 3 dni zawody zdominowali Kinga Bała z klubu Rusiński Ski-Max i Kazimierz Ziółkowski z WKN Warszawa. Dla zawodniczki, która rozpoczęła ten sezon z pewnym opóźnieniem, kolejne dwa punktowane zwycięstwa (slalom równoległy nie jest liczony w klasyfikacji) oznaczają awans na 4. miejsce w generalce Młodzieżowego Pucharu Polski wśród Młodziczek. Ziółkowski ostatnimi wynikami zapewnił sobie drugie miejsce w klasyfikacji.
 
Wielkie podziękowania dla Karola Zawady, że jest takim fajnym rywalem i że możemy się ścigać w tak dobrej atmosferze. Za rok będę walczył w starszej kategorii wiekowej, co na pewno będzie dużym wyzwaniem, bo to będzie bardzo mocny rocznik. Będę musiał jeszcze bardziej się postarać i dobrze przepracować lato.
 
– komentował Ziółkowski, który jest kolejnym medalistą Alpecimbra FIS Children Cup. We Włoszech zdobył brązowy medal w slalomie w kategorii U14. Karol Zawada, o którym wspomina, wyjechał ze Szczawnicy z trzema srebrnymi medalami, co wystarczyło do utrzymania prowadzenia w klasyfikacji indywidualnej Młodzieżowego Pucharu Polski. W tej samej kategorii wiekowej największym dorobkiem punktowym pochwalić się może w tym roku jego koleżanka z Team MB Szczyrk – Alina Protchenko.
 
 
 
 
 
Rozegrany trzeciego dnia zawodów slalom równoległy z pewnością zasłużył na oddzielną uwagę. W związku z tym, że był to ostatni start w Młodzieżowym Pucharze Polski w tym sezonie, zawodnicy i zawodniczki poprzebierali się rozmaite stroje. Widowiskowa rywalizacja, której zawsze towarzyszy masa pozytywnych emocji i gorący doping, nabrała tym samym jeszcze więcej kolorów. Walka była jednak zacięta, a różnice na mecie sięgały kilku setnych sekundy.
 
 
 
 
 
To koniec rywalizacji młodzieżowej w tym sezonie, ale myślę, że trenerzy wykorzystają znakomite warunki w ośrodkach Grupy PKL. Czekają nas być może treningi na Kasprowym Wierchu. Liczymy na to bardzo, bo trzeba wykorzystać tę zimę. Widać, że młodzież zrobiła wspaniałe postępy i cieszą mnie sukcesy na arenie międzynarodowej. Z przyjemnością oglądałem rywalizację najmłodszych zawodowców – bo tak należy mówić o zawodnikach startujących w Młodzieżowym Pucharze Polski.
 
– podsumował Marcin Blauth, wiceprezes PZN ds. narciarstwa alpejskiego i snowboardu, który obserwował zmagania w ośrodku PKL Palenica.
 
Gratuluję zawodnikom wyników i realizacji swoich pasji. Słowa uznania należą się wszystkim trenerom, ekipom, i rodzicom, którzy przyczynili się do przygotowania młodych sportowców i sukcesów. Dziękuję również pracownikom Polskich Kolei Linowych za świetne przygotowanie tras, a organizatorom i sędziom za wysoki poziom zawodów. Do zobaczenia w kolejnym sezonie!
 
– zaprosił na koniec zawodów Daniel Pitrus, Prezes Zarządu Polskich Kolei Linowych.
 
W ramach programu PolSKI Mistrz, który jest realizowany przez PZN przy wsparciu finansowym Polskiego Funduszu Rozwoju i Grupy PKL, odbyło się w tym sezonie 6. zawodów z cyklu Młodzieżowego Pucharu Polski. W rankingu generalnym sklasyfikowanych jest obecnie ponad 280 młodych narciarzy i narciarek z 52 klubów z całej Polski.
 
Relacje z zawodów alpejskich organizowanych na polskich stokach znaleźć można na stronie www.polskimistrz.pl oraz profilach programu PolSKI Mistrz na: Facebooku, Instagramie i YouTubie.
 
 
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    145 
 
  
  

 
 
 
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2021