START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Hokej
Priorytetem stabilizacja finansowa i odbudowa zespołu
 dodano: 28 Kwietnia 2021    (źródło: M.Zubek www.podhaleregion.pl)

 W trakcie oficjalnej konferencji prasowej władze KH Tauron Podhale Nowy Targ wspólnie ze sztabem szkoleniowym, przedstawiły plany na sezon 2021/2022.


 Dwa cele. Nowe twarze w zarządzie.
 
- Przez ten rok chcemy spłacić długi, wyprowadzić klub na prostą finansową i oprzeć drużynę na wychowankach, wprowadzając przy tym do  pierwszej drużyny młodych zawodników – zadeklarował na wstępie Tomasz Dziurdzik, członek zarządu KH Podhale. – Sytuacja finansowa jest od wielu lat ciężka. Nigdy tych środków finansowych nie było wystarczająco. Teraz jest podobnie. Wiele się przez te ostatnie tygodnie i  dni wydarzyło. Rozważaliśmy różne warianty, łącznie z rezygnacją z pełnionych funkcji.  Wszystkim nam jednak  dobro hokeja, a przede wszystkim dobro tego klubu leży na sercu.  Dlatego doszliśmy do wniosku, że jeszcze raz spróbujemy odbudować ten klub, zaczynając od uporządkowania wielu spraw i obrania nowego kierunku  – podkreślił Dziurdzik, któremu w zarządzie pomagać będą dotychczasowi sponsorzy klubu: Paweł Bargieł oraz Krzysztof Koza.
 
 
- Ten rok będzie trudny, ale myślę że nie będzie aż tak źle, jak niektórzy rokują.  Przede wszystkim uważam że z optymizmem możemy patrzeć w przyszłość. Jestem przekonany, że za 2-3 lata będziemy mogli chodzić z podniesionym czołem. Tego życzę sobie i całemu Nowemu Targowi  – uważa Bargieł.
 
Na tę chwilę budżet klubu ma wynosić około 1,5 miliona złotych. Nie jest w nim ujęte ewentualne wsparcie firmy Tauron Polska Energia, która była sponsorem klubu w ubiegłym sezonie.  Obowiązująca umowa kończy się z dniem 30 kwietnia.
 
- Jesteśmy cały czas w kontakcie. Rozmawiamy. Zmienił się tam prezes. Nie ma jeszcze decyzji ani w jedną, ani w drugą stronę. Musimy przedłożyć pewne sprawozdania. Myślę, że marketingowo się obroniliśmy w tym pierwszym sezonie, a to powinno nam pomóc  - wyjaśnił Dziurdzik.
 
Gusow na trzy lata. Nowa funkcja Różaka.
 
Trenerem zespołu pozostanie Andriej Gusow, który podpisał nowy trzyletni kontrakt.
 
- Nie było to łatwa decyzja. Każdy trener chciałby pracować z najlepszymi zawodnikami, walczyć o najwyższe cele. Zdaję sobie sprawę, że w na tę chwilę w Nowym Targu nie będzie nas na to stać. Za nami bardzo trudny okres. Godziny rozmów, kilka nieprzespanych nocy. Różne myśli przewijały się przez głowę. Rozważaliśmy wiele wariantów i wydaje mi się, że wybraliśmy na tę chwilę najbardziej rozsądny  - podkreślił Gusow.
 
O Białorusina zabiegał m.in. Re Plast Unia Oświęcim i jak przyznał sam szkoleniowiec rozmowy z tym klubem były bardzo zaawansowane.
 
-  Nie chciałbym już o tym szerzej rozmawiać.  Jedyne co chcę, to chcę podziękować działaczom Unii. A za co, to już oni najlepiej wiedzą – wyjaśnił Gusow
 
 
 
- Trener Gusow jest doskonałym przykładem że pieniądze w życiu nie muszą być najważniejsze. Naprawdę decyzją o pozostaniu w naszym klubie w takich okolicznościach, jeszcze mocniej zyskał w naszych oczach i sercach – zaznaczył Bargieł.
 
Asystentami trenera Gusowa pozostaną Siergiej Szepietniuk oraz Jarosław Różański. Ten drugi dodatkowo będzie pełnił rolę dyrektora sportowego. To nowa funkcja w klubie.
 
- To bardzo świeża sprawa. Decyzja podjęta przeze mnie została z dnia na dzień. O szczegółach dotyczących zakresu moich obowiązków, będziemy jeszcze rozmawiać z zarządem. Dzisiaj mogę tylko powiedzieć, że postaram się podołać zadaniom, które zostaną przede mną postawione – podkreślił Różański.
 
Trudne rozmowy z wychowankami
 
- Chcemy zbudować zespół w oparciu o wychowanków, posiłkując się kilkoma innymi Polakami. Jesteśmy po wstępnych rozmowach z tymi wychowankami, którzy byli w drużynie w ubiegłym sezonie. Przedstawili nam swoje oczekiwania. Teraz musimy się do nich ustosunkować. Już wiemy, że na niektóre  kwoty które padły, na pewno nie będzie nas stać. Polityka klubu w tym sezonie jest taka, że musimy minimalizować koszty. Jeżeli więc nie zadziała u zawodników tzw. lokalny patriotyzm to obawiam się, że części z nich w nowym sezonie możemy nie zobaczyć w zespole i wtedy będziemy musieli mocno zweryfikować nasze plany – zaznaczył Dziurdzik.
 
- Priorytetem są nowotarżanie. Z większością z nich chcemy podpisać kontrakty dłuższe niż jeden sezon. Liczę, że chłopaki podejdą do rozmów z sercem, że będą chcieli pomóc temu klubowi w trudnym momencie. Z każdym będziemy rozmawiać indywidualnie. Zdajemy sobie sprawę, że mają propozycję z innych klubów , dlatego musimy być też przygotowani na inne warianty – dodał Różański
 
 
 
Do pierwszej drużyny Szarotek mają być włączeni najzdolniejsi zawodnicy z MMKS Podhale. Na liście trenera Gusowa są nazwiska: Jakuba Trzebuni, Daniela Nykazy, Dominika Szlembarskiego, Jakuba Żurawskiego, Krystiana Wikara, Błażeja Plewy, Tobiasza Kapicy, Kacpra Malasińskiego, Jakuba Malasińskiego, Jakuba Michalskiego, Szymona Jarczyka, Oskara Polaka, Szymona Klimowskiego,  a także braci Krzysztofa i Kacpra Maciasia. 
 
- Mamy w planach spotkać się nie tylko z tymi zawodnikami, ale też ich rodzicami. Zobaczymy jaka jest ich decyzja, bo część z tych chłopaków nie ma 18 lat i potrzebna jest zgoda rodziców – podkreślił Różański.
 
Wynagrodzenia zawodników w stu procentach mają być pokryte z miejskich stypendiów, na które władze miasta chcą przeznaczyć kwotę 700 tysięcy złotych.
 
Charakter i dyscyplina
 
To cechy które mają być wizytówką drużyny Gusowa.
 
-  Wierzę, że każdy mądry człowiek popatrzy na tę drużynę ze zrozumieniem. Zrobię wszystko by wycisnąć z niej co się da. Pewnych rzeczy nie przeskoczymy. Trudno sobie wyobrazić, że na dystansie całego sezon zespól w składzie z 17, 18 latkami,  będzie dorównywał kroku drużynie w składzie której jest przykładowo 22 dobrej klasy obcokrajowców.  Jedyne co mogę obiecać to, że będziemy walczyć i każdy mecz zaczniemy z wiarą w zwycięstwo . Jestem przekonany, że te chłopaki, którym damy szansę, będą z każdym meczem dojrzewać. Wiem, że nie zabraknie im charakteru. Nowotarżanie mają to we krwi. Na pewno nie każdy z tych młodych chłopaków zostanie w przyszłości hokeistom na poziomie ekstraklasy, ale wierzę, ze 5-6 z nich za parę lat będzie stanowić o sile Podhala  - przekonuje Gusow, który przyznał, że szansę na to, że któryś z wychowanków, rozsianych po innych klubach polskich i zagranicznych, wróci do Nowego Targu są praktycznie niemożliwe: - Rozmawialiśmy z nimi, ale na dzień dzisiejszy każdy z nich ma lepsze propozycje. Podziękowali nam jednak za zainteresowanie i złożone oferty. A co będzie w przyszłości, to się okaże. Różne rzeczy mogą się wydarzyć i to jeszcze w trakcie sezonu. Oni wszyscy wiedzą, że drzwi do naszego klubu zawsze stoją przed nimi otworem  - dodał szkoleniowiec „Szarotek”.
 
Zespół przygotowania do sezon ma rozpocząć 10 maja. Pierwszy etap zakończy się w połowie czerwca. Po urlopach zawodnicy ponownie spotkają się 15 lipca, a 1 sierpnia planowane jest rozpoczęcie treningów już na lodzie.
 
 
 
Tekst: Maciej Zubek
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    419 
 
  
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2022