START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Rowery
HARCOWNICY I GÓRALE, CZYLI 59. MAŁOPOLSKI WYŚCIG GÓRSKI
 dodano: 2 Czerwca 2021    (źródło: M.Zamoyski UM Nowy Targ)

 Tegoroczna odsłona Wyścigu niczym magnes przyciągnęła kolarskie teamy z całego globu. Na małopolskich wymagających trasach rywalizować będą zawodowcy szykujący się m.in. do igrzysk w Tokio. Zapowiada się jazda na światowym poziomie.
 
Zapraszamy do kibicowania kolarzom na nowotarskim Rynku w najbliższą sobotę 5 czerwca o 17:00! Małopolski Wyścig Górski odbędzie się dzięki dofinansowaniu ze środków Miasta Nowy Targ.


 Lista startowa 59. edycji Małopolskiego Wyścigu Górskiego zamknęła się wyjątkowo szybko. Telefon do dyrektora sportowego zawodów Marka Kosickiego raz po raz brzęczał od przychodzących połączeń, a na mailową skrzynkę każdego dnia spływało po kilka zgłoszeń. Limit 180 zawodników osiągnięto w rekordowym tempie. Nic dziwnego – dla wielu zawodników start w Wyścigu będzie ostatnim sprawdzianem przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio. Kto wie – może w peletonie jest już złoty medalista?
 
Już teraz można zadać sobie pytanie, ilu z nich zdoła ukończyć wyścig. Bo, jak pokazują statystyki, rozgrywana w Małopolsce rywalizacja należy do jednej z najtrudniejszych w tej części Europy. W dotychczasowych edycjach wystartowało 5 735 kolarzy, a ukończyło je 3 264 z nich. Czyli 57% startujących, chociaż bywały jeszcze gorsze rezultaty. W 1970 roku odsetek ten wyniósł tylko 36%, a w latach 2004 i 2005 -37%.
 
Jak będzie w tym roku? Trasy tradycyjnie już zapowiadają się na wymagające. Zaplanowany na czwartek 3 czerwca prolog MWG to półtorakilometrowa ciągła wspinaczka w okolicach wiekowego Klasztoru Kamedułów w Lasku Wolskim. Dzień później peleton melduje się w Solnym Mieście – Wieliczce, by stamtąd rozpocząć jazdę w kierunku myślenickiej Góry Chełm. To ten szczyt będzie finiszem liczącego 124 kilometry etapu. Wąski, kręty podjazd zweryfikuje moc w nogach niejednego kolarza. W sobotę 5 czerwca kolarze wyruszą spod zbudowanego w XIV wieku niepołomickiego Królewskiego Zamku. Dopingowani brawami od tamtejszych mieszkańców, zmierzać będą na Rynek w Nowym Targu. Będzie to najdłuższy, mierzący 142 kilometry etap tegorocznej edycji MWG. Finałowa odsłona z pewnością zasługuje na miano królewskiej. Wszak zwieńczeniem niedzielnego etapu będzie ukryty hen wysoko między starymi drzewami wierzchołek Przehyby. Znajduje się on na wysokości 1 175 m n.p.m. i podobnie jak w poprzednich latach, tak i tym razem pewnie zdecyduje on o końcowej klasyfikacji tego prestiżowego wydarzenia. Dla porządku dodajmy, że start ostatniego etapu będzie miał miejsce w położonej w przepięknej krainie Orawy - Jabłonce.
 
„Zachęcam do odwiedzin strony internetowej Wyścigu. Pod adresem www.tourofmalopolska.eu można znaleźć szczegółowy program każdego etapu i sprawdzić, o której godzinie złożony z kolarzy z całego świata peleton przejedzie przez naszą okolicę. Na stronie są również szczegółowe mapy tras, na których rywalizować będą szosowcy" – zachęca Marek Kosicki.
 
Patronat honorowy nad Małopolskim Wyścigiem Górskim objął Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego. Partnerem głównym jest Województwo Małopolskie.
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    380 
 
  
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2022