START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Hokej
PHL. Kolejny sezon po letnich turbulencjach
 dodano: 8 Września 2021    (źródło: M.Zubek www.podhaleregion.pl)

 Piątkowym meczem we własnej hali z GKS Katowice hokeiści Tauron Podhala Nowy Targ rozpoczną sezon 2021/2022 w rozgrywkach Polskiej Hokej Ligi.


 Tradycyjnie wiosna i lato upłynęły w Nowym Targu w nerwowej atmosferze. Widmo rezygnacji tytularnego sponsora firmy Tauron Polska Energia, ciągnące się od lat zadłużenie, brak pomysłu na nowe źródła finansowania i przepychanki z miastem potęgowały tylko niepokój o przyszłość najbardziej utytułowanego klubu w polskim hokeju. W kwietniu jak grom z jasnego nieba spadła na kibiców „Szarotek” informacja że trener Andriej Gusow zniecierpliwiony brakiem konkretów ze strony władz Podhala, zdecydował się na przyjęcie oferty z Oświęcimia. W ciągu 24 godzin działacze znaleźli jednak sposób na to by przekonać Białorusina aby został w drużynie. Parę dni później podczas oficjalnej konferencji prasowej, poinformowano o nowym 3 letnim kontrakcie trenera i zapowiedziano budowę drużyny wyłącznie w oparciu o wychowanków.
 
- Przez ten rok chcemy spłacić długi, wyprowadzić klub na prostą finansową i oprzeć drużynę na wychowankach, wprowadzając przy tym do pierwszej drużyny młodych zawodników – deklarował podczas konferencji Tomasz Dziurdzik, członek zarządu KH Podhale
 
Nową rolę w zespole przejął Jarosław Różański. Powierzono mu funkcję Dyrektora Sportowego. Legendarny napastnik „Szarotek” nie zrezygnował jednak z asystentury u trenera Gusowa.
 
Kolejne tygodnie wcale nie przebiegły w sielankowej atmosferze. Nowotarżanie długo walczyli o licencję na grę w PHL. Otrzymali rzutem na taśmę, jako ostatni klub,  i tak naprawdę już po terminie wymaganym przez PZHL. Parę dni później ogłoszono, że firma Tauron w dalszym ciągu będzie wspierać „Szarotki”
 
W trakcie okresu przygotowawczego modyfikacji uległa też polityka kadrowa. Wbrew temu co mówiono podczas konferencji, zdecydowano się na posiłki z zagranicy. Pozyskano dwójkę Rosjan Gleba Bondaruka i Pawieła Nożyłowa, którzy zeszły sezon spędzili w KH Energii Toruń. Zielone światło do powrotu do zespołu dostał też Tomas Franek, który w Nowym Targu spędził już sezon 2019/2020 i pokazał się w nim z bardzo dobre strony.
 
-Transfery tych zawodników zostały wymuszone brakiem odpowiedniej ilości napastników w naszej kadrze. Niestety, mimo szczerych chęci, nie udało się nam namówić wszystkich naszych wychowanków do gry, stąd musimy się posiłkować obcokrajowcami, którzy przystali na zaproponowane przez nas warunki – wyjaśnił szkoleniowiec „Szarotek”, który w podobny sposób tłumaczył transfer Dawida Majocha. Wychowanek KTH Krynicy po dwuletniej przerwie zdecydował się na powrót do hokeja i w trakcie okresu przygotowawczego zdołał przekonać do siebie Gusowa.
 
Do zespołu dołączyła grupa wychowanków MMKS Podhale, z której największe szanse na to by na stałe zadomowić się w drużynie mają Wiktor Bochnak, Tobiasz Kapica i Jakub Michalski.
 
Euforię u fanów „Szarotek” wywołała sierpniowa informacja o powrocie do zespołu Marcina Kolusza. Była ona o tyle zaskakująca, że okoliczności w jakich rozstał się on z Podhalem tuż przed sezonem 2019/2020 były bardzo burzliwe. - Oczywiście niesmak związany z tą sytuacją pozostał, niemniej tych ludzi, którzy wówczas ze mną tak postąpili, dzisiaj już w klubie nie ma, dlatego też mój powrót do Podhala stał się możliwy – wyjaśnił reprezentant Polski, który zeszły sezon spędził za granicą. Rozpoczął go w fińskim Sport Vaasa, a zakończył w słowackiej Dukli Michalowce.
 
Jeżeli chodzi o tych, którzy odeszli to na pierwszy plan wysuwa się osoba Oskara Jaśkiewicza. 25 letni reprezentacyjny obrońca dostał co prawda propozycję nowego kontraktu, na którą jednak nie przystał i ostatecznie zamienił Podhale na Zagłębie Sosnowiec. Podobnie ma się sprawa z Mateuszem Bepierszczem. On z kolei dostał lepszą ofertę z GKS Katowice. Propozycji nowego kontraktu nie dostał za to Przemysław Odrobny. Zrezygnowano także z Kacpra Guzika. Nieplanowana była za to strata Adriana Gajora, z którym przedłużono już nawet kontrakt. W sierpniu poinformował on jednak władze klubu, że z przyczyn osobistych musi zostać w Stanach Zjednoczonych.
 
Po meczach sparingowych w których „Szarotki” spisywały się lepiej niż chyba każdy się spodziewał (bilans: 4 wygrane, 3 porażki), wielu uważa że drużyna Andrieja Gusowa będzie „czarnym koniem” tego sezonu.
 
- Pozostaje mi tylko życzyć sobie, żeby zespół tak jak w sparingach tak samo grał w sezonie. Żeby nasza młodzież uwierzyła w siebie, bo z tym różnie było w okresie przygotowawczym. Ci chłopcy nieco z konieczności zostali rzuceni na głęboką wodę, ale mam nadzieję, że z biegiem czasu będą również odgrywali w zespole ważne role. Celem podstawowym jest awans do play-off. Na tym się skupiamy. W naszej sytuacji najważniejsze jest to by omijały nas kontuzje – przekonuje Gusow.
 
KH Tauron Podhale Nowy Targ
 
ADRES: 34-400 Nowy Targ, ul. Parkowa 14.
 
KONTAKT: +48 533 997 141
 
ROK ZAŁOŻENIA: 1932
 
CENY BILETÓW: 24 zł normlany, 15 zł ulgowy
 
GODZINY MECZÓW: godz. 18 (wtorek, piątek), 17 (niedziela)
 
WŁADZE KLUBU: Tomasz Dziurdzik, Paweł Bargieł, Krzysztof Koza
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    352 
 
  
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2022