START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Rozmaitości
„Sport Olimpijski” – startuje wystawa fotografii Adama Nurkiewicza w Zakopanem!
 dodano: 13 Stycznia 2022    (źródło: inf prasowa)

 Już w najbliższy weekend w Zakopanem odbędzie się Puchar Świata 
w Skokach Narciarskich. Na 14 stycznia (piątek) zaplanowano kwalifikacje, 
w sobotę konkurs drużynowy, zaś w niedzielę, 16 stycznia – konkurs indywidualny.  
W czasie tej prestiżowej imprezy Fundacja UFF wraz z artystą – fotografem Adamem Nurkiewiczem zaplanowała wyjątkowe wydarzenie – wystawę zdjęć pt. „Sport Olimpijski”. Będzie ona dostępna od 14 stycznia do 28 lutego 2022r. przy ul Krupówki 40. Wstęp wolny.  
 


 Wystawa jest efektem pracy Adama Nurkiewicza. Osobiste zaangażowanie, indywidualne spojrzenie na sport i ogromna potrzeba zatrzymania w kadrze magicznej chwili to sposób na opowiedzenie historii o wyjątkowych ludziach. O ich pasji, walce i nadziei czyli o tym czego wszyscy potrzebujemy i z czym się mierzymy na co dzień.  Fotografie pochodzą z Letnich i Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych, Letnich i Zimowych Igrzyskach Olimpijskich, a także Igrzyskach Paraolimpijskich.
„Fotografia to moja pasja i to łączy mnie z Fundacją UFF, która jest organizatorem wystawy. Serdecznie zapraszam. Dokumentuję wyjątkowe chwile, warte uwagi. Jeśli te fotografie sprawią, ze na chwilę się zatrzymamy to znaczy, ze było warto! – zaprasza Adam Nurkiewicz, autor zdjęć.    
Każdego dnia oglądamy wiele zdjęć, które budzą w nas emocje i kształtują nasze poczucie estetyki. Uczą nas. Fotografia to szansa na wyrażanie siebie, na zwracanie uwagi, na zatrzymanie tego co ulotne. 
 
 
 
 
 
 
 
 
„Fundacja UFF zajmuje się edukacją wizualną i estetyczną dzieci i młodzieży oraz promocją fotografii. Na co dzień organizujemy warsztaty fotograficzne i filmowe. Naszą misją jest też promocja fotografii jako ważnej dziedziny sztuki współczesnej. Przykładem jest ta wystawa. Cieszymy się, że jej inauguracja przypadła w  czasie największego i jednocześnie najbardziej prestiżowego zimowego wydarzenia sportowego. Liczymy, że wielu miłośników sportu będzie miało okazję ją obejrzeć – zwłaszcza, że ma formułę outdoorową i jest dostępna dla każdego.”  - informuje Szymon Glonek - Prezes Zarządu Fundacji UFF. 
Wystawa zdjęć pt. „Sport Olimpijski” będzie dostępna od 14 stycznia do 28 lutego 2022r. przy ul Krupówki 40. Wstęp wolny.  
 
Adam Nurkiewicz  - lubi nieoczywiste punkty widzenia. Jest wolnym strzelcem, współpracującym
z agencją Getty Images. Od lat fotografuje rywalizację sportowców z niepełnosprawnościami intelektualnymi podczas zawodów Olimpiad Specjalnych. Fotograf Artysta zrzeszony w ZPAF
i Fotoklubie RP. Kolekcje jego fotografii znajdują się w Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich, Polskim Komitecie Olimpijskim oraz Paraolimpijskim oraz w wielu związkach sportowych. Należy do Stowarzyszenia Fotoreporterów, Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (SDP), Międzynarodowego Stowarzyszenia Dziennikarzy Sportowych (AIPS), Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy (FIJ) oraz Press Clubu. Wraz z gronem koleżanek i kolegów założył Klub Fotografii Prasowej przy Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich. Regularnie prowadzi zajęcia i warsztaty z fotografii w Związku Polskich Artystów Fotografików i Akademii Nikona. Rowerzysta, który uwielbia kaligrafować po arabsku.
 
 
Fundacja UFF - zajmuje się edukacją wizualną i estetyczną dzieci i młodzieży. Główne działania Fundacji to warsztaty fotograficzne i filmowe. Spotkania z twórcami, fotografami, operatorami, reżyserami. Główny program jaki obecnie prowadzi Fundacja to warsztaty: 'Fotograficzna Podstawówka" w których wzięło już udział 1435 dzieci z warszawskich szkół podstawowych. W lipcu i sierpniu 2021 wraz z fotografem Adamem Nurkiewiczem przygotowała wystawę „Sport Olimpijski”, która była prezentowana na Placu Zamkowym w Warszawie. Kolejną wystawą zrealizowaną - w tej samej lokalizacji - w listopadzie 2021 były „Pielęgniarki na linii frontu” Andrzeja Trawińskiego, zaś w grudniu „Alegorie” Marka Czarneckiego.
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    651 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024