START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Biathlon
Mąka z 27. miejscem w debiucie
 dodano: 23 Stycznia 2022    (źródło: PZBiathlonu)

 Po fantastycznej pogoni na ostatnim okrążeniu Dorothea Wierer wygrała mass start podczas PŚ w Anterselwie. Dla Włoszki to pierwsza wygrana od grudnia 2020 roku. Anna Mąka finiszowała na 27. miejscu.


 Przed ostatnim strzelaniem na czele uformowała się czteroosobowa grupka liderek złożona z Tiril Eckhoff, Anais Chevalier-Bouchet, Justine Braisaz-Bouchet i Dorothei Wierer. Z walki o zwycięstwo z tego grona wypisały się Eckhoff i Braisaz-Bouchet, które spudłowały dwukrotnie. Jako pierwsza na trasę ruszała Chevalier-Bouchet, za nią z kilkusekundową stratą ruszyła Dorothea Wierer. Obie w ostatniej próbie strzelały celnie, ale miały już karne rundy z poprzednich wizyt na strzelnicy. Francuzka spudłowała raz podczas pierwszego strzelania, Włoszka biegała karną rundę po obu strzelaniach w postawie leżąc. Obie zawodniczki w zasięgu wzroku miała również tracąca 11 sekund Dzinara Alimbekawa.
 
Już na początku ostatniego okrążenia zaatakowała Wierer. Chevalier-Bouchet nie miała sił, żeby się przytrzymać Włoszki. Co więcej szybko została dogoniona również przez Alimbekawę. Przez moment wydawało się, że Białorusinka może jeszcze spróbować zaatakować Włoszkę. Ta jednak nie zwalniała tempa biegu i na metę wpadła z przewagą czterech sekund nad Alimbekawą. Dla Wierer to trzynasta wygrana w Pucharze Świata – pierwsza od trzynastu miesięcy. Poprzednio triumfowała na inaugurację sezonu 2020/21 w Kontiolahti.
 
Alimbekawa dzięki drugiemu miejscu awansowała na pozycję wiceliderki klasyfiakcji generalnej Pucharu Świata. Jej strata do nieobecnej w Anterselwie Marte Olsbu Roeiseland zmalała do 62 punktów. Jako trzecia ze stratą 11 sekund do mety dotarła Anais Chevalier-Bouchet, dla której to trzecie podium w sezonie.
 
Kolejny dobry występ zanotowała Kristina Rezcowa, która wyrasta na liderkę kadry Rosji. Po trzecim miejscu w mass starcie w Annecy, córka legendarnej Anfisy zajęła czwarte miejsce w Anterselwie. Swoje rekordy życiowe jeśli chodzi o najwyższe miejsca w zawodach Pucharu Świata poprawiły siódma Vanessa Voigt z Niemiec i dziewiąta Alina Stremous – urodzona w Wołgogradzie reprezentantka Mołdawii. Na przeciwległym biegunie znalazły się Lisa Theresa Hauser i Lisa Vittozzi, które nie mogą odnaleźć wysokiej formy. Austriaczka spudłowała siedmiokrotnie, Włoszka aż dziewięciokrotnie – obie sklasyfikowane zostały na dwóch ostatnich pozycjach.
 
Anna Mąka w swoim debiucie zaliczyła obiecujący początek wyścigu. Po pierwszym bezbłędnym strzelaniu wybiegła na trasę jako trzynasta. Podczas kolejnych wizyt na strzelnicy pudłowała po razie i do mety dotarła na 27. miejscu.
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    188 
 
  
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2022