26 stycznia narciarze rozpoczęli rywalizację w II edycji Pucharu Grupy Azoty, który odbywa się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich. Ponownie areną zmagań były trasy Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem.
Medalistki i medaliści środowych zawodów
Dziewczynka
Maja Fic - UKS Muflon Duszniki-Zdrój
Kinga Gazurek - MKS Istebna
Julia Danielkiewicz - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
Chłopiec
Filip Juroszek - NKS Trójwieś Beskidzka
Dawid Opoka - UKS Wierchy Zalesie
Patryk Wydra - UKS przy ZSMS Zakopane
Młodziczka
Klaudia Radomyska -- UKS Rawa Siedlce
Amelia Pitoń - UKS Regle Kościelisko
Martyna Mańdok - LKS Klimczok Bystra
Młodzik
Grzegorz Galica - UKS przy ZSMS Zakopane
Jan Leżanka - UKS Hubal Białystok -
Jan Zwatrzko - UKS Regle Kościelisko
Juniorka Młodsza
Kamila Idziniak - NKS Trójwieś Beskidzka
Emila Dobija - LKS Klimczok Bystra
Daria Szkurat - KS Chochołów
Junior Młodszy
Paweł Bryja - UKS Regle Kościelisko
Emil Koper - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
Wocjeich Nieścior - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
Juniorka
Oliwia Buśko - MKS Halicz Ustrzyki Dolne
Weronika Jarecka - LKS Klimczok Bystra
Aleksandra Mikołajczyk - SSR LZS Sokół Szczyrk
Junior
Łukasz Gazurek - NKS Trójwieś Beskidzka
Robert Bugara - UKS Regle Kościelisko
Piotr Jarecki - KS Speed Jasło
Seniorka
Andżelika Szyszka - MKS Halicz Ustrzyki Dolne
Justyna Pradziad - UKS Regle Kościelisko
Senior
Kacper Guńka - UKS Regle Kościelisko
Andrzej Pradziad - UKS Regle Kościelisko
Wojciech Wojtyła - MKS Istebna
Wyniki czwartkowych zawodów
bieg na dochodzenie stylem dowolnym
młodziczka 5 km
1. Klaudia Radomska UKS Rawa Siedlce
2. Martyna Mańdok LKS Klimczok Bystra
3. Amelia Pitoń UKS Regle Koscielisko
młodzicy 5 km
1. Jan Leżanka UKS Hubal Białystok
2. Jan Zwatrzko UKS Regle Kościelisko
3. Dawid Giba UKS Hubal Białystok
juniorka młodsza 7,5 km
1. Kamila Idziak NKS Trójwieś Beskidzka
2. Daria Szkurat KS Chochołów
3. Emilia Dobija LKS Klimczok Bystra
junior młodszy 10 km
1. Paweł Bryja UKS Regle Kościelisko
2. Wojciech Nieścior MULKS Grupa OScar Tomaszów Lubelski
3. Emil Koper MULKS Grupa OScar Tomaszów Lubelski
juniorka 7,5 km
1. Oliwia Buśko MKS Halicz Ustrzyki Dolne
2. Weronika Jarecka LKS Klimczok Bystra
3. Aleksandra Mikołajczyk SS-R LZS Sokół Szczyrk
seniorka 7,5 km
1. Andżelika Szyszka MKS Halicz Ustrzyki Dolne
2. Justyna Pradziad UKS Regle Kocielisko
junior 10 km
1. Łukasz Gazurek NKS Trójwieś Beskidzka SMS Zakopane
2. Robert Bugara UKS Regle Kościelisko
3. Piotr Jarecki KS Speed Jasło SMS Zakopane
senior 10 km
1. Kacper Guńka UKS Regle Kościelisko
2. Andtrzej Pradziad UKS regle Kościelisko
3. Wojciech Wojtyła MKS Istebna
Głównym Partnerem Programu jest Grupa Azoty, a organizatorem zawodów Pucharu Grupy Azoty jest Polski Związek Narciarski.
Źródło: Anna Karczewska / PZN