START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Biathlon
Celuj w igrzyska. MELAFIR ZDOMINOWAŁ RYWALIZACJĘ SZTAFET.
 dodano: 21 Lutego 2022    (źródło: PZBiathlonu)

 W niedzielę w Kościelisku zakończyły się Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodzików Młodszych. Zawody jak co roku zamknęły biegi sztafetowe, w których prym wiedli młodzi biathloniści z Czarnego Boru.


 
 
Na starcie rywalizacji młodzików stanęło osiem drużyn. Po pierwszej zmianie na prowadzeniu znajdował się zespół z Kościeliska, co absolutnie nie mogło dziwić, bo na pierwszej zmianie zaprezentował się Sebastian Garbowski - dwukrotny złoty medalista konkurencji indywidualnych. Trzeciego medalu wywalczyć jednak nie zdołał, bo w dalszej części wyścigu do głosu doszli rywale. Jako pierwsi finiszowali zawodnicy UKN Melafir Czarny Bór, którzy wystartowali w składzie Konrad Matusik, Kazimierz Siwa, Kajetan Urbaniak. W wywalczeniu tytułu mistrzowskiego nie przeszkodziło im nawet osiem karnych rund. Zawodnicy z Chorzowa, którzy sięgnęli po srebrne medale, strzelali lepiej i karne okrążenia pokonywali tylko dwukrotnie. Do zwycięzców stracili 50 sekund. Blisko trzy minuty po najlepszych na mecie zameldowali się brązowi medaliści - młodzicy z MUKN Pod Stróżą.
 
Kompletu trzech złotych medali nie wywalczyła również Maria Fatla, która wraz z koleżankami w biegu sztafetowym młodziczek zajęła drugie miejsce. Niedoścignione okazały się Julia Fedoruk, Weronika Król oraz Justyna Sinkiewicz z UKN Melafir, które wygrały różnicą ponad dwóch minut. Zawodniczki z Czarnego Boru strzelały najlepiej w całej stawce. Karną rundę biegała tylko Fedoruk, ale i tak nie przeszkodziło jej w tym, żeby oddać zmianę na pierwszym miejscu. Na najniższym stopniu podium uplasowały się młodziczki UKS Strzał Wodzisław Śląski.
 
Pokaz skuteczności strzeleckiej zaprezentowali młodzicy młodsi z Czarnego Boru, którzy w ogóle nie korzystali z dodatkowej amunicji. Bartosz Sowa, Łukasz Sinkiewicz i Patryk Mucha (trzecie złoto w ten weekend!) dotarli do mety ponad pół minuty przed sztafetą z Wodzisławia Śląskiego. Zawodnicy UKS Strzał prowadzili po dwóch zmianach, ale ostatecznie musieli uznać wyższość rywali. Na mecie mogli świętować wraz z drugą drużyną swojego klubu, która stanęła na trzecim stopniu podium.
 
Złoto w rywalizacji młodziczek młodszych wywalczyły zawodniczki UKS Biathlon Chorzów w składzie Julia Lutowska, Karolina Nalepa, Natasza Ciesek. Z jednym pudłem o ponad dwie minuty wyprzedziły tercet UKS Lider Katowice. Brązowe medale pojechały na Dolny Śląsk, a wszystko za sprawą występu zawodniczek UKS Szczytnik.
 
Klasyfikację medalową mistrzostw wygrał BKS WP Kościelisko z dorobkiem sześciu złotych medali. Pięciokrotnie na najwyższym stopniu podium stawali młodzi biathloniści z Czarnego Boru.
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    785 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024