START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Biathlon
TRZECIE ZŁOTO NĘDZY-KUBINIEC
 dodano: 11 Marca 2022    (źródło: PZBiathlonu)

 Anna Nędza-Kubiniec zdobyła swój trzeci złoty medal XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Tym razem juniorka z Kościeliska triumfowała w biegu indywidualnym. W pozostałych kategoriach zwyciężali Bartosz Penkała (junior), Grzegorz Galica (junior młodszy) oraz Amelia Liszka (juniorka młodsza).


 W rywalizacji juniorek ponownie nie było mocnych na Annę Nędzę-Kubiniec, która po zwycięstwach w sprincie i biegu pościgowym wygrała również bieg długi. W strzelaniu w postawie leżąc zawodniczka z Kościeliska zachowała stuprocentową skuteczność strzelecką, w stójce spudłowała pięciokrotnie. Karne minuty odrobiła na trasie, gdzie była zdecydowanie najszybsza i na mecie osiągnęła ponad dwie i pół minuty przewagi nad Natalią Glejzner. Chorzowianka wykazała się najlepszym strzelaniem w stawce – w dwudziestu strzałach chybiła tylko raz. Trzecie miejsce wywalczyła Dominika Leśniara, która na metę wpadła z bagażem czterech minut kary. Na podium zabrakło medalistek poprzednich dwóch biegów – dwukrotnie srebrna Barbara Skrobiszewska nie startowała, dwukrotnie trzecia Klaudia Topór tym razem sklasyfikowana została na szóstym miejscu.
 
Największa rotacja na najwyższym stopniu podium miała miejsce w kategorii juniorek młodszych. W sprincie wygrała Natalia Nowak, w biegu pościgowym jako pierwsza do mety dotarła Oliwia Arendarczyk, w piątkowych zmaganiach w biegu długim najlepsza była Amelia Liszka. Z pięcioma pudłami na koncie wyprzedziła o ledwie pięć sekund Nowak, która oddała jeden niecelny strzał mniej. Jeszcze mniejsza różnica dzieliła trzecią i czwartą zawodniczkę. Milena Widlak uzyskała rezultat o cztery sekundy lepszy od Oliwii Suchy. Oliwia Arendarczyk - medalistka dwóch poprzednich konkurencji - tym razem zajęła siódmą lokatę.
 
Popołudniowe zmagania juniorów toczyły się bez udziału Konrada Badacza i Fabiana Suchodolskiego, którzy zajmowali dwie czołowe lokaty w poprzednich startach. Pod ich nieobecność najlepszy okazał się Bartosz Penkała z UKS Biathlon Chorzów, który nie tylko pobiegł najszybciej, ale dołożył do też strzelał najcelniej. Spudłował tylko dwukrotnie i o ponad minutę wyprzedził Szymona Jedziniaka. Zawodnik MKS Karkonosze Jelenia Góra długo dotrzymywał kroku Penkale, szanse na złoto stracił podczas ostatniego strzelania gdy zarobił dwie minuty kary. Na najniższym stopniu podium uplasowali się Kacper Brzóska i Kamil Cedzidło – obaj zanotowali taki sam czas.
 
Po dwóch drugich miejscach w rywalizacji juniorów młodszych zwycięstwa doczekał się Grzegorz Galica. Najmłodszy zawodnik w stawce – rocznikowo wciąż jeszcze młodzik – spudłował czterokrotnie i o 53 sekundy wyprzedził Jakuba Potońca. Zawodnik z Czarnego Boru oddał jeden niecelny strzał więcej od swojego rywala. Na podium towarzyszył mu jeszcze klubowy kolega Dawid Filip, który o ledwie trzy sekundy wyprzedził Jakuba Bednarka z Chorzowa.
 
Na sobotę zaplanowano zakończenie imprezy. Juniorzy, juniorzy młodsi oraz juniorki młodsze powalczą w biegach sztafetowych. Z kolei juniorki, które nie były w stanie skompletować wystarczającej liczby drużyn, rywalizować będą w mass starcie.
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    910 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024