START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Olimpiada młodzieży
DWA ZŁOTE MEDALE MELAFIRU W OSTATNIM DNIU OOM
 dodano: 13 Marca 2022    (źródło: PZBiathlonu)

 Juniorzy oraz juniorki młodsze UKN Melafir Czarny Bór triumfowały w sobotnich biegach sztafetowych kończących XXVIII Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży rozgrywaną w Dusznikach-Zdroju. W wyścigu juniorów młodszych zwyciężyli zawodnicy z Kościeliska.


 Pierwsi na mecie w rywalizacji juniorów byli zawodnicy UKS Biathlon Chorzów. Jury zawodów zauważyło jednak, że jeden z zawodników nie wykorzystał wszystkich pocisków i nałożyło na chorzowski zespół dwie minuty kary, które przesunęły go na trzecią pozycję. Złoty medal przypadł klubowi z Czarnego Boru, który startował w składzie Kamil Cedzidło, Mateusz Cabała, Hubert Matusik. Świetnie spisał się zwłaszcza Matusik, który dzięki bezbłędnemu strzelaniu w postawie stojąc wyprzedził pudłującego Konrada Badacza z zespołu MKS Karkonosze Jelenia Góra. Różnica między sztafetą Melafiru i srebrnych medalistów wyniosła 32 sekundy.
 
Po drugi złoty medal klub z Czarnego Boru sięgnął w biegu juniorek młodszych. Julia Tomasiak, Majka Germata i Oliwia Arendarczyk wygrały z przewagą niemal dwóch minut nad trójką zawodniczek z Kościeliska. Biathlonistki Melafiru wygraną w dużej mierze zawdzięczają skuteczności strzeleckiej - biegały tylko jedną karną rundę, podczas gdy srebrne medalistki meldowały się na niej aż pięciokrotnie. Po brązowy medal sięgnęły zawodniczki z Chorzowa.
 
W rozgrywanej równolegle rywalizacji juniorów młodszych najlepsi okazali się Maciej Łapka, Kacper Mrowiński oraz Grzegorz Galica. Dla tego ostatniego był to czwarty medal wywalczony podczas tegorocznej OOM. Wcześniej był drugi w sprincie i biegu pościgowym oraz wygrywał w biegu długim. Na mecie jako pierwszy pojawił się zespół MKS Karkonosze, który został później jednak zdyskwalifikowany. Klubowi z Jeleniej Góry przypadł srebrny medal wywalczony przez drugi zespół. Z brązowymi medalami z Dusznik-Zdroju wrócili biathloniści BLKS Żywiec.
 
W kategorii juniorek nie skompletowano wystarczającej liczby drużyn do przeprowadzenia biegu sztafetowego. Organizatorzy zapewnili możliwość rywalizacji w biegu ze startu wspólnego, którego nie zaliczano do końcowej klasyfikacji imprezy. Wygrała w nim Barbara Skrobiszewska przed Dominiką Leśniarą i Natalią Półtorzycką.
 
Podczas ceremonii zamknięcia XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży uhonorowano zwycięzców. Statuetki dla najlepszych zawodników odebrali Konrad Badacz oraz Anna Nędza-Kubiniec. W klasyfikacji klubowej zwyciężył UKN Melafir Czarny Bór, a w zestawieniu województw najlepszy był Dolny Śląsk.
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    818 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2023