START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Rowery
Prezentacja 39. Karpackiego Wyścigu Kurierów
 dodano: 29 Marca 2022    (źródło: UMWM)

 W czwartek odbyła się konferencja przed 39. Karpackim Wyścigiem Kurierów pamięci Wacława Felczaka. Organizator imprezy - Tomasz Wójcik, pokazał trasę, po której za miesiąc będą ścigali się kolarze, a także listę ekip, które pojawią się na wyścigu. Odbędzie się on w dniach 29 kwietnia - 3 maja br. Województwo Małopolskie jest Partnerem Wydarzenia.


 Jednym z dwóch najważniejszych punktów konferencji było opublikowanie pełnej listy ekip, które wezmą udział w wydarzeniu. Znalazły się na niej zespoły z całego świata, wśród nich siedem reprezentacji narodowych. Numer jeden przyznano kadrze ukraińskiej, wobec której ma być to kolejny gest wsparcia, w tym trudnym dla każdego Ukraińca czasie. Jednocześnie, kadra ta jest jedną z największych niewiadomych.
 
Oni są porozjeżdżani po całym świecie. Los zrządził, że nasze potwierdzenie w stronę Ukraińców spłynęło dokładnie miesiąc temu - 24 lutego. Przez dwa pierwsze tygodnie był z nimi stały kontakt - teraz go nie ma, ale też rozumiemy ich sytuację, nie męczymy ich. Na razie mogę powiedzieć tylko tyle, że ta ekipa często startowała w naszym wyścigu i mam nadzieję, że przyjedzie także w tym roku. Jednocześnie zamierzamy ich uhonorować pierwszym numerem startowym. To taka nasza tradycja - podobny ukłon zrobiliśmy w stronę Litwinów, gdy w 2019 był kolejny mały jubileusz Unii Lubelskiej, wyścig startował z Lublina, a z numerami od 1 do 5 startowali Litwini - mówił organizator wyścigu Tomasz Wójcik.
 
Warto zauważyć, że w tym roku wyścig będzie umiędzynarodowiony nie tylko dzięki temu, że wystąpią w nim ekipy z wielu zakątków świata. Po dwóch latach przerwy, powróci on bowiem do swojej tradycji i podobnie jak
upamiętniani przez niego kurierzy, kilkukrotnie będzie przekraczał granicę. Na jego trasie znajdą się trzy z czterech krajów grupy Wyszehradzkiej - Węgry, Słowacja i oczywiście Polska, w której odbędzie się zaledwie jeden etap. Jak się jednak okazuje, plany są jeszcze bardziej ambitne.
 
Chciałbym, żeby już niedługo ten wyścig znów stał się wyścigiem w pełni wyszehradzkim. Brakuje nam tylko Czechów, a pamiętajmy, że w przeszłości nasza impreza była już na Morawach. Mam nadzieję, że w przyszłym roku na te Morawy wrócimy - wszystko jest na dobrej drodze ku temu. Mam więc nadzieję, że 2023 przyniesie wyścig, który rzeczywiście będzie “V4”- zapowiedział Wójcik.
 
W wyścigu wystartuje łącznie 19 zagranicznych ekip, z trzech różnych kontynentów, bowiem na liście znajdują się m.in kanadyjskie Premier Tech oraz Tashkent City Professional Cycling Team z Uzbekistanu. Jednocześnie organizatorzy nie zapomnieli o ekipach z Polski - na starcie pojawiły się wszystkie zespoły z naszego kraju, które wyraziły taką chęć, łącznie z HRE Mazowsze Serce Polski, które w tym sezonie odważnie postawiło na młodzież, w związku z czym, w trzecim roku działalności, po raz pierwszy w swojej historii pojawi się na starcie wyścigu.
 
Województwo Małopolskie jest Partnerem Wydarzenia.
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    494 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2023