START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Rozmaitości
Tatrzańska Świątynia Lodowa na Hrebienku – rok jubileuszowy z wyjątkową budowlą
 dodano: 16 Listopada 2022    (źródło: mat prasowe)

 W Tatrach Wysokich już po raz dziesiąty powstała Tatrzańska Świątynia Lodowa. Jubileuszowy rok najczęściej odwiedzanej zimowej atrakcji w Tatrach niesie się nie tylko w duchu wyjątkowej budowli sakralnej, ale po raz pierwszy zwiedzający mogą przeżyć jeszcze jedno wyjątkowe doznanie. 


 Zima w Tatrach Wysokich zbliża się wielkimi krokami. Jej zwiastunem w ostatnich latach tradycyjnie stało się otwarcie Tatrzańskiej Świątyni Lodowej. Motywem przewodnim jubileuszowej dziesiątej edycji najczęściej odwiedzanej zimowej atrakcji w Tatrach stała się wyjątkowa budowla sakralna – Bazylika Grobu Pańskiego w Jerozolimie.  
„Zręczne ręce artystów pod kierownictwem Adama Bakoša stworzyły lodową budowlę, która kryje w sobie wiele symboliki. Jest symbolom symbolem drogi pełnej cierpienia, którą przeszedł Jezus na Drodze Krzyżowej, symbolem pokoju ukazanym poprzez kaplice różnych wyznań świata i jednocześnie symbolem odwagi zwiedzających, którzy po raz pierwszy w historii Tatrzańskiej Świątyni Lodowej mogą wejść między lodowe ściany budynku,“ powiedział kierownik ośrodka górskiego Tatry Wysokie i jednocześnie Tatrzańskiej Świątyni Lodowej - Lukáš Brodanský.   
Tatrzańska Świątynia Lodowa zbudowana z 225 ton lodu będzie otwarta dla zwiedzających od 17 listopada. „W Tatrach Wysokich jest to także symboliczne otwarcie zimowego sezonu turystycznego. Mimo, że branża turystyczna w ostatnich latach wcale nie ma lekko, wszyscy wierzymy, że zima przyniesie nam nie tylko więcej radości, ale też więcej turystów. Zrobiliśmy wszystko, aby na narty i wypoczynek w Tatrach przyjechali nie tylko goście ze Słowacji, ale także z innych okolicznych krajów, takich jak Czechy, Polska, Węgry i kraje bałtyckie,“ poinformowała dyrektor Regionalnej Organizacji Turystycznej Region Tatr Wysokich, Lucia Blašková.  Otwarcie Świątyni Lodowej zbiega się dodatkowo z rozpoczęciem przedsprzedaży karnetów narciarskich do ośrodków w Tatrach Wysokich na cały sezon zimowy 2022/23.  
Tatrzańska Świątynia Lodowa powstała na Hrebienku już po raz dziesiąty. W poprzednich latach odwiedzający Hrebienok mogli podziwiać lodowe podobizny budowli z całego świata, m.in. Katedrę św. Jakuba w Santiago de Compostela, Kościół Zmartwychwstania Chrystusa w Sankt Petersburgu, Katedrę Notre Dame w Paryżu, Sagrada Familia w Barcelone, Bazylikę św. Piotra w Rzymie wraz z kolumnadą Berniniego i inne.
Na Hrebienok można dotrzeć kolejką linowo-terenową ze Starego Smokowca lub pieszo po szlaku turystycznym. Tatrzańska Świątynia Lodowa będzie otwarta codziennie do Świąt Wielkanocnych (16. 04.2023). Wstęp dla zwiedzających jest jak zwykle bezpłatny. Tatrzańska Świątynia Lodowa po raz kolejny powstała przy wsparciu finansowym Ministerstwa Transportu i Budownictwa Republiki Słowackiej. 
Więcej informacji o godzinach otwarcia oraz inne niezbędne informacje można znaleźć na stronie www.regiontatry.sk i www.vt.sk 
 
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    447 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024