PHL. Rozbite przez chorobę „Szarotki” upokorzone w Krakowie.

Po przerwie na mecze reprezentacji rozgrywki wznowiła Polska Hokej Liga. W meczu 31. kolejki hokeiści Taruon Podhale Nowy Targ wysoko przegrali wyjazdowe spotkanie z Comarch Cracovią. Duży wpływ na wynik i sam przebieg tego spotkania miały olbrzymie problemy kadrowe z jakimi borykają się nowotarżanie.

Trenerzy „Szarotek” mieli do dyspozycji ledwie 16 zawodników, w tych 2 bramkarzy. To skutek problemów zdrowotnych z jakimi zmagają się nowotarżanie. Brakowało m.in. Ondreja Vorlaba, Roberta Mrugały, Oleksandra Woronina, Dominika Szlembarskiego, Luka Zorko, Patrika Frica, Fabiana Kapicy, Filipa Wielkiewicz i Jakuba Worwy.

Po pierwszej tercji gospodarze prowadzili 2:0. W 6 minucie podczas liczebnej przewagi „Pasów” Radosława Sawicki zmienił tor lotu krążka po strzale Saku Kinnunena. W 13. minucie z kolei po ładnej składnej akcji 3 formacji, między parkanami Pawła Bizuba krążek do bramki Podhala posłał Erik Nemec. W międzyczasie kilka szans miały „Szarotki”. Najlepszych nie wykorzystali Łukasz Kamiński i Mykiali Czikanczew.

Początek drugiej tercji to mocno napór krakowian, który zaowocował trzema golami w niespełna 10 minut. Najpierw – po kontrataku – Ales Jeżek uderzył mocno i precyzyjnie. Potem ponowie sprytem pod bramką nowotarską wykazał się Sawicki, a strzelanie w tej odsłonie zakończył Robert Arrak, skuteczną dobitką strzału Marka Bdzocha.

W trzeciej tercji w bramce Podhala w miejsce Bizuba pojawił się Szymon Klimowski. Z czystym kontem wytrwał on 5 minut i 13 sekund. Po tym okresie sposób na niego – z najbliższej odległości – znalazł wychowanek „Szarotek” Damian Kapica. 59 sekund potem na 7:0 trafił – w swoim debiucie w drużynie Cracovii – Vojtech Tomi. Po chwili Klimowski świetnie wyłapał uderzenie Martina Kasperlika. Napastnik Cracovii zrewanżował się jednak w 57 minucie, podczas gry swojego zespołu w liczebnej przewadze. Było to trafienie numer 9 dla „Pasów” bo w 52 minucie na 8:0 gola zdobył Arrak. Efektowną wygraną gospodarzy przypieczętował w 58 minucie Jiri Gula.

Jeszcze w ostatnich sekundach szansę na gola honorowego miał Rene Svitana, ale przegrał potyczkę 1 na 1 z golkiperem Cracovii.

Comarch Cracovia – Tauron Podhale Nowy Targ 10:0 (2:0, 3:0, 5:0)

1:0 Sawicki – Kinnunen, Rac (05:22, 5/4)

10:0 Gula (57:28)

Podhale: Bizub (od 40:01 Klimowski) – Kudin, Aleksandrow, Kamiński, Czikanczew, Neupauer – Wsół, Słowakiewicz, Przygodzki, Svitana, Maunula – Saroka, Bochnak, Malasiński, Worona.