START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Biathlon
NORWEGIA GÓRĄ, POLACY W TOP10!
 dodano: 13 Stycznia 2023    (źródło: PZBiathlonu)

 Mimo karnej rundy na samym początku wyścigu Norwegowie odnieśli trzecie sztafetowe zwycięstwo w sezonie. Na podium zawodów w Ruhpolding znalazło się również miejsce dla Niemiec i Francji. Polacy w składzie Andrzej Nędza-Kubiniec, Jan Guńka, Grzegorz Guzik, Marcin Zawół po ponad 16 latach przerwy znów zameldowali się w pierwszej dziesiątce! 


 Wydarzeniem pierwszej zmiany była bez wątpienia karna runda w stójce autorstwa Sturli Laegreida. Wicelider Pucharu Świata zużył wszystkich osiem pocisków, a i tak jeden krążek pozostał niestrącony. Do strefy zmian dotarł na  dziesiątym miejscu ze stratą 40 sekund do Erica Perrot. Francuz jako jeden z trzech zawodników zanotował stuprocentową skuteczność strzelecką i po przebiegnięciu 7,5km wyprzedzał sztafety Czech, Finlandii, Austrii i Estonii.
 
Drugi odcinek nie przyniósł zmiany lidera. Quentin Fillon Maillet spudłował co prawda raz w stójce, ale zdążył opuścić strzelnicę zanim ktokolwiek inny rozpoczął strzelanie. Najlepiej z grupy pościgowej spisał się Olli Hiidensalo i na półmetku to Finowie sensacyjnie zajmowali drugą lokatę. Na kolejnych miejscach plasowali się Niemcy i Austriacy, Norwegowie za sprawą Tarjei Boe awansowali na piąte miejsce.
 
Trzecia zmiana namieszała w czołówce. Już po pierwszym strzelaniu wyraźnie od reszty stawki odłączyli się Antonin Guigonnat, Vetle Christiansen oraz Benedikt Doll. Francuz po stójce musiał skręcić na karną rundę, Norweg i Niemiec wspólnie dotarli do mety swojego odcinka. Trójkolorowi spadli na miejsce trzecie, Fabien Claude ruszał w pogoń za Romanem Reesem i Johannesem Boe ze stratą 37 sekund.
 
Już na swoje pierwsze strzelanie Johannes Boe pojawił się z wyraźną przewagą nad Reesem. Norweg strzelał bezbłędnie, podczas gdy Niemiec zaliczył jedno pudło. Efekt? 26 sekund różnicy na korzyść Norwegii. Mimo, że w stójce role się odwróciły – Boe dwa razy spudłował, Rees strzelał na czysto – kolejność pozostała bez zmian. Na mecie Norwegia zameldowała się 20 sekund przed Niemcami, Francja z niemal minutową stratą finiszowała na miejscu trzecim. Kolejne sztafety potraciły już dużo więcej.
 
W pierwszej dziesiątce – od miejsca czwartego - uplasowały się jeszcze Szwecja, Włochy, Ukraina, USA, Finlandia, Słowenia i… Polska! Biało-Czerwoni w TOP10 zawodów Pucharu Świata znaleźli się po raz pierwszy od grudnia 2006 roku. Jak do tego doszło?
 
Andrzej Nędza-Kubiniec rozpoczął w swoim stylu i po dwóch strzelaniach wybiegał na trasę jako dziewiąty. Na ostatnim okrążeniu osłabł i osunął się na piętnaste miejsce, choć trzeba przyznać, że rywali – w tym gronie m. in. Laegreid i Samuelsson – miał zacnych.
 
Jan Guńka na początku swojego odcinka miał 48 sekund do prowadzących Francuzów. Polak mimo dwóch pudeł w postawie leżąc poprawiał lokatę naszej sztafety. Szybkie i celne strzelanie w stójce pozwoliło awansować na dwunaste miejsce. Ostatnią rundę Guńka pokonał szybciej niż Quentin Fillon Maillet, co pozwoliło mu awansować na dziesiąta lokatę. Młody Polak miał szósty czas swojej zmiany. Biało-Czerwoni na półmetku wciąż tracili mniej niż minutę do liderów.
 
Na trzeciej zmianie w polskim zespole startował Grzegorz Guzik. W strzelaniu w postawie leżąc Polak nie miał żadnych problemów, te pojawiły się w stójce, gdzie musiał skorzystać z trzech dodatkowych pocisków. Uniknął jednak karnej rundy i ze stratą dwóch minut oddał sztafetę Marcinowi Zawołowi na dwunastej pozycji.
 
Nasz mistrz świata juniorów młodszych spudłował tylko raz i wyprzedził reprezentantów Bułgarii i Austrii awansując do czołowej dziesiątki. Polacy zanotowali stratę trzech minut i 18 sekund. Łącznie nasi reprezentanci spudłowali siedmiokrotnie, co po Niemcach było drugim rezultatem w stawce.
 

WYNIKI

 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    407 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024