PHL. Popis Kanadyjczyka

W meczu 36. kolejki spotkań Polskiej Hokej Ligi hokeiści Tauron Podhala Nowy Targ przegrali na własnym lodowisku z GKS Katowice 2:6.

Tauron Podhale Nowy Targ – GKS Katowice 2:6 (0:1, 2:2, 0:3)

2:6 Magee – Fraszko, Kruczek (53:45)

Podhale: Polak – Tomasik, Mrugała, Worwa, Neupauer, Wielkiewicz – Kudin, Zorko, Przygodzki, Vorona, Maunula – Aleksandrow, P. Wsół, Bochnak, Saroka, Słowakiewicz – Szlembarski, J. Malasiński.

Sędziowali: Tomasz Radzik, Rafał Noworyta. Kary: 4-6 min. Widzów: 300

Kiedy wydawało się, że pierwsza – mało interesująca – tercja zakończy się wynikiem bezbramkowym, dosłownie ostatni wypad katowiczan pod nowotarską bramkę przyniósł im gola. Na listę strzelców wpisał się Mateusz Bepierszcz, który skutecznie dobił strzał Mathiasa Lehtonena.

Katowiczanie prowadzenie podwyższyli na początku drugiej tercji po akcji duetu Juraj Simek – Lehtonen. Z upływem czasu tej odsłony coraz śmielej zaczęli sobie w ofensywie poczynać nowotarżanie i w 33. minucie gola kontaktowego zdobył Bartłomiej Neupauer, który zwycięsko wyszedł z pojedynku 1 na 1 z Maciejem Miarką. W 39. minucie na 1:3 gola zdobyli katowiczanie, konkretnie Brandon Magee, ale ostatnie słowo w tej odsłonie należało do „Szarotek”, konkretnie do Oleksii Worony, który efektownie trafił w górny róg bramki przyjezdnych.

Trzecią tercje Podhale rozpoczęło ze sporym animuszem, ale jego zapędy ostudził Magee. Kanadyjczyk dwukrotnie w odstępie 43 sekund – z zegarmistrzowską precyzją – trafiał do nowotarskiej bramki. Magee na tym wcale nie poprzestał i w 54. minucie po raz czwarty tego dnia znalazł drogę do bramki Podhala, tym razem finalizując precyzyjne podanie od Bartosza Fraszko.