START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Rozmaitości
Współpraca dla III Igrzysk Europejskich
 dodano: 14 Stycznia 2023    (źródło: UMWM)

 W sobotę 14 stycznia w Zakopanem podpisano kolejną ważną umowę dotyczącą organizacji III Igrzysk Europejskich Kraków – Małopolska 2023. Dokument precyzuje warunki współpracy między Centralnym Ośrodkiem Sportu – Ośrodkiem Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem a spółką Igrzyska Europejskie. Głównym punktem umowy jest najem dwóch skoczni narciarskich – Wielkiej i Średniej Krokwi.


 Do Igrzysk Europejskich coraz bliżej. Rozpoczęcie imprezy zaplanowano na 21 czerwca. Kilka tysięcy sportowców z 48 krajów Europy będzie rywalizować w 26 dyscyplinach sportu. Stawką będą nie tylko medale Igrzysk Europejskich, ale też kwalifikacje olimpijskie lub mistrzostwa Europy. Będzie to największe wydarzenie sportowe w Europie w roku 2023.
 
W sobotę postawiono kolejny ważny krok w ramach przygotowań do imprezy. Spółka Igrzyska Europejskie podpisała umowę z Centralnym Ośrodkiem Sportu – Ośrodkiem Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem. Dokument precyzuje warunki współpracy w ramach organizacji Igrzysk.
 
W sobotę 14 stycznia doszło do uroczystego podpisania umowy. W wydarzeniu wzięli udział: Kamil Bortniczuk – Minister Sportu i Turystyki, Andrzej Gut-Mostowy – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego, Sebastian Danikiewicz – Dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem, Marcin Nowak – Prezes Spółki Igrzyska Europejskie oraz Adam Małysz – Prezes Polskiego Związku Narciarskiego.
 
– Do III Igrzysk Europejskich zostało 156 dni! Jesteśmy na ostatniej prostej procesu organizacyjnego. Już 21 czerwca Kraków i Małopolska staną się centrum europejskiego sportu – powiedział Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski.
 
Cieszę się z dzisiejszego wydarzenia i współpracy z Centralnym Ośrodkiem Sportu - Ośrodkiem Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem. To ważny krok, który - jestem przekonany - będzie procentował na przyszłość
 
– dodał.
 
Marcin Nowak ocenił, że umowa jest dużym krokiem do przodu. – Bardzo się cieszymy, że zakopiańskie skocznie, zgodnie z planem, dołączają do grona obiektów Igrzysk Europejskich. Wielka Krokiew to obiekt, który pamięta wielkie triumfy naszych wspaniałych skoczków, od Stanisława Marusarza, przez Adama Małysza czy Kamila Stocha po Dawida Kubackiego. Liczymy, że Igrzyska Europejskie będą okazją, by napisać ciąg dalszy tej wspaniałej historii – powiedział prezes Komitetu Organizacyjnego Igrzysk Europejskich.
 
Przedmiotem umowy jest najem przez Komitet Organizacyjny Wielkiej i Średniej Krokiew, głównego budynku Centralnego Ośrodka Sportu z zapleczem infrastrukturalnym, parkingu oraz terenów zewnętrznych. Wynajem rozpocznie się 15 czerwca 2023, a potrwa do 5 lipca 2023.
 
Igrzyska Europejskie to ogromne wyzwanie, bo przygotowujemy i organizujemy największą imprezę sportową pomiędzy Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio i Paryżu. Ale to też szansa na ogromną promocję nie tylko Małopolski, ale i całego kraju. Chcemy pokazać, że jesteśmy krajem bezpiecznym, gościnnym i życzliwym i chętnie przyjmującym goście nie tylko z Europy ale i całego świata. Chcę również podkreślić, że tu gdzie się obecnie znajdujemy na terenie Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem mamy niedawno zmodernizowany kompleks Średniej Krokwi i Wielką Krokiew też cały czas unowocześniają, ale i świetne zaplecze hotelowe jak i obiekty sportowe dla naszych zawodników z różnych dziedzin do przygotowań do imprez sportowych. Zakopane to również Szkoła Mistrzostwa Sportowego, której organem prowadzącym jest Województwo Małopolskie. Tutaj wspólnie z prezesem Polskiego Związku Narciarskiego Adamem Małyszem robimy wszystko, aby to była jedna z najlepszych tego typu placówek w Europie. Chcę zadeklarować, że wspólnie zrobimy żeby tak było, a ogromnym atutem szkoły jest to, że uczniowie mogą korzystać z nowoczesnych obiektów Centralnego Ośrodka Sportu
 
– mówił marszałek Witold Kozłowski.
 
Rywalizacja w skokach narciarskich potrwa pięć dni. 27 czerwca na Średniej Krokwi rywalizować będą kobiety, a dzień później mężczyźni. 29 czerwca na tej samej skoczni odbędą się zawody w mikście. Na przełomie czerwca i lipca rywalizacja przeniesie się na Wielką Krokiew. 30 czerwca odbędzie się konkurs kobiecy, a 1 lipca męski. Udział w turnieju potwierdziły czołowe reprezentacje narodowe włącznie z polską kadrą, która ma stawić się na belce startowej w najsilniejszym składzie.
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    564 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024