START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
Polski dzień na biathlonowej trasie w Lake Placid. Trzy medale!
 dodano: 20 Stycznia 2023    (źródło: Pasja AZS.pl )

 Trzy kolejne medale dołożyli do uniwersjadowego dorobku Akademickiej Reprezentacji Polski w Lake Placid polscy biathloniści. W biegach pościgowych ze srebra cieszyła się Anna Nędza-Kubiniec, a z brązów Barbara Skrobiszewska i Wojciech Janik.


 Zaczęło się w biegu mężczyzn, bo Wojciech Filip i Wojciech Janik szybko odrobili straty z biegu sprinterskiego i wciąż liczyli się w grze o medale w biegu pościgowym. Po ostatnim strzelaniu to Filip był trzeci, ale na ostatnim okrążeniu Janik go wyprzedził i to on sięgnął po medal. Reakcja Wojciecha Filipa była nieprawdopodobna, bo po przekroczeniu linii mety wyściskał przyjaciela i cieszył się z nim tak, jakby to on ten medal zdobył.
 
– Nie można mówić o żadnym bratobójczym pojedynku. Gdy Wojtek wyprzedził mnie na trasie krzyknąłem do niego, że biegnie po medal i niech go zdobędzie. W naszym teamie nie ma znaczenia kto zdobywa medal, bo zawsze cieszymy się tak samo. Jesteśmy jak rodzina – mówił Filip.
 
– Dokładnie tak jest, nasza grupa trzyma się ze sobą bardzo mocno. Czuję się w niej tak, jak w rodzinie i to wielka sprawa móc pracować z tymi ludźmi. Chciałem bardzo medalu w środę w sprincie, ale się nie udało. Dziś się jednak doczekałem, a na ostatnich metrach płakałem ze szczęścia. Dla mnie ten medal jest spełnieniem marzeń i myślę, że tylko sportowiec może zrozumieć, jak ciężko pracuje się na takie sukcesy. I to nie tylko fizycznie, bo nasz trening to również bardzo duże obciążenie psychiczne – cieszył się szczęśliwy na mecie Wojciech Janik.
 
 
 
Chwilę po panach na trasę ruszyły biathlonistki. Pozycja wyjściowa była dobra, bo Anna Nędza-Kubiniec po złocie w biegu sprinterskim ruszyła na trasę jako pierwsza, siódma Barbara Skrobiszewska, a jedenasta Wiktoria Celczyńska. Ta ostatnia fenomenalnie strzelała, popełniając tylko jeden błąd w ostatnim strzelaniu. Przez moment była na trzecim miejscu, zaraz ze najlepszą na trasie Kanadyjką Shilo Rousseau i Anną Nędzą-Kubiniec. Na ostatnim okrążeniu wyprzedziła ją jednak Barbara Skrobiszewska i Czeszka Kristyna Otcovska. Trzy Polki w pierwszej piątce i dwa medale!
 
– Lepiej tego sobie nie mogliśmy wymarzyć – mówiła Anna Nędza-Kubiniec, która wywalczyła srebro. – Ja preferują gonienie niż uciekanie, a dziś było pewne, że by utrzymać prowadzenie trzeba bardzo dobrze strzelać. Mi się to nie udało, bo popełniłam pięć błędów, ale ze srebra także bardzo się cieszę – mówiła Polka.
 
Jako trzecia finiszowała Barbara Skrobiszewska. – Na tym ostatnim okrążeniu myślałam, że nie dam rady wbić się na podium, ale jakimś ostatkiem sił jakoś to zrobiłam. Wszystkie dziś pokazałyśmy się z bardzo dobrej strony i bardzo się cieszę z medali. Także mojego drugiego, bo bardzo chciałam go mieć – dodała Skrobiszewska. Ostatnia z Polek, Klaudia Topór, zajęła 25. miejsce.
 
 
 
W sumie Akademicka Reprezentacja Polski ma już na swoim koncie czternaście medali – cztery złote (Nicole Konderla w skokach narciarskich, mikst Nicole Konderla i Adam Niżnik w skokach narciarskich, drużyna Natalia Jabrzyk, Iga Wojtasik i Olga Kaczmarek w łyżwiarstwie szybkim oraz Anna Nędza-Kubiniec w biathlonie), cztery srebrne (Iga Wojtasik i Natalia Jabrzyk w łyżwiarstwie szybkim oraz Barbara Skrobiszewska i Anna Nędza-Kubiniec w biathlonie) i sześć brązowych (Joanna Kil w kombinacji norweskiej,  Kinga Rajda w skokach narciarskich, mikst Kinga Rajda i Szymon Jojko w skokach narciarskich, Marek Kania w łyżwiarstwie szybkim oraz Wojciech Janik i Barbara Skrobiszewska w biathlonie).
 
Zimowa uniwersjada w amerykańskim Lake Placid potrwa do 22 stycznia 2023 roku. Startuje w niej około półtora tysiąca sportowców z ponad pięćdziesięciu krajów. Start reprezentantów Polski w zimowej uniwersjadzie w Lake Placid wspierają strategiczny sponsor AZS – Grupa PZU S.A., Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki.
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    449 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024