START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
Polskie zawodniczki rządziły na skoczni w Lake Placid! Złoto i srebro Polek
 dodano: 21 Stycznia 2023    (źródło: Pasja AZS.pl )

 Choć zimowa uniwersjada w Lake Placid zbliża się do końca to Polacy nie zwalniają tempa. Piątek był kolejnym dniem, w którym Akademicka Reprezentacja Polski, dzięki świetnej postawie skoczkiń narciarskich, powiększyła swój dorobek o kolejne medale. I to złoty i srebrny!


 Postawa Polek w konkursie drużynowym była fantastyczna, bo Kinga Rajda i Nicole Konderla zdobyły złoty, a Paulina Cieślar i Anna Twardosz srebrny medal! Polki nie dały żadnych szans swoim rywalkom i pewnie wkroczyły na uniwersjadowe podium.
 
– Bardzo się z tego cieszę. Wprawdzie nie byłam zadowolona ze swojego pierwszego skoku, ale drugi był już lepszy. Fajnie też, że Kinga dobrze skakała i możemy cieszyć się ze zwycięstwa. Wyjeżdżam z tej uniwersjady naprawdę zadowolona, bo to był dobry czas – mówiła Konderla, która w Lake Placid zdobyła trzy złote medale i jeden srebrny.
 
– Ja przyjechałam tutaj po to, żeby się cieszyć i tak było. Fajna sprawa, że Paulina i Ania też wywalczyły medal, bo mamy dzięki temu dwa pierwsze miejsca – dodała Rajda, która w Lake Placid zdobyła złoty i dwa brązowe medale.
 
O ile Rajda i Konderla były zdecydowanymi faworytkami do złota, o tyle Paulina Cieślar i Anna Twardosz do srebrnego niekoniecznie. Polki skakały jednak świetnie i z dużą przewagą wyprzedziły na podium drużynę Japonii.
 
– Było gorąco, ale jestem bardzo szczęśliwa, bo nie spodziewałam się, że ta uniwersjada się tak dla mnie zakończy. Gratulujemy Kindze i Nicole, że zdobyły złoto, bo to świetna sprawa mieć złoto i srebro – mówiła bardzo szczęśliwa Cieślar.
 
– Przyjechałam tutaj z nadzieją, że będzie ten medal i jest. Mega mi się podobało w Lake Placid, bo naprawdę można było poczuć się tak, jak na igrzyskach olimpijskich. To fantastyczna impreza i mam nadzieję, że jeszcze kiedyś uda mi się wystartować w uniwersjadzie – dodała Twardosz.
 
 
 
Po kobietach w konkursie drużynowym startowali panowie, ale biało-czerwoni zakończyli go bez medalu. Na pierwszej serii udział zakończyli Mateusz Gruszka i Szymon Zapotoczny, którzy nie zdołali się zakwalifikować do rundy finałowej. W niej o medal walczyli za to Adam Niżnik i Szymon Jojko, ale ostatecznie skończyli na czwartym miejscu za Austriakami, Kazachami i Japończykami.
 
– Muszę się przyznać, że pierwszy skok trochę popsułem, ale zmobilizowałem się na drugi, który był już, jak na mnie, bardzo dobry. Tę uniwersjadę zapamiętam trochę jako wzloty i upadki. Na treningach było gorzej, na zawodach lepiej – mówił Adam Niżnik, który w Lake Placid był liderem męskiej kadry, zajmując czwarte miejsca w konkursach indywidualnym i drużynowym.
 
– Dziś trochę nam brakło, ale myślę, że dobrze zapamiętamy tę uniwersjadę. Wracamy obaj do Polski z medalami wywalczonymi razem z dziewczynami w mikstach i to jest bardzo ważne – dodał Szymon Jojko.
 
W piątek na uniwersjadzie w Lake Placid Polacy startowali także w dwóch innych dyscyplinach sportu – łyżwiarstwie szybkim i narciarstwie alpejskim. Na torze Oval w biegu ze startu masowego kobiet siódma była Natalia Jabrzyk, a dziewiętnasta Olga Kaczmarek. Z kolei u panów piąte miejsce zajął Jakub Piotrowski, a dwudzieste trzecie Karol Karczewski. Na stoku rozgrywano slalom kobiet, w którym na szesnastym miejscu uplasowała się Daria Krajewska, a dziesięć pozycji niżej była Maja Chyła.
 
Akademicka Reprezentacja Polski na dwa dni przed końcem uniwersjady ma na swoim koncie siedemnaście medali – pięć złotych (Nicole Konderla w skokach narciarskich, mikst Nicole Konderla i Adam Niżnik w skokach narciarskich, drużyna Kinga Rajda i Nicole Konderla w skokach narciarskich, drużyna Natalia Jabrzyk, Iga Wojtasik i Olga Kaczmarek w łyżwiarstwie szybkim oraz Anna Nędza-Kubiniec w biathlonie), sześć srebrnych (Iga Wojtasik i Natalia Jabrzyk w łyżwiarstwie szybkim, Barbara Skrobiszewska i Anna Nędza-Kubiniec w biathlonie, sztafeta Weronika Kaleta, Nicole Konderla i Andrzej Szczechowicz w kombinacji norweskiej oraz drużyna Paulina Cieślar i Anna Twardosz w skokach narciarskich) i sześć brązowych (Joanna Kil w kombinacji norweskiej,  Kinga Rajda w skokach narciarskich, mikst Kinga Rajda i Szymon Jojko w skokach narciarskich, Marek Kania w łyżwiarstwie szybkim oraz Wojciech Janik i Barbara Skrobiszewska w biathlonie).
 
 
 
Zimowa uniwersjada w amerykańskim Lake Placid potrwa do niedzieli. Startuje w niej około półtora tysiąca sportowców z ponad pięćdziesięciu krajów. Start reprezentantów Polski w zimowej uniwersjadzie w Lake Placid wspierają strategiczny sponsor AZS – Grupa PZU S.A., Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki.
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    318 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2023