START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
Sobota bez medalu w Lake Placid. Najbliżej byli biathloniści
 dodano: 22 Stycznia 2023    (źródło: Pasja AZS.pl )

 W niedzielę wieczorem zakończy się zimowa uniwersjada w Lake Placid. Przedostatniego dnia reprezentanci Polski startowali w trzech dyscyplinach, ale nie zdobyli medalu. Biało-czerwoni z siedemnastoma krążkami – pięcioma złotymi, sześcioma srebrnymi i sześcioma brązowymi – zajmują czwarte miejsce w klasyfikacji medalowej.


 W sobotę zmagania w Lake Placid zakończyli biathloniści, którzy na uniwersjadzie spisali się znakomicie, zdobywając w sumie aż pięć medali. W biegu masowym mężczyzn na 15 kilometrów dziesiąte miejsce zajął Patryk Bryn, dwunaste Przemysław Pancerz, szesnaste Wojciech Janik i siedemnaste Wojciech Filip.
 
– Jestem zadowolony z tej dziesiątej lokaty, tym bardziej, że moja dyspozycja biegowa pozostawia dużo do życzenia i kolejny raz musiałem ratować się na strzelnicy. Kończymy start w Lake Placid z workiem medali i uważam, że to był świetny czas dla polskiego biathlonu, bo ostatni raz tyle krążków mieliśmy chyba w czasach Weroniki Nowakowskiej, czy Tomka Sikory – mówił Bryn.
 
Po dwóch strzelaniach wydawało się, że o miejsce w czołówce może powalczyć Przemysław Pancerz. Niestety, Polak po dwóch bezbłędnych strzelaniach w pozycji leżącej później już strzelał znacznie gorzej, pudłując w sumie sześciokrotnie.
 
– Szkoda, że nie utrzymałem strzelania z biegu pościgowego. Tam biegłem bez jakiejkolwiek presji, a tutaj byłem wysoko i gdzieś tam ręce delikatnie pewnie zaczęły się trząść – tłumaczył.
 
Po mężczyznach na dwunastoipółkilometrową trasę wyruszyły panie. Bardzo dobrze od samego początku biegła Anna Nędza-Kubiniec, która w Lake Placid wygrała sprint i zdobyła srebro w biegu pościgowym. Niestety, Polka miała spore kłopoty nma strzelnicy i biegała w sumie siedem rund karnych. Znakomite tempo biegu dało jej piątą lokatę.
 
– Pewnie, że szkoda tego strzelania, ale ja mam wrażenie, że osiągnęłam w Lake Placid to, po co tu przyjechałam. Wyjeżdżam stąd zadowolona, bo mam przecież dwa medale. Start tu był naprawdę fajny i wszyscy mamy się z czego cieszyć. Każdy start daje doświadczenie, ale start na tak wielkiej imprezie, tak zorganizowanej, z taką atmosferą, daje jeszcze więcej – mówiła Nędza-Kubiniec. Dziesiąta w biegu masowym była dwukrotna medalistka z Lake Placid Barbara Skrobiszewska, a dziewiętnasta Wiktoria Celczyńska.
 
Slalom mężczyzn zakończył rywalizację alpejczyków w Lake Placid. W sobotę oba przejazdy ukończył tylko Szymon Bębenek. Z kolei w slalomie gigancie równoległym w snowboardzie biało-czerwoni odpadli w 1/8 finału. W rywalizacji kobiet Oliwia Kwiatkowska sklasyfikowana została na dziewiątej pozycji, a Maria Chyc na czternastej. U panów dziewiąty był Mikołaj Rutkowski, a Patryk Majerczyk szesnasty. W niedzielę polscy snowboardziści rywalizować będą jeszcze w slalomie równoległym.
 
Akademicka Reprezentacja Polski ma na swoim koncie siedemnaście medali – pięć złotych (Nicole Konderla w skokach narciarskich, mikst Nicole Konderla i Adam Niżnik w skokach narciarskich, drużyna Kinga Rajda i Nicole Konderla w skokach narciarskich, drużyna Natalia Jabrzyk, Iga Wojtasik i Olga Kaczmarek w łyżwiarstwie szybkim oraz Anna Nędza-Kubiniec w biathlonie), sześć srebrnych (Iga Wojtasik i Natalia Jabrzyk w łyżwiarstwie szybkim, Barbara Skrobiszewska i Anna Nędza-Kubiniec w biathlonie, sztafeta Weronika Kaleta, Nicole Konderla i Andrzej Szczechowicz w kombinacji norweskiej oraz drużyna Paulina Cieślar i Anna Twardosz w skokach narciarskich) i sześć brązowych (Joanna Kil w kombinacji norweskiej,  Kinga Rajda w skokach narciarskich, mikst Kinga Rajda i Szymon Jojko w skokach narciarskich, Marek Kania w łyżwiarstwie szybkim oraz Wojciech Janik i Barbara Skrobiszewska w biathlonie).
 
Zimowa uniwersjada w amerykańskim Lake Placid potrwa do niedzieli. Startuje w niej około półtora tysiąca sportowców z ponad pięćdziesięciu krajów. Start reprezentantów Polski w zimowej uniwersjadzie w Lake Placid wspierają strategiczny sponsor AZS – Grupa PZU S.A., Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki.
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    268 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2023