START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Biathlon
WYSTARTOWAŁA XIII EDYCJA "CELUJ W IGRZYSKA"
 dodano: 23 Stycznia 2023    (źródło: PZBiathlonu)

Trzeci weekend stycznia był okazją do tego, żeby w końcu zainaugurować zmagania w ramach XIII edycji „Celuj w Igrzyska”. W zawodach zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Polski wzięło udział blisko dwustu młodych biathlonistów i biathlonistek z 20 klubów.


 Ciepła zima sprawiła, że pierwsze ogólnopolskie zawody biathlonowe w sezonie 2022/23 można było rozegrać dopiero w drugiej połowie stycznia. Jako pierwszy gotowość do organizowania imprezy zgłosili gospodarze obiektu w Kościelisku. Zarówno w sobotę, jak i niedzielę rywalizowano w biegach sprinterskich.
 
Liderem klasyfikacji generalnej w kategorii juniorów po pierwszych zawodach sezonu został Hubert Matusik. Zawodnik UKN Melafir Czarny Bór wygrał w sobotę i był czwarty w niedzielę. To pozwoliło mu uzyskać pięć punktów przewagi nad Fabianem Suchodolskim i Kacprem Brzóską. Zawodnicy UKS Biathlon Chorzów wymiennie zajmowali miejsce drugi i trzecie. Niedzielny sprint wygrał z kolei Maciej Łapka z BKS WP Kościelisko, któremu pozwoliło to zajmować na razie w generalce miejsce czwarte.
 
W rywalizacji juniorek na prowadzeniu aż trzy zawodniczki z dorobkiem 150 punktów – Oliwia Arendarczyk wygrała w sobotę i była trzecia w niedzielę, Emilia Zasadna powtórzyła te wyniki w odwrotnej kolejności, a Dominika Leśniara za każdym razem plasowała się na drugim miejscu.
 
Wątpliwości kto będzie prowadził po pierwszy weekendzie sezonu „Celuj w Igrzyska” nie było wśród juniorów młodszych. Grzegorz Galica z BKS WP Kościelisko wygrał oba starty – w sobotę z przewaga 2 minut i 26 sekund, w niedzielę 2 minut i 39 sekund. Na podium w tej kategorii stawali również Michał Szulczyński (trzeci i drugi), Sebastian Garbowski (drugi w sobotę) i Jakub Bednarek (trzeci w niedzielę).
 
Zawodniczki UKN Melafir Czarny Bór podzieliły się wygranymi w kategorii juniorek młodszych. Pierwszego dnia zwyciężyła Justyna Sinkiewicz, drugiego Milena Widlak. Jako liderka klasyfikacji generalnej z Kościeliska wyjechała Sinkiewicz, która dzięki drugiemu miejscu w niedzielę ma 15 punktów więcej od Widlak. Trzeci dorobek punktowy zgromadziła Anita Zwolińska z MKS Karkonosze Jelenia Góra.
 
Niewielkie różnice decydowały o zwycięstwach wśród młodzików. W sobotę Konrad Matusik wyprzedził Mateusza Gałkowskiego o 19 sekund, w niedzielę Gałkowski wygrał ze Stanisławem Bodzkiem różnicą 9 sekund. Jak nie trudno się domyślić w roli lidera w kolejnych zawodach zaliczanych do klasyfikacji CWI wystartuje reprezentujący MUKN Pod Stróżą Gałkowski.
 
Najlepszą młodziczką zawodów w Kościelisku została Maja Fic z MKS Duszniki-Zdrój, która w sobotę przegrała co prawda z Marią Fatlą, ale w niedzielę nie miała już sobie równych i pomimo dwóch karnych rund wygrała z bezbłędną Marią Bizoń różnicą minuty. Warto odnotować, że trzecie miejsce w sobotnim sprincie zajęła Julia Branas z nowo powstałego klubu Biathlon Warszawa.
 
Rywalizacja wśród młodzików młodszych toczyła się pod dyktando zawodników UKN Melafir Czarny Bór, którzy w oba dni zajęli całe podium. Na pierwszych dwóch miejscach wymieniali się Łukasz Sinkiewicz i Mikołaj Urbaniak, na trzeciej pozycji dwukrotnie plasował się Bartłomiej Kubacki. W klasyfikacji generalnej młodziczek młodszych podobna sytuacja jak u juniorek – trzy zawodniczki uzbierały 150 punktów. Są to Gaja Bochyńska z UKS Lider Katowice (pierwsza w sobotę, trzecia w niedzielę), Jagna Osowska z UKS Szczytnik (trzecia w sobotę, pierwsza w niedzielę) oraz Hanna Dereń z MUKN Pod Stróżą (dwukrotnie druga).
 
W ramach Pucharu Polski startowali również seniorzy. Ze względu na trwający Puchar Świata w Anterselwie, Uniwersjadę w Lake Placid oraz przygotowania do startu w Mistrzostwach Europy listy startowe były krótkie. Wśród mężczyzn pierwszego dnia Tomasz Jakieła o siedem dziesiątych sekundy wyprzedził Kacpra Guńkę, w niedzielę pod ich nieobecność zwyciężył Michał Neumann. Z kolei w rywalizacji kobiet wygrywały siostry Cichoń – najpierw Kamila, a drugiego dnia Klaudia.
 
Kolejnym etapem rywalizacji w „Celuj w Igrzyska” będzie Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, która planowana jest w dniach 1-7 lutego w Kościelisku.  Z kolei młodzicy i młodzicy młodsi o kolejne punkty do klasyfikacji CWI powalczą podczas Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej, które odbędą się 15-19 lutego.
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    455 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024