START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Olimpiada młodzieży
NĘDZA-KUBINIEC I BADACZ OBRONILI TYTUŁY SPRZED ROKU
 dodano: 3 Lutego 2023    (źródło: PZBiathlonu)

 Anna Nędza-Kubiniec oraz Konrad Badacz zostali mistrzami Polski juniorów w biegach sprinterskich. W rozgrywanych w Kościelisku zawodach po złote medale wśród juniorów młodszych sięgnęli Amelia Liszka i Grzegorz Galica.


 Biegi sprinterskie zainaugurowały zmagania w ramach XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodziezy - Podkarpackie 2023. Zawody mają rangę 55. Mistrzostw Polski Juniorów oraz są zaliczane do klasyfikacji "Celuj w Igrzyska". Zmagania o medale rozpoczęli juniorzy, pierwszy z nich pojawił się na trasie punktualnie o godzinie 10:00. Niespodzianki nie było, złoto sprzed roku obronił Konrad Badacz. Zawodnik MKS Karkonosze Jelenia Góra spudłował dwukrotnie, a i tak uzyskał 44 sekundy przewagi nad mającym na swoim koncie tylko jedną karną rundę Hubertem Matusikiem z UKN Melafir Czarny Bór. Po brązowy medal sięgnął Aleksander Boris Stanish z UKS Lider Katowice, który wyprzedził kadrowiczów Fabiana Suchodolskiego, Kacpra Brzóskę oraz wicemistrza EYOF Jakuba Potońca.
 
Wśród juniorów młodszych podobnie jak w dwóch wcześniej rozegranych startach zaliczanych do klasyfikacji "Celuj w Igrzyska" nie było mocnych na Grzegorza Galicę. Biathlonista BKS WP Kościelisko wygrał z przewagą ponad dwóch minut! Tyle stracił nowy wicemistrz Polski juniorów młodszych Igor Kusztal z MKS Karkonosze Jelenia Góra. Na najniższym stopniu podium stanął jego klubowy kolega Michał Szulczyński. Wszyscy medalisci oddali po dwa niecelne strzały. Jako jedyny w stawce 21 zawodników na czysto strzelał Bartłomiej Piotrowski z UKN Melafir Czarny Bór, ale wystarczyło mu to jedynie do czwartej lokaty.
 
W rywalizacji kobiet oba złote medale wywalczyły przedstawicielki klubu z Kościeliska. Najlepszą juniorką podobnie jak rok i dwa lata temu została Anna Nędza-Kubiniec. Mistrzyni Uniwersjady zaliczyła dwie karne rundy w postawie stojąc i wygrała z przewagą ponad minuty nad Oliwią Arendarczyk z UKN Melafir Czarny Bór, która spudłowała tylko raz. Trzecie miejsce z trzema karnymi rundami na koncie zajęła Zuzanna Sadownik z MKS Duszniki-Zdrój. Zarówno srebrna, jak i brązowa medalistka to przedstawicielki rocznika 2005, nowa-stara mistrzyni jest od nich dwa lata starsza. 
 
Po pierwszym strzelaniu rywalizacji juniorek młodszych najlepszy czas zanotowała Gabriela Gąsienica. Zawodniczka BKS WP Kościelisko biegała jedną karną runde po stójce i na mecie musiała zadowolić się jedynie brązowym medalem. Po złoto sięgnęła jej klubowa koleżanka Amelia Liszka, która mimo dwóch karnych rund wyprzedziła biegającą o 150 metrów mniej Milenę Widlak różnicą 31 sekund. Za podium uplasowały się Majka Germata, Justyna Sinkiewicz oraz najmłodsza w stawce  rocznikowo wciąz młodziczka - Martyna Jaskólska.
 
W sobotę rozegrana zostanie druga konkurencja tegorocznej OOM - biegi pościgowe.
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    439 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024