START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane







KS Pieniny




  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Rozmaitości
9 edycja - charytatywny 12H SLALOM MARATON ZAKOPANE 2023
 dodano: 6 Lutego 2023    (źródło: M.Tlałka Długosz Handicap)

 4 lutego 2023 o godzinie 20.19 zakończyli zmagania alpejczycy w charytatywnym 12H SLALOM MARATON ZAKOPANE 2023. W  ciągu 12 godzin zawodnicy pokonali 593 kilometry w ciągu 12 godzin, a  na MINI Slalomie 745 przejazdów  wykonali sportowcy z niepełnosprawnością i ich koledzy - sparing-partnerzy oraz amatorzy, którzy chcieli wesprzeć młodych sportowców z niepełnosprawnością.
 W galerii fotoreportaż


 Zawody rozegrano z udziałem i Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.  W krótkiej ceremonii otwarcia imprezy, przybyłych Gości, w imieniu Organizatorów - Fundacji HANDICAP Zakopane i Miasta Zakopane  przywitał Burmistrz Leszek Dorula. Następnie głos zabrał Prezydent RP Andrzej Duda, pasjonat narciarstwa, który, doceniając działania i cele realizowane przez zakopiańską Fundację HANDICAP,  już po raz 6  wsparł swoimi zjazdami tę charytatywną imprezę. 
 
Następnie wszyscy narciarze wyjechali na szczyt Polany Szymoszkowej, aby rozpocząć atak na rekord. W trudnych warunkach, w gęsto padającym śniegu i silnym wietrze, z numerem startowym 1, o godzinie 8.19 na trasę wyruszył Pierwszy Narciarz - Prezydent  RP Andrzej Duda, otwierając narciarski maraton po wsparcie dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnoscią. Spośród znamienitych Gości z trasą slalomu zmierzyli się również Doradca Prezydenta RP Piotr Nowacki, Paraolimpijczyk Andrzej Szczęsny, medalista Para Narciarskich Mistrzostw Świata Michał Gołaś z Przewodnikiem Kacprem Walasem, a także Starosta Tatrzański Piotr Bąk, Wójt Kościeliska Roman Krupa, Dyrektor SMS Dawid Szeliga i Proboszcz Parafii Św. Krzyża ks. Mariusz Dziuba. Po nich wystartowali kolejni 30 sportowcy w narciarskiej sztafecie, którzy przez 12 godzin, w bardzo trudnych warunkach, bezinteresownie walczyli o najlepsze czasy przejazdów, we wspólnym społecznym celu.
 
Swoje umiejętności mieli też okazję zaprezentować przedzjeżdżacze - sportowcy HANDICAPu, którzy przez blisko 10 lat działalności Fundacji zdobyli 41 medali Mistrzostw Europy i Świata oraz ponad 80 medali Mistrzostw Polski  w rywalizacji osób z niepełnosprawnością intelektualną w lekkoatletyce, narciarstwie i pływaniu. To oni właśnie wykonali najwięcej przejazdów na trasie MINI SLALOM MARATON Zakopane 2023.
 
"Tym razem bez nowego rekordu, ale z olbrzymim zaangażowaniem wbrew przeciwnościom niesprzyjającej aury, kończymy tegoroczną, już 9 edycję 12H SLALOM MARATON  ZAKOPANE 2023. Jednak biorąc pod uwagę spowalniający, padający świeży śnieg, wiatr oraz szybką degradację trasy, to jednak bardzo dobry wynik. Brak rekordu zrekompensowała wszystkim olbrzymia satysfakcja, że mimo trudnych warunków, udało się zorganizować i przeprowadzić zawody w pełnym wymiarze, oraz świetna, radosna i przyjacielska atmosfera. Wspaniale się oglądało 30 znakomitych alpejczyków w różnym wieku, tworzących tak zgraną drużynę. Serdecznie gratuluję zawodnikom obu slalomów determinacji i współpracy i dziękuję za ich wkład "dobrego serca" w sportową aktywizację dzieci i młodzieży z niepełnością intelektualną. Dzięki Wam, nasi sportowcy będą mogli przez kolejny rok rozwijać się i robić postępy, oraz dążyć do realizacji swoich sportowych marzeń. Dziękuję bardzo  wszystkim naszym Sponsorom i Partnerom za wsparcie, Gościom za udział i kibicowanie, naszym Trenerom i Wolontariuszom za pomoc w organizacji imprezy  "- podsumowała imprezę Małgorzata Tlałka-Długosz, prezes Fundacji HANDICAP Zakopane.
 
Sponsorem Głównym zawodów był PKO Bank Polski, a Partnerami wspierającymi Wydarzenie - TAURON, Małopolska, Polana Szymoszkowa, Rossignol, PROINSOL, Polskie Tatry SA, Społem Zakopane, Tatra Dream i Sport-timing. DZIĘKUJEMY ZA NIEZAWODNE WSPARCIE.




«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    568



 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024