START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Olimpiada młodzieży
NĘDZA-KUBINIEC I GALICA NIEPOKONANI
 dodano: 6 Lutego 2023    (źródło: PZBiathlonu)

 W poniedziałek w ramach XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rywalizowano w biegach indywidualnych. Kompletem złotych medali po rozegraniu trzech konkurencji mogą się pochwalić juniorka Anna Nędza-Kubiniec oraz junior młodszy Grzegorz Galica.


 Trzeciego dnia zawodów na starcie zabrakło Konrada Badacza. Pod nieobecność zwycięzcy sprintu i biegu pościgowego po tytuł mistrza Polski juniorów w biegu długim sięgnął Jakub Potoniec z UKN Melafir Czarny Bór. Medalista EYOF sprzed dwóch tygodni do najlepszego w stawce czasu biegu dołożył niezłe na tle rywali strzelanie. Potoniec pudłował po razie podczas każdej z czterech prób i o 13 sekund wyprzedził Huberta Matusika, który zaliczył jedną karę mniej. Brązowy medal wywalczył Kacper Brzóska z UKS Biathlon Chorzów, który po czterech niecelnych strzałach uzyskał czas o niecałą minutę gorszy od zwycięzcy.
 
W rywalizacji juniorek ponownie najlepsza okazała się Anna Nędza-Kubiniec, która podobnie jak w ubiegłorocznej edycji OOM zdobyła komplet trzech złotych medali. Mimo pięciu pudeł wyprzedziła znacznie lepiej strzelającą Oliwię Arendarczyk różnicą 53 sekund. Trzeci czas uzyskała Dominika Leśniara z MKS Karkonosze Jelenia Góra. Zarówno srebrna, jak i brązowa medalistka do czasu biegu doliczone miały dwie kary.
 
Podobnym osiągnięciem co Nędza-Kubiniec może się pochwalić jej klubowy kolega Grzegorz Galica - od dzisiaj trzykrotny mistrz Polski juniorów młodszych AD 2023. W biegu indywidualnym wygrał z rzadko spotykaną przewagą sześciu i pół minuty! Nie mogło jednak być inaczej, gdy obok zdecydowanie najlepszego czasu biegu Galica popisał się również najlepszą skutecznością strzelecką. Spudłował trzykrotnie, podczas gdy srebrny medalista Igor Kusztal zaliczył siedem, a trzeci na mecie Sebastian Garbowski aż osiem niecelnych strzałów.
 
Najciekawiej układała się rywalizacja o zwycięstwo wśród juniorek młodszych. Amelia Liszka, która w poprzednich dniach wygrała sprint i bieg pościgowy, tym razem spudłowała sześciokrotnie i musiała uznać wyższość aż dwóch rywalek. Milena Widlak i Majka Germata - obie z UKN Melafir Czarny Bór - spudłowały tylko dwa razy i rozegrały walkę o złoto między sobą. Przed ostatnim okrążeniem lepszy czas o 20 sekund miała Widlak, Germacie mimo wysiłku udało się z tej różnicy urwać jedynie połowę. Liszka do Widlak straciła nieco ponad dwie minuty.
 
Bieg długi był ostatnią indywidualną konkurencją tegorocznych Mistrzostw Polski Juniorów. We wtorek rozegrane zostaną biegi sztafetowe, które zakończą zawody w Kościelisku.
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    429 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024