Chyla i Mitan najlepsi w drugim slalomie w Szczawnicy
 dodano: 18 Lutego 2023    (źródło: PolSKI Mistrz)

Reprezentanci Polski triumfowali drugiego dnia zmagań w zawodach FIS w slalomie, które rozegrane zostały na trasie Palenica 1 w ośrodku narciarskim PKL w Szczawnicy. Wśród kobiet najlepsza była Maja Chyla, a w rywalizacji mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się Juliusz Mitan.

Za narciarzami alpejskimi trudny i wymagający dzień w Szczawnicy. Na starcie piątkowego slalomu stanęło 31 zawodniczek oraz 40 zawodników, jednak rywalizację ukończyło tylko 15 kobiet i 11 mężczyzn.

Ze zwycięstwa w slalomie pań cieszyła się Maja Chyla, która była druga na półmetku zmagań, ale w drugim przejeździe zanotowała pierwszy czas. – Dzisiaj pogoda nie do końca nam dopisała, ale dla mnie był to super dzień. Bardzo cieszę się, że udało mi się wygrać te zawody – mówiła z uśmiechem na twarzy Maja Chyla.

Druga była Słowaczka Sophia Polak, a podium uzupełniła kolejna z polskich alpejek Patrycja Florek.

Jeszcze większą radość po finałowym przejeździe czuł Juliusz Mitan, który zdecydowanie wygrał piątkowy slalom mężczyzn. – Cieszę się z tego zwycięstwa. Uważam, że wygrałem w pełni zasłużenie, bo pierwszy i drugi przejazd były naprawdę świetne w moim wykonaniu. To drugie ustawienie slalomu było zdecydowanie trudniejsze i bardziej wymagające, dlatego dla mnie lepiej, bo lubię tego typu przejazdy. Jestem zadowolony z tej edycji zawodów FIS i nie mogę doczekać się kolejnych startów w Szczawnicy – cieszył się Juliusz Mitan.

Na drugi stopniu podium stanął Martin Michalka ze Słowacji. Trzeci była reprezentant Polski P    aweł Bałaś, który po raz pierwszy w karierze stanął na podium w zawodach FIS. – Bardzo się cieszę z pierwszego podium w karierze. Trzecie miejsce jest dla mnie świetnym wynikiem i było jednocześnie sporym zaskoczeniem. Jestem bardzo zadowolony z tego dnia – podsumował Paweł Bałaś.

Zawody FIS były sprawdzianem przed zbliżającymi się mistrzostwami Polski w slalomie, które już 22 lutego rozegrane zostaną w ośrodku narciarskim PKL Palenica. Dzień wcześniej w Szczawnicy odbędzie się kolejna edycja zawodów FIS w naszym kraju. 21 lutego narciarze alpejczycy ponownie zmierzą się na trasie Planica 1 w slalomie.