START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Hokej
PHL. Koniec sezonu dla Podhala
 dodano: 19 Lutego 2023    (źródło: M.Zubek www.podhaleregion.pl)

 Kibice „Szarotek mogą odetchnąć z ulgą. Dzisiaj zakończył się dla nich (kolejny) sezon pełen upokorzeń, niechlubnych rekordów i nieudolnej polityki klubowej. Na pożegnanie nowotarżanie – choć „tanio skóry nie sprzedali” to jednak przegrali przed własną publicznością z Tauron Re Plast Unią Oświęcim.


 Tauron Podhale Nowy Targ – Tauron Re Plast Unia Oświęcim 2:6 (0:2, 2:0, 0:4)
 
0:1 S. Kowalówka – Szczechura, Cichy (7:47)
 
0:2 Da Costa – S. Kowalówka, Krzemień (8:35)
 
1:2 Saroka – J. Malasiński, Maunula (26:10)
 
2:2 Jarczyk – Tomasik (32:00)
 
2:3 S. Kowalówka – Diukow, Da Costa (40:56, 5/4)
 
2:4 Dziubiński – Pangiełow, Jakobsons) (45:05)
 
2:5 Jakobsons – Dziubiński (53:09)
 
2:6 Krzemień – Da Costa (59:33)
 
Podhale: Polak -Tomasik, Wsół, Maunula, Neupauer, Czikanczew – Szlembarski, Aleksandrow, Saroka, Słowakiewicz, Bochnak oraz Sarniak, Jarczyk, J. Malasiński, K. Malasiński.
 
Unia: R. Kowalówka – Pangiełow Jułdaszew, Jakobsnons, Denyskin, Dziubiński, Lakkso – Diukow, Jerofejevs, Ahopelto, Cichy, Szczechura – Bezuska, Noworyta, Da Costa, Krzemień, S. Kowalówka – Noworyta, Paszek, Prusak, Wanat, Sołtys.
 
Sędziowali: Sebastian Kryś, Patryk Pyrskała. Kary: 6-4 min. Widzów 350
 
Pierwsza tercja nie zapowiadała żadnych emocji w tym spotkaniu. Dominacja gości, udokumentowana została dwoma golami, które zdobyte zostały w odstępie 48. sekund. Gospodarze na bramkę Roberta Kowalówki oddali jedynie dwa celne strzały.
 
Jednak w drugiej tercji nieoczekiwanie to Podhale – korzystając z bardzo nonszalanckiej gry unitów – doszło do głosu i wyrównało stan meczu na 2:2. Najpierw Marat Saroka dobił z bliska strzał Jakuba Malasińskiego, a 5. minut potem przytomnością umysłu pod bramką gości wykazał się Krzysztof Jarczyk. Jedyne na co w tej części gry stać było przyjezdnych to dwa strzały w słupek.
 
Za to już w 56. sekundzie tercji trzeciej oświęcimianie odzyskali prowadzenie, wykorzystując grę w liczebnej przewadze. Drugi raz na listę strzelców wpisał się S. Kowalówka. W 46. minucie na 4:2 prowadzenie unitów podwyższył, piekielnie mocnym strzałem wychowanek „Szarotek” Krystian Dziubiński.
 
W końcówce goście wygraną przypieczętowali kolejnymi dwoma golami.
 
Już po końcowej syrenie hokeiści Podhala otrzymali głośne wsparcie od swoich kibiców, którzy pożegnali ich głośnym “Jesteśmy z Wami”!
 
***
 
Sezon 2022/2023 – tak jak poprzedni – z perspektywy Podhala najlepiej byłoby wymazać z historii. Tyle że i przyszłość rysuje się w ciemnych barwach. Chyba, że znajdzie się ktoś kto wreszcie uderzy pięścią w stół i powie: STOP! DOSYĆ! TAK BYĆ NIE MOŻE
 
Z roku na rok klub podupada nie tylko sportowo, ale także – a może przede wszystkim – organizacyjnie. Wszystko tłumaczy się brakiem pieniędzy, tyle że ten argument stał się jednym bo wygodnym, dla każdego kto zasiada za sterami klubu. Skutkiem tego są absurdalne wręcz pomysły kolejnych rządzących, zarówno w kwestiach budowy zespołu, jak i zarządzania klubem.
 
Problem tkwi jednak przede wszystkim w braku pomysłu na funkcjonowanie klubu w trybie „oszczędnościowym”. Dopasowania celu i obranie kierunku adekwatnego do potencjału finansowo – sportowego. Od dłuższego czasu klub „na łeb, na szyje” leci w przepaść. Wszystko przez krótkowzroczność, nie wyciąganie wniosków i narastające wewnętrzne „wojenki”.
 
W normalnych warunkach – przy spadkach i awansach – od 2 lat „Szarotek” nie byłoby już w ekstraklasie. Amatorski stan polskiego hokeja sprawił, że Podhale wciąż jest w gronie najlepszych polskich klubów – tyle że ani sportowo, ani organizacyjnie na to po prostu na dzisiaj nie zasługuje.
 
Wybaczyć i zrozumieć można wiele, pod warunkiem, że kolejne decyzje mają swój sens, logikę, i dają nadzieję na „lepsze jutro”. A w Nowym Targu od lat porywamy się z „motyką na słońce”. Skutki tego widzimy w wynikach i tabelach i stanie osobowym, nie tylko pierwszej drużyny.
 
Czas skończyć wreszcie z hasłem „cieszmy się że w ogóle gramy” bo funkcjonowanie klubu w takich warunkach w jakich obecnie prowadzony jest klub z Nowego Targu, to nic innego jak stan agonalny.
 
Czas na integracje środowiska, po to by opracować i wcielić w życie plan naprawczy, który w jakimś stopniu może i będzie musiał wiązać się może i z drastycznymi decyzjami, ale będzie pierwszym krokiem do odbudowy dobrego imienia klub z 90 letnią tradycją. Potrzebna jest terapia wstrząsowa, a nie doraźne leczenie. W przeciwnym razie 100 lecia nie doczekamy..
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    607 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024