START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Biathlon
HEGEMON GALICA
 dodano: 20 Lutego 2023    (źródło: PZBiathlonu)

 Weekendowe zawody w Jakuszycach zakończyły zmagania w ramach 13. edycji "Celuj w Igrzyska". Jej bohaterem był Grzegorz Galica, który w drodze po zwycięstwo w klasyfikacji generalnej wśród juniorów młodszych wygrał wszystkie siedem biegów.


 Autor: Jan Nowak| Data dodania: 20 .02 .2023 godz. 10:58
Hegemon Galica
Weekendowe zawody w Jakuszycach zakończyły zmagania w ramach 13. edycji "Celuj w Igrzyska". Jej bohaterem był Grzegorz Galica, który w drodze po zwycięstwo w klasyfikacji generalnej wśród juniorów młodszych wygrał wszystkie siedem biegów.
 
Od piątku do niedzieli na Polanie Jakuszyckiej rozgrywano zawody, które dla młodzików miały rangę mistrzostw kraju w tej kategorii wiekowej, dla juniorów były finałem "Celuj w Igrzyska", seniorzy zaś walczyli o punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Polski. Szczegółowe rozstrzygnięcia trzydniowej rywalizacji można znaleźć TUTAJ.
 
Finał w Jakuszycach zakończył zbieranie punktów w ramach 13. edycji "Celuj w Igrzyska". Jak wyglądają klasyfikacje końcowe w poszczególnych kategoriach wiekowych? Najlepszym juniorem tegorocznej zimy został Hubert Matusik, który w minionym tygodniu reprezentował nasz kraj na Mistrzostwach Europy Juniorów. Zawodnik z Czarnego Boru miał jednak na tyle dużo punktów, że nawet dwa zwycięstwa w miniony weekend Jakuba Potońca nie zepchnęły go z pozycji lidera. Ostatecznie obu klubowych kolegów rodzieliło tylko pięć punktów. Dla Matusika to trzecia wygrana w generalce CWI w życiu - w 2021 roku był najlepszy wśród juniorów młodszych, w 2018 roku wygrał klasyfikację młodzików młodszych. Ubiegłoroczny zwycięzca rankingu juniorów Kacper Brzóska tym razem musiał zadowolić się trzecią pozycją.
 
Jedna wygrana, trzy drugie miejsca i jedno trzecie - takie wyniki zagwarantowały Oliwii Arendarczyk pierwszą lokatę w klasyfikacji końcowej juniorek. Zawodniczka UKN Melafir uzbierała 375 punktów - o 30 więcej niż Zuzanna Sadownik z MKS Duszniki-Zdrój. Trzeci wynik punktowy uzyskała z kolei Emilia Zasadna. Mimo zaledwie trzech startów piąte miejsce w rankingu zajęła Anna Nędza-Kubiniec. Najlepsza zawodniczka w historii "Celuj w Igrzyska" zakończyła swoje występy z imponującą liczbą 26 zwycięstw. Jako jedyna wygrywała klasyfikację generalną aż czterokrotnie.
 
Komplet siedmiu zwycięstw i maksymalną do wywalczenia liczbę 450 punktów zanotował Grzegorz Galica - najlepszy junior młodszy cyklu. Biathlonista z Kościeliska większość swoich zwycięstw odnosił z dużą przewagą nad pozostałymi zawodnikami. Aż pięciokrotnie drugie miejsce zajmował Igor Kusztal z MKS Karkonosze Jelenia Góra i naturalnie również to on jest za Galicą w klasyfikacji generalnej. Na jej najniższym stopniu podium stanął Michał Szulczyński. Warto odnotować, że dla Galicy to trzeci triumf końcowy w CWI - rok temu również był najlepszym juniorem młodszym, z kolei w 2020 roku wygrał klasyfikację młodzików młodszych.
 
Blisko maksymalnej sumy punktów była również Amelia Liszka, która w drodze po triumf w klasyfikacji generalnej juniorek młodszych odniosła cztery zwycięstwa i raz była trzecia. Z 420 punktami na koncie wyprzedziła o 30 oczek nieobecną podczas finałowych zmagań w Jakuszycach Milenę Widlak z UKN Melafir Czarny Bór. Trzecia była jej klubowa koleżanka Majka Germata.
 
W kategorii młodzików rozegrano cztery starty. Trzy z nich wygrał Konrad Matusik, który oprócz dwóch tytułów mistrza Polski zapewnił sobie również w miniony weekend wygraną w generalce "Celuj w Igrzyska". Pozostałe dwie lokaty na podium zajęli przedstawiciele MUKN Pod Stróżą Stanisław Bodzek oraz Mateusz Gałkowski. Złote medale wśród młodziczek w Jakuszycach zgarnęły Maja Kapiczak z UKS Lider Katowice oraz Małgorzata Lubos z MUKN Pod Stróżą. Najwięcej punktów do klasyfikacji CWI zgromadziła jednak Maja Fic z MKS Duszniki-Zdrój, która na MP była dwukrotnie trzecia. Oprócz niej i Lubos na podium klasyfikacji końcowej znalazła się również Maria Fatla z BKS WP Kościelisko. Triumfatorami 13. edycji "Celuj w Igrzyska" wśród najmłodszych kategorii wiekowych zostali dwukrotni złoci medaliści weekendowych Mistrzostw Polski. Wśród młodzików młodszych był to Łukasz Sinkiewicz z UKN Melafir Czarny Bór, wśród młodziczek Gaja Bochyńska z UKS Lider Katowice.
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    406 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024