START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Narty
Zięba i Łodziński wygrywają zawody FIS w slalomie gigancie w Szczyrku
 dodano: 23 Marca 2023    (źródło: PolSKI Mistrz)

 22 marca na stoku Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku odbyły się kolejne tej zimy w naszym kraju zawody FIS w narciarstwie alpejskim. Tego dnia alpejczycy rywalizowali na Skrzycznem w slalomie gigancie. Najlepsi w tej konkurencji okazali się reprezentanci Polski Hanna Zięba i Jan Łodziński. 


 Zawodami FIS rozpoczęliśmy trzydniowe zmagania w ośrodku narciarskim Skrzyczne w Szczyrku. Mimo wiosennej aury warunki na trasie były dobre do ścigania. Na starcie slalomu giganta stanęło 16 zawodniczek i 25 zawodników. Wszystkie miejsca na podium w rywalizacji kobiet i mężczyzn zajęli biało-czerwoni.
 
Najlepszy czas zarówno pierwszego jak i drugiego przejazdu wśród pań uzyskała Hanna Zięba, która stanęła na najwyższym stopniu podium. – To były naprawdę dobre zawody, bo trasa – mimo wiosennych warunków – została solidnie przygotowana. Moje przejazdy nie były jednak najlepsze, ale cieszę się, że wystarczyły do tego, aby zwyciężyć w Szczyrku – stwierdziła Hanna Zięba.
 
Drugie miejsce wywalczyła Magdalena Bańdo, a podium uzupełniła Nikola Komorowska, która po raz pierwszy w karierze znalazła się w najlepszej trójce zawodów FIS.
 
– Po raz pierwszy w karierze stanęłam na podium w zawodach w FIS z czego bardzo się cieszę. Wykonałam dzisiaj na trasie dużo dobrej pracy. Te dwa przejazdy były naprawdę fajne i jestem zadowolona z tego dnia – mówiła z uśmiechem na twarzy Nikola Komorowska.
 
Wśród mężczyzn najlepszy był Jan Łodziński, który minimalnie okazał się lepszy od Mateusza Szczapa. Trzeci w slalomie gigancie był Bartłomiej Sanetra.
 
– Przez ostatnie dni w Szczyrku było naprawdę bardzo ciepło, ale organizatorzy dołożyli wszelkich starań i rozegrano fajne zawody. Trasa była twarda i rywalizacja odbywała się na bardzo dobrym poziomie. Wydaje mi się, że zrobiłem dwa konkretne przejazdy i jestem bardzo szczęśliwy z tego zwycięstwa. Przed nami jeszcze dwa dni zmagań tutaj w Szczyrku, na które bardzo się cieszę – podkreślił Jan Łodziński.
 
– Trasa była naprawdę dobrze przygotowana i udało się przeprowadzić fajne zawody. Z moich przejazdów nie jestem zadowolony, ponieważ nie były one najlepsze, ale wywalczyłem miejsce na podium i z tego się cieszę – przyznał Mateusz Szczap.
 
W czwartek, 23 marca na Skrzycznem alpejczycy powalczą w międzynarodowych mistrzostwach Polski seniorów i juniorów w supergigancie oraz kombinacji alpejskiej. Start pierwszego supergiganta zaplanowano na godzinę 10:00. Drugi supergigant rozpocznie się o godz. 11:00, natomiast slalom do kombinacji alpejskiej wystartuje o godzinie 13:15.
 
24 marca rozegrane zostaną międzynarodowe mistrzostwa Polski w slalomie gigancie, na starcie których zobaczymy m.in. Marynę Gąsienicę-Daniel i Magdalenę Łuczak.
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    744 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024