START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

COS Zakopane
Adam Małysz zadowolony, że reprezentanci Polski w skokach narciarskich pokazali się na Igrzyskach Europejskich w Zakopanem
 dodano: 6 Lipca 2023    (źródło: COS Zakopane)

 Z jednym złotym medalem Dawida Kubackiego na Wielkiej Krokwi zakończyli udział w Igrzyskach Europejskich 2023 polscy skoczkowie narciarscy. Prezes Polskiego Związku Narciarskiego, w przeszłości wyśmienity skoczek Adam Małysz, jest zadowolony z faktu, że skoczkowi mieli możliwość rywalizowania o medale igrzysk na skoczniach Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem.


 – To były letnie igrzyska, więc byliśmy tutaj gośćmi. Wiadomo, że skoki narciarskie należą do sportów zimowych, ale komitet organizacyjny postawił na nas jako sport dodatkowy i bardzo za to dziękujemy. Wiadomo, że nasi zawodnicy nie byli optymalnie przygotowani, bo pierwsze skoki chłopaki oddawali na przełomie maja i czerwca, a tu już od razu były zawody. Ale muszę powiedzieć, że wszyscy mieli tak samo i cieszyłem się, że w zasadzie wszyscy ci najlepsi zawodnicy w Europie się zjawili tutaj i zawody wyglądały bardzo, bardzo fajnie. Wiadomo, że zdobycie medalu igrzysk europejskich to jest prestiż i każdy chciał go mieć – mówił Małysz.
 
W igrzyskach startowali nie tylko panowie, ale także panie. Małysz ma nadzieję, że polskie skoczkinie narciarskie w najbliższym czasie zrobią postępy. W tym celu tego lata zatrudniono znanego w świecie skoków kobiet austriackiego trenera Haralda Rodlauera. 
 
– Udało nam się pozyskać jednego z najlepszych trenerów w świecie skoków kobiet. Wiadomo, że nasze zawodniczki dopiero się jeszcze uczą nowego systemu zaproponowanego przez trenera. A on jest zupełnie inny, bo wcześniej wprowadzaliśmy taki sam system, jak u chłopaków i nie za bardzo to funkcjonowało. Dziś wiem, że trzeba zupełnie innego trzeba podejścia i przygotowania, więc postawiliśmy na kogoś, kto jest bardzo doświadczony i jesteśmy pełni nadziei, że będzie to funkcjonowało. Ale musimy też mu dać taki kredyt zaufania i poczekać na te efekty. Ale już tutaj było widać, że jest lepiej – komentował prezes Polskiego Związku Narciarskiego.
 
Oceniając formę reprezentantów Polski, którą zaprezentowali w trakcie Igrzysk Europejskich 2023 na skoczniach w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem, przyznał, że aktualne wahania w ogóle go nie martwią.
 
– Oczywiście czerwiec i lipiec to jest ten czas, w którym wahania formy mogą być naprawdę bardzo duże i nie ma żadnych powodów do niepokoju. Na przykład Piotrek Żyła od lat ma taki cykl, że wiosną trochę sobie popuszcza, troszkę przybiera na wadze, później chudnie przed zimą. Ma taki cykl, do którego on jest przyzwyczajony – tłumaczył Małysz.
 
I dodał, że ma zaufanie do trenerów polskich reprezentacji. – Zawsze mierzymy trochę długofalowo i stąd też jest nasz kredyt zaufania do trenerów. Jeśli stawiamy wytyczne, że naszym kluczowym celem są igrzyska olimpijskie to o tym pamiętamy. Oczywiście, po drodze jest wiele imprez towarzyszących, jak Puchary Świata, czy mistrzostwa świata, ale trenerzy mają czas do momentu tej kluczowej imprezy – powiedział Małysz.
 
Już za niewiele ponad miesiąc skoczkowie znów pokażą się latem polskim kibicom. Pod koniec lipca rusza bowiem cykl zawodów letniej Grand Prix, a 5 i 6 sierpnia zawodnicy rywalizować będą na skoczni Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku.
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    321 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024