PLH.Lider zatrzymany w Nowym Targu. Hat-trick kapitana!

Drugie zwycięstwo w sezonie zapisali na swoim koncie hokeiści PZU Podhala Nowy Targ. „Szarotki” we własnej hali jako pierwsze w bieżących rozgrywkach znalazły sposób na drużynę Energii Toruń, która przed tą kolejką z kompletem czterech zwycięstw na koncie zajmowała pozycję lidera tabeli.

Po pierwszej tercji 2:1 prowadzili gospodarze, choć przez zdecydowaną większość czasu gry w tej odsłonie to do przyjezdnych należała inicjatywa. Efektem przewagi torunian był gol z 5. minuty Rusłana Baszirowa. „Szarotki” straty z nawiązką odrobiły w końcówce tej odsłony. Najpierw w momencie gry w liczebnej przewadze Bartłomiej Neupauer zmienił tor lotu krążka po strzale Damiana Kapicy, a potem z indywidualnego błędu zawodnika z Torunia skorzystał Jakub Worwa.

W drugiej tercji oglądaliśmy podobny obraz gry. Znów pierwszych kilka minut to inicjatywa przyjezdnych, ale tym razem ich ataki skutecznie odpierał Kevin Lindskoug. Bramkarz „Szarotek” wyszedł m.in. zwycięsko z pojedynku 1 na 1 z Szymonem Maćkowskim. Z upływem czasu do głosu zaczynali dochodzić nowotarżanie i na 48. sekund przed końcem drugiej odsłony Michael Cichy (chwilę wcześniej trafił w słupek) niemal od połowy lodowiska jechał sam na bramkę gości i sprytnie między parkanami Markusa Ekholma skierował krążek do bramki.

W pierwszych pięciu minutach tercji trzeciej gospodarze zmarnowali dwa okresy gry z przewagą jednego zawodnika. To się srodze zemściło, bowiem w 49. minucie gola przyjezdnym sprezentował Marcin Horzelski, który tak niefortunnie interweniował przed własną bramką, że zaliczył trafienie samobójcze. Na szczęście dla gospodarzy sprawdziła się reguła do trzech razy sztuka i przy trzeciej w tej odsłonie karze dla przyjezdnych, swojego drugiego w tym meczu gola – po świetnej asyście Filipa Wielkiewicza – zdobył Neupauer. Kapitan “Szarotek” w 58. minucie – po wymianie podań z Patrykiem Wronką – skompetował hat-tricka i to w momencie kiedy to jego zespół grał … w liczebnym osłabieniu.

PZU Podhale Nowy Targ – KH Energa Toruń 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)

0:1 Baszirow – Syty (4:12)

1:1 Neupauer – Wronka, D. Kapica (18:34, 5/4)

2:1 Worwa (19:59)

3:1 Cichy (39:12)

3:2 Syty – Jaworski (48:18)

4:2 Neupauer – Wielkiewicz, Kapica (51:03, 5/4)

5:2 Neupauer – Wronka, Kudin (57:30, 4/5)

Podhale: Lindskoug – Michalski, Mrugała, Wielkiewicz, Lorraine, Wronka – Zalamay, Kudin, Szczechura, Cichy, Themar – Horzelski, Słowakiewicz, Worwa, Neupauer, Kapica oraz Paranica, Kamiński, Saroka, Bochnak.

Energa: Ekholm – Johansson, Kurnicki, Djumic, Syty, Baszirow – Behm, Zieliński, Pauliny, Larionovs, Tianen – Jaworski, Gimiński, Jaakola, Fjodorovs, Kogut oraz Schfer, Kalinowski, Maćkowski, Napiórkowski.