START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Rozmaitości
Lakonium, czyli sposób na doświadczenie najwyższego komfortu
 dodano: 10 Listopada 2023    (źródło: Artykuł sponsorowany)

 Saunowanie robi furorę w naszym kraju. Coraz więcej osób regularnie korzysta z sauny, aby odnieść z tego tytułu korzyści zdrowotne, zrelaksować się czy po prostu odpocząć po ciężkim dniu. Czy wiesz, że istnieje wiele rodzajów saun, w tym suche i parowe? Okazuje się, że można połączyć ich zalety w ramach jednego seansu saunowego. Wystarczy skorzystać z Lakonium, a po szczegóły zapraszamy do naszego artykułu.


 Czym jest Lakonium?
Lakonium to nic innego, jak specjalne pomieszczenie do głębokiej relaksacji, które w unikalny sposób łączy w sobie cechy sauny suchej i łaźni parowej. W pomieszczeniu z jednej strony panuje stosunkowo niska temperatura około 50 stopni Celsjusza (charakterystyczna dla łaźni parowej), a z drugiej niska wilgotność powietrza (jak w saunie suchej).
W takich warunkach ludzkie ciało może doskonale odpocząć, zregenerować się, a co ważne – stanowią one stosunkowo niewielkie obciążenie dla organizmu. Jednocześnie w Lakonium można napawać się feerią zapachów, wsłuchać w dźwięki muzyki relaksacyjnej i tym samym odnieść pełnię korzyści przede wszystkim dla zdrowia psychicznego.
Zaleca się, aby w Lakonium przebywać dłużej niż w tradycyjnej saunie (dotyczy to osób zdrowych). Na początek optymalne będzie zafundowanie sobie 2-3 cykli saunowania po około 15 minut.
Więcej o tym, czym jest Lakonium i dlaczego warto choć raz zażyć relaksu w tej niezwykle komfortowej strefie, przeczytasz w artykule na stronie internetowej https://www.termybukovina.pl/blog/czym-jest-lakonium-poznaj-strefe-relaksu-absolutnego.
Gdzie można skorzystać z Lakonium? 
Lakonia są udostępniane przede wszystkim w nowoczesnych kompleksach basenowych, zwłaszcza tych zasilanych wodą termalną. W Polsce jest co najmniej kilka miejsc, w których można zażyć relaksu w Lakonium, a tym szczególnie polecanym są Termy BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej.
Nie tylko Lakonium
Termy BUKOVINA to nasza rekomendacja dla osób, które uwielbiają saunowanie lub chcą dopiero rozpocząć swoją przygodę z tą prozdrowotną formą aktywności. Termoterapia ma zbawienny wpływ na funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego, poprawia metabolizm, wspomaga naturalne procesy detoksykacji, wspiera odbudowę skóry, ma właściwości kosmetyczne, a przy tym fantastycznie relaksuje, co docenią osoby zestresowane i przemęczone.
Podczas np. weekendowego pobytu w Termach BUKOVINA możesz wypróbować różne rodzaje saun. Termy oferują jedną z najbardziej rozbudowanych stref saun w Polsce, w której do dyspozycji gości, poza Lakonium, są:
Sauny fińskie (suche)– bardzo popularny rodzaj sauny, w której temperatura powietrza wynosi od 90 do 110 stopni Celsjusza, przy jednocześnie niskim poziomie wilgotności. W Termach BUKOVINA można skorzystać również z sauny zewnętrznej „Łozpolono Maryna”, w której codziennie organizowane są Parowe Seanse Zapachowe.
Łaźnie parowe– chętnie wybierane przez osoby, które nie czują się komfortowo w bardzo wysokiej temperaturze, za to lubią wilgotne powietrze. W łaźni parowej panuje temperatura około 50 stopni Celsjusza, a poziom wilgotności oscyluje w granicach 90-100 procent. W Termach BUKOVINA do dyspozycji gości są różne rodzaje łaźni parowych, m.in. odświeżająca (wzbogacona zapachami natury np. eukaliptusa i sosny) czy zmysłowa (o temperaturze 40 stopni Celsjusza, wypełniona uwodzącymi zapachami).
Kabina na podczerwień– jest to dobry wybór dla osób, które chcą się szybko wygrzać oraz dopiero rozpoczynających przygodę z saunowaniem. W kabinie na podczerwień panuje temperatura do 60 stopni Celsjusza, a pojedyncza sesja powinna trwać maksymalnie 30 minut.
Ponadto w Termach BUKOVINA dostępna jest strefa schładzania, która pozwala przeprowadzić pełny, najzdrowszy dla organizmu cykl saunowania. W strefie mamy do dyspozycji baseny schładzające (łącznie trzy baseny z zimną wodą, w tym jeden zewnętrzny), prysznic wrażeń z zimną i gorącą wodą lub schłodzoną bryzą oraz kostkarkę.
Dodatkowo do dyspozycji gości strefy saun udostępniona została strefa wypoczynku, w której znajdują się wygodne leżanki – warto podkreślić, że w okresie letnim istnieje możliwość zażycia relaksacji na świeżym powietrzu.
Jeśli więc chcesz wygrzać ciało, doświadczyć ekstazy dla zmysłów oraz kompleksowo zadbać o swoje ciało i umysł w trakcie jednego, na przykład weekendowego wyjazdu, to wizyta w Termach BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Koniecznie sprawdź atrakcyjne pakiety pobytowe w czterogwiazdowym Hotelu BUKOVINA (jest częścią tego samego kompleksu – Resort BUKOVINA), którego goście mają zapewnione bezpośrednie przejście do strefy basenowej Term.
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    416 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024