START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Narty
Kolejny udany start Magdaleny Łuczak i Maryny Gąsienicy Daniel w Pucharze Świata
 dodano: 26 Listopada 2023    (źródło: PolSKI Mistrz)

 Za nami kolejny weekend z alpejskim Pucharem Świata i kolejny udany dla reprezentantek Polski. Magdalena Łuczak oraz Maryna Gąsienica-Daniel ponownie zameldowały się w czołowej „30”. Tym razem w Killington lepsza była pierwsza z nich, która zajęła najlepsze w karierze, 17. miejsce. Z kolei zakopianka na półmetku była 11., ale po błędach w drugim przejeźdaie spadła na 28. lokatę. Z dobrej strony pokazali się także Błażej Budz i Jan Łodziński w zawodach FIS w Austrii.


 Dwie Polki znów w „30” PŚ
 
W miniony weekend znów mogliśmy oglądać w akcji Marynę Gąsienicę-Daniel oraz Magdalenę Łuczak. Kolejny przystanek alpejskiego Pucharu Świata zawitał do amerykańskiego Killington, gdzie panowały fantastyczne warunki do ścigania. Sobotni slalom gigant pań z pewnością przyniósł sporo emocji polskim kibicom. A wszystko za sprawą wyżej wymienionych zawodniczek, które drugi raz z rzędu zdołałały awansować do drugiego przejazdu. Wcześniej zrobiły to na otwarcie sezonu w Soelden.
 
Na półmetku rywalizacji blisko czołowki była zakopianka, która zajmowała wysokie 11. miejsce ze stratą 1,11 sekundy do prowadzącej Alice Robinson. Bardzo dobrze zaprezentowała się także młodsza kadrowiczka, która z 46. numerem zjechała na 20 miejsce (+1,88 sek.).
 
Finałowa odsłona przyniosła trochę roszad, bo mimo że Łuczak wjechła na metę z szóstym czasem, to ostatecznie awansowała na 17. miejsce, czyli najlepsze w dotychczasowej karierze. Wcześniej najwyżej była 20. w 2021 roku w Courchevel. Niestety ta sztuka nie udała się naszej najlepszej alpejce, która miała problemy już w górnej części trasy. Na lini mety miała wówczas przedostatni czas, a po zakończeniu zawodów została sklasyfikowana na 28. miejscu.
 
W Killington drugi rok z rzędu wygrała Lara Gut-Behrami, która była także najlepsza w Soelden. Drugą pozycję zajęła Alice Robinson, a trzecia była lokalna gwiazda, Mikaela Shiffrin. W klasyfikacji generalnej slalomu giganta Maryna Gąsienica-Daniel zajmuje 19. miejsce (23 pkt), a Magdalena Łuczak jest 24. (15 pkt).
 
Magdalena Łuczak blisko awansu w slalomie
 
Drugiego dnia rywalizacji panie zmierzyły się w slalomie, a wśród nich młodsza z reprezentantek Polski, która startowała z odległym 61. numerem. Mimo zepsutej trasy Łuczak jechała bardzo dobrze, ale niestety do pierwszego awansu do „30” w tej konkurencji zabrakło jej zaledwie 0,42 sekundy. Ostatecznie zajęła 37. miejsce w pierwszym przejeździe i pokazała, że jest coraz bliżej czołówki.
 
Teraz nasze narciarki przemieszczą się niewiele ponad 400 kilometrów dalej do kanadyjskiego Mont-Tremblant, które zadebiutuje w Pucharze Świata. W przyszły weekend (2-3 grudnia) odbęda się tam dwa slalomy giganty. Miejmy nadzieję, że będą szczęśliwe dla Polek, które powalczą o kolejne punkty Pucharu Świata.
 
Wyniki zawodów PŚ w Killington
 
25.11.2023, sobota
 
Magdalena Łuczak (+2,90 sek.)
Maryna Gąsienica-Daniel (+3,93 sek.)
26.11.2023, niedziela
 
Magdalena Łuczak (+3,08 sek.)
Udane rozpoczęcie sezonu przez kadrowiczów
 
Sezon startowy rozpoczęli także nasi juniorzy, którzy zaprezentowali się w zawodach rangi NJR w austriackim Pass Thurn. W sobotę 18 listopada Błażej Budz zajął szóste miejsce i zjechał 48.02 FIS-punkty, co jest jego drugim najlepszym wynikiem w karierze. Z kolei dzień później Jan Łodziński osiągnął swój najlepszy wynik (40 FIS-punktów), zajmując dziesiątą pozycję. W tym samym miejscu, ale w zawodach rangi FIS we wtorek 21 listopada startował Bartłomiej Sanetra, który zajął 19. miejsce (52.23 FIS-punkty).
 
Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejnej starty reprezentantów Polski. Zachęcamy do śledzenia na bieżąco media społecznościowe PZN Od deski do deski i Polski Mistrz.
 
Źródło: Tytus Olszewski/Biuro Prasowe PZN
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    278 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024