PLH. 20 minut halnego zmiotło z tafli drużynę z Jastrzębia!

Hokeiści PZU Podhala zadbali o to by 91 urodziny klubu jakie przypadły na dzień 26 listopada 2023 roku uczcić w bardzo okazały sposób. W meczu 22. kolejki Tauron Hokej Ligi „Szarotki” przed własną publicznością w dwucyfrowych rozmiarach ograli zespół JKH GKS Jastrzębie!

Wcale ten mecz dla Podhala nie zaczął się dobrze. Bo już w 4 minucie gospodarze, mimo liczebnej przewagi, stracili gola. Kontratak gości – w 4. minucie – sfinalizował Filip Starzyński. Kolejne gole – i to aż trzy – padły w ostatnich 3. minutach pierwszej odsłony. Pierwsze dwa były autorstwa zawodników z Nowego Targu. Główną rolę odegrał tutaj Filip Wielkiewicz, który najpierw zainicjował akcję po której stan meczu na 1:1 wyrównał (zaraz po wyjściu z ławki kar) Jakub Worwa, a po niespełna dwóch minutach Wielkiewicz już sam wpisał się na listę strzelców, efektownie trafiając w „okienko” bramki JKH. Z prowadzenia gospodarze cieszyli się ledwie 26 sekund, bowiem zaraz po wygranym wznowieniu, precyzyjnym strzałem popisał się Dominik Paś.

Druga tercja to koncert w wykonaniu „szarotek” jakiego dawno nie oglądaliśmy. Już w 44. sekundzie tej części gry obsłużony kapitalnym podaniem od Bartłomieja Neupauera swojego drugiego gola w tym meczu zdobył Worwa. W 23. minucie na 4:2 podwyższył Johan Lorraine, a dużą rolę odegrał w tej akcji Thomas Szczerba. Minęło kolejnych 74 sekund i hat-trick skompletował Worwa, tym razem zmieniając tor lotu krążka po strzale Adriana Słowakiewicza. Po tym golu trener gości Robert Kalaber poprosił o czas dla swojej drużyny, decydując się też na zmianę bramkarza. Niewiele to zmieniło. Nowotarżanie w tej tercji wyprowadzili jeszcze cztery ciosy. Przy pierwszych trzech gospodarze skorzystali z przewagi jednego lub dwóch zawodników na tafli. Maciej Miarkę, który zmienił w bramce JKH Jakuba Lakovica, dwukrotnie taki okolicznościach pokonał Neupauer, a raz Andriej Themar. Festiwal goli jaki zafundowali swoim kibicom w tej tercji „szarotki” zakończył Michale Cichy.

Trzecia tercja remisowa. Pierwsi trafili goście, konkretnie Dominik Paś. W 55. minucie tak oczekiwanego przez kibiców Podhala 10 gola dla gospodarzy zdobył Lorraine!

Efektowne zwycięstwo kibice „Szarotek” uczcili meksykańską falą i owacją na stojąco!

PZU Podhale Nowy Targ – JKH GKS Jastrzębie 10:3 (2:2, 7:0, 1:1)

0:1 Starzyński – Paś, Wajda (4:18, 4/5)

1:1 Worwa – Wielkiewicz (17:06)

2:1 Wielkiewicz – Zalamay, Neupauer (18:59)

2:2 Paś – Urbanowicz (19:25)

3:2 Worwa – Neupauer, Wronka (20:44)

4:2 Lorraine – Szczerba, Wielkiewicz (22:27)

5:2 Worwa – Słowakiewicz, Wronka (23:41)

6:2 Neupauer – Wronka (29:03, 5/4)

7:2 Neupauer – Tomasik, Wronka (30:58, 5/3)

8:2 Themar – Worwa, Kiss (31:50)

9:2 Cichy – Themar (36:53)

9:3 Paś – Kiełbicki, Urbanowicz (48:44)

10:3 Lorraine – Themar, Kiss (54:27)

Podhale: Bizub – Pangiełow Jułdaszew, Tomasik, Worwa, Wronka, Neupauer – Kiss, Horzelski, Szczechura, Cichy, Themar – Kudin, Zalamay, Wielkiewicz, Lorraine, Szczerba oraz Słowakiewicz, Kamiński, Saroka, Paranica.

JKH: Lackovic (23:41 Miarka) – Kostek, Wajda, Urbanowicz, Paś, Rajamaki – Viinikainen, Martiska, Izacky, Starzyński, Spirko – Górny, Kamieniew, Berhards, Jarosz, Arrak – Zając, Bagin, R. Nalewajka, Ł. Nalewajka, Kiełbicki.