START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Narty
Maryna Gąsienica-Daniel i Magdalena Łuczak z punktami Pucharu Świata w Kanadzie
 dodano: 6 Grudnia 2023    (źródło: PolSKI Mistrz)

 Alpejski Puchar Świata kobiet rozpędził się na dobre. Za nami kolejny weekend sportowych emocji z udziałem reprezentantek Polski, które zdobyły kolejne pucharowe punkty. W sobotnim slalomie gigancie w kanadyjskim Tremblant Maryna Gąsienica-Daniel była 21., a dzień później Magdalena Łuczak zajęła 28. miejsce. Teraz czekaj je chwila przerwy od startów. 


 Po ostatnim Pucharze Świata w amerykańskim Killington, gdzie nasze alpejki znalazły się w najlepszej „30” slalomu giganta, zawody pozostały w Ameryce Północnej. Kolejna edycja odbyła się bowiem w oddalonym o niewiele ponad 400 km Mont-Tremblant w Kanadzie, gdzie Puchar Świata powrócił po 40 latach!
 
Tym razem odbyły się tam dwa slalomy giganty kobiet, gdzie jednak warunki nie należały do najlepszych. Mgła i opady śniegu znacząco utrudniały rywalizację. Na starcie nie zabrakło Maryny Gąsienicy-Daniel oraz Magdaleny Łuczak. W sobotę 2 grudnia zakopianka zajęła 21 miejsce, tracąc 3,79 sekundy do pierwszej Włoszki Federiki Brignone. Druga z naszych reprezentantek zanotowała 34. czas pierwszego przejazdu i nie awansowała do finałowej „30”, do której zabrakło jej zaledwie 22 setnych sekundy!
 
Następnego dnia warunki w pierwszym przejeździe były nieco lepsze, a z dziewiątym numerem na trasę ruszyła Maryna. Od początku jechała bardzo agresywnie i szybko, ale niestety w dolnej części trasy opóźniła skręt i nie zdążyła się już zmieścić w kolejną bramkę, przez co nie dojechała do mety.
 
Z 44. numerem wystartowała łodzianka, która na półmetku była na 24. miejscu, notując w dwóch ostatnich sektorach dwunasty czas. W finałowej odsłonie pogoda się nieco popsuła, a Polka nie zdołała utrzymać swojej pozycji i ostatecznie zajęła 28. miejsce, dzięki czemu już trzeci raz w tym sezonie zdobyła pucharowe punkty. Najlepsza ponownie okazała się Włoszka Federika Brignone, która zaliczyła awans z piątej lokaty.
 
– Niedzielne warunki był ciężkie. Pierwszy przejazd na pewno był łatwiejszy względem soboty, bo mieliśmy lepszą widoczność, ale za to w drugim zrobiła się zamieć śnieżnam, a pogoda coraz bardziej się pogarszała. Pod tym względem na pewno nie było łatwo – powiedziała Magdalena Łuczak.
 
W klasyfikacji generalnej za slalom gigant Maryna Gąsienica-Daniel jest 23. (33 pkt), a Magdalena Łuczak 31. (18 pkt). Nadal prowadzi Lara Gut-Behrami (325 pkt), która w Kanadzie była piąta i druga.
 
– Generalnie jestem zadowolona z całego amerykańskiego cyklu. Najbardziej oczywiście z tego startu w Killington, gdzie zajęłam najlepsze do tej pory 17. miejsce w zawodach Pucharu Świata. Czuję, że zrobiłam duży krok jeśli chodzi o jazdę po płaskim, bo to była i trochę nada jest moja słabsza strona, nad którą dużo pracuje i czuję, że to przynosi pewne efekty. Nic mi nie pozostaje, jak dalej ciężko trenować, objeżdżać się i po prostu startować – dodała 22-latka.
 
Mimo, że kolejny slalom gigant cyklu odbędzie się dopiero 28 grudnia w austriackim Lienz, to nasze alpejki czeka intensywny czas. Maryna „przesiądzie się” na dłuższe narty i wystartuje w trzech supergigantach Pucharu Świata w szwajcarskim Sankt Moritz (8 i 10 grudnia) oraz francuskim Val d’Isere (17 grudnia). Natomiast Magda pozostanie w Tremblant, gdzie będzie trenować, a później wystartuje w Pucharze Ameryki Północnej (Nor-Am Cup) w dwóch gigantach (13-14 grudnia) i dwóch slalomach (15-16 grudnia). Trzymamy kciuki!
 
Wyniki zawodów PŚ w Tremblant
 
2.12.2023, sobota (GS)
 
21. Maryna Gąsienica-Daniel (+3,79 sek.)
 
34. Magdalena Łuczak (DNQ2)
 
3.12.2023, niedziela (GS)
 
28. Magdalena Łuczak (+3,01 sek.)
 
DNF1 Maryna Gąsienica-Daniel
 
 
 
Juniorzy startowali w Pfelders
 
Z kolei nasi juniorzy w pięcioosobowej grupie pojawili się na starcie zawodów National Junior Race we włoskim Pfelders. W piątkowym slalomie gigancie Mateusz Szczap był 12. (51 FIS pkt), Jan Łodziński 13. (51.35 FIS pkt), a Juliusz Kierkowski 28. (93.30 FIS pkt). W niedzielę Nikola Komorowska zajęła 23. miejsce i zjechała 72.03 FIS-punkty.
 
Gratulujemy dobrych wyników naszym reprezentantom i trzymamy kciuki za kolejne starty oraz zapraszamy do śledzenia na bieżąco strony internetowej, a także mediów społecznościowych PZN Od Deski Do Deski oraz PolSKI Mistrz.
 
Wyniki zawodów FIS NJR w Pfelders
 
1.12.2023, piątek (GS)
 
12. Mateusz Szczap (+2,45 sek.)
 
13. Jan Łodziński (+2,49 sek.)
 
28. Juliusz Kierkowski (+6,84 sek.)
 
3.12.2023, niedziela (GS)
 
27. Nikola Komorowska (+4,56 sek.)
 
Źródło: Tytus Olszewski/Biuro Prasowe PZN
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    278 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024