START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Narty
Magdalena Łuczak z punktami w Jasnej. Mistrzostwo Czech dla Magdaleny Bańdo
 dodano: 23 Stycznia 2024    (źródło: Polski Związek Narciarski)

 Miniony tydzień obfitował w wiele międzynarodowych zawodów z udziałem naszych alpejek i alpejczyków. Po raz szósty w tym sezonie Magdalena Łuczak zdobyła punkty Pucharu Świata. W sobotnim slalomie gigancie w Jasnej na Słowacji zajęła 27. miejsce. Z dobrej strony pokazał się nasz junior Mateusz Szczap, który zajął trzecie miejsce w zawodach FIS w Niemczech. Najlepsze slalomowe wyniki w karierze zanotowały za to Magdalena Bańdo i Patrycja Florek. 


 Na ten weekend (20-21 stycznia) czekało wielu polskich fanów narciarstwa alpejskiego. Wszystko dlatego, że Puchar Świata zawitał to położonej nieopodal naszej granicy Jasnej-Chopok na Słowacji. Na starcie sobotniego slalomu giganta nie zabrakło oczywiście Maryny Gąsienicy-Daniel oraz Magdaleny Łuczak, które na mecie wspierało wiele polskich kibiców.
 
Niestety wymagające warunki i trudne ustawienie pierwszego przejazdu spowodowało, że przetasowania w czołówce były bardzo duże. Po zaciętej walce awans do drugiego przejazdu udało się uzyskać młodszej z naszych reprezentantek, która na półmetku zajmowała 29. miejsce. Dosyć nieoczekiwanie ta sztuka nie udała się Gąsienica-Daniel, która była 35., a do "30" Leny Duerr straciła tylko 0,24 sekundy.
 
Drugi przejazd był już bardziej przyjazny dla zawodniczek, a z dobrej strony pokazała się Łuczak, która z 24. czasem finałowej odsłony awansowała na 27. miejsce. Dla Łodzianki był to szósty start w tym sezonie zakończony punktami Pucharu Świata. Tego dnia równych sobie nie miała Szwedka Sara Hector, która o ponad półtorej sekundy pokonała drugą Mikaelę Shiffrin ze Stanów Zjednoczonych. W niedzielnym slalomie to jednak Amerykanka okazała się najlepsza. Młodsza z Polek nie ukończyła pierwszego przejazdu i nadal czeka na premierowe punkty w tej konkurencji.
 
W klasyfikacji generalnej za slalom gigant Maryna zajmuje 21. (70 pkt.), a Magda 27. miejsce (40 pkt). Na prowadzenie wysunęła się Szwajcarka Lara Gut-Behrami. Następny slalom gigant cyklu odbędzie się 30 stycznia na słynnej trasie Erta w włoskim ośrodku Kronplatz. Na starcie nie zabraknie naszych dwóch narciarek.
 
Podium Mateusza Szczapa 
 
Mateusz Szczap zajął w niedzielę trzecie miejsce w zawodach FIS w slalomie gigancie w Oberwiesenthal, zaliczając najlepsze w sezonie 41.72 FIS-punkty. Do zwycięstwa zabrakło mu zaledwie 0,30 sekundy. Dzień wcześniej najwyżej z Polaków był 9. Igor Kaczmarek. Na tym samym miejscu w sobotę uplasowała się Hanna Zięba, a dzień później 16. była Patrycja Florek. 
 
Magdalena Bańdo z mistrzostwem Czech w supergigancie 
 
Nasza reprezentantka z kadry B w środę 17 stycznia zajęła pierwsze i drugie miejsce w międzynarodowych mistrzostwach Czech i Słowacji w supergigancie w Szpindlerowym Młynie. Wyniki reprezentantów Polski: 27 i 26. Mateusz Szczap, 45. i 22. Igor Kaczmarek, 32. i 31. Wojciech Gałuszka. 
 
Najlepszy slalomowy wynik Bańdo i Patrycji Florek 
 
To nie koniec dobrych wyników polskiej juniorki, bowiem w czwartek i piątek wraz z Patrycją Florek zanotowała życiowe FIS-punkty w slalomie. Obie dokonały tego podczas zawodów FIS w niemieckim Schoeneck (18-19 stycznia). Bańdo była 9. i 12. (37.07 i 37.75 FIS-punktów), a Florek 10. i 13. (37.16 i 38.63 FIS-punkty). W tych samych zawodach najlepszy z Polaków w czwartek był Jan Łodziński, który zajął ósme miejsce (42.28 FIS-punktów). Dzień później najwyżej sklasyfikowany został 9. Mateusz Szczap (46.25 FIS-punkty). 
 
Źródło: Tytus Olszewski/Biuro Prasowe PZN
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    191 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024