START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Olimpiada młodzieży
ZIO Młodzieży w Gangwon: Korhonen i Gfrerer ze złotymi medalami. Kacper Jarząbek 10!
 dodano: 29 Stycznia 2024    (źródło: skipol.pl)

 Minja Korhonen oraz Andreas Gfrerer okazali się najlepsi w konkursach indywidualnych na młodzieżowych zimowych igrzyskach olimpijskich w południowokoreańskim Gangwon, czyli w miejscowości, gdzie w 2018 roku startowali "dorośli" olimpijczycy w kombinacji norweskiej. W zawodach kobiet nie mieliśmy niestety naszej reprezentantki, natomiast w zawodach mężczyzn Kacper Jarząbek zajął 10 miejsce, a Piotr Nowak był 19.


 Areną zmagań na skoczni była obiekt normalny wchodzący w skład kompleksu Alpensia Ski Jumping Centre. U panów po skokach na czele był Andres Gfrerer, który skoczył aż 112 metrów. Drugi ze stratą 28 sekund przed biegiem był reprezentant Słowacji, znany bardziej ze swoich wysetępów w skokach narciarskich, czyli Hektor Kapustik. Trzecie miejsce po skokach zajmował reprezentant Finlandii Eemeli Kurttila, który przed biegiem tracił do Gfrerera 34 sekundy. Sekundę więcej tracił czwarty Manuel Senoner z Włoch, a dwie sekundy więcej Niemiec Johann Unger. Szósty po skokach był reprezentant Austrii David Liegl, który tracił do prowadzącego rodaka juz 46 sekund. Kacper Jarząbek uzyskał w swoim skoku 102,5 metra i zajmował 10 miejsce, ze stratą minuty i 32 sekund do Gfrerera. Piotr Nowak uzyskał w swojej próbie 96 metrów i do lidera tracił przed biegiem 2 minuty i 21 sekund plasując się na 16 miejscu. 

Po rywalizacji na trasie biegowej w Alpensia Biathlon Centre na dystansie 6 kilometrów prowadzenie utrzymał Andreas Gfrerer, dzięki czemu Austria zdobyła złoty medal. Do zwycięstwa wystarczył mu 8 czas biegu. Drugie miejsce zajął czwarty po skokach Senoner, który stracił do zwycięzcy prawie 25 sekund. Z brązowego medalu cieszyć może się natomiast Jonathan Graebert z Niemiec, który awansował na trzecie miejsce z siódmego, które zajmował po skokach. Niemiec minimalnie wyprzedził drugiego z Austriaków, Davida Liegla, a dwa kolejne miejsca zajęli Johann Unger i Lukas Dolezal. Kacper Jarząbek utrzymał 10 miejsce, a Piotr Nowak spadł na 19 miejsce. 

 

WYNIKI PO SKOKACH

 

PEŁNE WYNIKI

 

Wcześniej rozstrzygnęła się natomiast rywalizacja pań. Wygrała zdecydowana faworytka Minja Korhonen. Finka prowadziła już po skokach. Skoczyła 103,5 metra i przed biegiem miała przewagę 19 sekund nad drugą Teją Pavec ze Słowenii. Trzecie miejsce ze stratą 59 sekund zajmowała kolejna Finka, Heta Hirvonen, która traciła do Korhonen 59 sekund. Kolejne miejsce zajmowały Tia Malovrh, Ingrid Laate i Romane Baud. 

Bieg na dystansie 4 kiloemtrów nie przyniósł zmian na pierwszych dwóch miejscach. Korhonen uzyskała drugi czas biegu co wystarczyło do pewnego zwycięstwa. Finka wyprzedziła drugą Pavec o ponad 47 sekund. Trzecie miejsce zajęła czwarta po skokach, Słowenka Tia Malovrh. Na czwarte miejsce spadła Heta Hirvonen, piąta była Ingrid Laate z Norwegii, a szósta Giada Delugan z Włoch. 

 

WYNIKI PO SKOKACH

 

PEŁNE WYNIKI

 

W środę zawodnicy i zawodniczki zmierzą się w konkursie drużyn mieszanych, który zamknie rywalizację w kombinacji norweskiej na młodzieżowych igrzyskach olimpijskich. 

 

Źródło i zdjęcie: fis-ski.com

 

Maciej Sulowski

«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    176 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024