START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Narty
W Zawoi poznaliśmy najlepszych narciarzy z Warszawy
 dodano: 10 Lutego 2024    (źródło: Pasja AZS.pl )

 Mistrzostwo smakuje wyjątkowo, zwłaszcza kiedy prowadzi do niego długa droga. W tym przypadku akurat nie ma żadnej przenośni. W malowniczej Zawoi rozegrano czwarty etap zawodów AZS Winter Cup. Wisienką na torcie była klasyfikacja Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w narciarstwie alpejskim.


 Blisko pięć godzin drogi ze stolicy, na terenie stacji Mosorny Groń, rozegrany został jeden z ostatnich etapów Akademickiego Pucharu Polski w narciarstwie alpejskim w tym sezonie. W zawodach wzięło udział 92 uczestników i uczestniczek z kilkunastu uczelni. W stawce nie zabrakło przedstawicieli Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Politechniki Warszawskiej, Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie czy Uniwersytetu SWPS, którzy walczyli o medale Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza.
 
Warunki nie były łaskawe dla miłośników białego szaleństwa. Pogoda utrzymująca się na plusie, a także padający przez całą noc deszcz sprawiły, że trasa była miękka. W takiej sytuacji nietrudno było o wywrotkę, o czym niestety przekonało się kilku zawodników. Warto też przypomnieć, że mieli oni do czynienia z najdłuższym gigantem w całym cyklu AZS Winter Cup. Choć przeciwności wydawały się piętrzyć, to jednak nikt nie spuszczał z tonu.
 
Pod nieobecność liderki klasyfikacji generalnej cyklu Mai Chyli, która z powodzeniem brała udział w mistrzostwach Polski seniorów, w slalomie gigancie wygrała Zofia Zdort (ŚUM Katowice) z łącznym czasem 2:06.95. Druga po dwóch przejazdach była Karolina Haratek (UJ CM Kraków), tracąc do liderki tylko 0.61 sekundy. Na trzecim miejscu uplasowała się Adrianna Borowik z Uniwersytetu Warszawskiego (2:10.59) i to ona została akademicką mistrzynią Warszawy.
 
– Zawsze to fajne uczucie wygrać, choć jedna z moich konkurentek, ale też koleżanek z drużyny, odniosła kontuzję i jest mi bardzo przykro. Hamowanie na mecie było dziś dość niebezpieczne, bo ja, Karolina i Zofia miałyśmy wywrotki. Z taką prędkością, z jaką tu wjeżdżałyśmy, nie dało się inaczej wyhamować. Warunki nie były bardzo złe, ale chyba drugi przejazd giganta był już zbędny, bo robiło się niebezpiecznie. Pierwszy przejazd był jednak rewaluacyjny, bo było twardo, czego nikt się nie spodziewał – mówiła Ada Borowik.
 
Najlepszy w gigancie wśród mężczyzn był Piotr Krawczyk z Politechniki Krakowskiej, który uzyskał wynik 2:02.18 i tylko o 0.08 s wyprzedził Piotra Browarskiego (Politechnika Wrocławska). Trzeci był Juliusz Mitan (AGH Kraków) z czasem 2:02.33. Na dziewiątej pozycji znalazł się Mikołaj Sosnowski z Uniwersytetu Warszawskiego, który wywalczył tytuł akademickiego mistrza Warszawy.
 
Po chwili przerwy wystartował slalom. Wśród pań większych zmian na podium nie było i ponownie wygrała Zofia Zdort przed Karoliną Haratek i Igą Wilczyńską. Czwarte miejsce wywalczyła ponownie Adrianna Borowik, dokładając kolejny medal AMWiM do kolekcji.
 
Pierwszą wygraną w tym sezonie w slalomie odniósł Michał Czerwiński z Politechniki Krakowskiej, który wyprzedził wspomnianego już Mitana. Podium uzupełnił kolejny z krakowskich Inżynierów – Piotr Krawczyk. Z dobrej strony pokazał się znów Sosnowski, który był szósty w generalce, ale wśród stołecznych studentów – pierwszy.
 
– Wygrana w AMWIM to mój największy sukces w AZS Winter Cup do tej pory, ale cieszę się też z szóstego miejsca w slalomie, bo to bardzo dobry wynik i dobrze rokuje na przyszłość. Spodziewałem się tu najgorszego, bo przez pół nocy lało, ale zostało posypane i trasa trochę odczekała. Udało się przeprowadzić dobre zawody mimo bardzo wysokiej temperatury – mówił Mikołaj.
 
Piąty i zarazem ostatni etap eliminacyjny zawodów AZS Winter Cup odbędzie się 23 lutego w Jurgowie. Będzie to nowa lokalizacja w kalendarzu Akademickiego Pucharu Polski w narciarstwie alpejskim.
 
Głównym organizatorem wydarzenia jest Akademicki Związek Sportowy Warszawa. Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki i m.st. Warszawa. Sponsorami technicznymi są Nordica Polska, UYN i Dainese. Partnerami są Grupa PZU, Toyota W&J Wiśniewski, Snow & More Magazyn, skifoto.pl, Reklawiz, Stalkant FM, Przegląd Sportowy, Onet.
 
 
 
Wyniki AZS Winter Cup – IV eliminacje – Zawoja
 
kobiety (GS)
1. Zofia Zdort (SUM Katowice) 2:06.95
2. Karolina Haratek (UJ CM Kraków) 2:07.56
3. Adrianna Borowik (UW Warszawa) 2:10.59
 
mężczyźni (GS)
1. Piotr Krawczyk (PK Kraków) 2:02.18
2. Piotr Browarski (PWr Wrocław) 2:02.26
3. Juliusz Mitan (AGH Kraków) 2:02.33
9. Mikołaj Sosnowski (UW Warszawa) 2:05.27
 
kobiety (SL)
1. Zofia Zdort (SUM Katowice) 1:12.12
2. Karolina Haratek (UJ CM Kraków) 1:13.38
3. Iga Wilczyńska (AGH Kraków) 1:15.66
4. Adrianna Borowik (UW Warszawa) 1:15.83
 
mężczyźni (SL)
1. Michał Czerwiński (PK Kraków)
2. Juliusz Mitan (AGH Kraków)
3. Piotr Krawczyk (PK Kraków)
6. Mikołaj Sosnowski (UW Warszawa)
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    274 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024