START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Narty
Mistrzostwa Polski PZN Big Air: Jan Jaromin, Susie Maksym i Antoni Cukier zdobywają złoto w Białce Tatrzańskiej
 dodano: 17 Lutego 2024    (źródło: J. Będkowski Snow Pr fot M. Kin)

 W ramach 21. Edycji Garmin Winter Sports Festival w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska rozegrane dziś zostały Mistrzostwa Polski PZN w narciarskiej i snowboardowej konkurencji Big Air.


 W rywalizacji snowboardzistów i snowboardzistek złote medale powędrowały do faworytów: Susie Maksym i Jana Jaromina. Obydwoje tydzień temu stanęli na podium zawodów Pucharu Europy FIS również rozegranych w ramach Festiwalu. Dzisiejszy wynik potwierdza, że są obecnie w najwyższej formie. 
 
„To były dobre trzy tygodnie, bo jeszcze przed Pucharem Europy udało mi się wygrać zawody zorganizowane także tutaj w Białce Tatrzańskiej. Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego wyniku, bo na treningach przed finałem nie siadało mi nic. Jednak w samym finale wszystko co sobie zaplanowałem wyszło w pierwszej próbie. Zauważyłem, że ostatnio mam tak na zawodach. Jak przychodzi co do czego, to wszystko siada idealnie” – powiedział Jaromin, który obronił tytuł mistrzowski zdobyty w 2023 roku, lądując w pierwszych dwóch skokach switch backside 900 i backside double 1080. W trzecim skoku reprezentant Polski pokusił się o double rodeo 1080, które zapewniłoby mu jeszcze wyższe noty. Jak jednak sam przyznaje, jest to ewolucja, którą musi jeszcze dopracować. Susie Maksym triumfowała prezentując w dwóch lepiej ocenionych skokach swojego popisowego frontflipa i frontside 360.
Po srebro Mistrzostw Polski PZN w konkurencji Big Air sięgnęli Krzysztof Owczarek i Julia Kindrat. Brąz powędrował do Wikotra Kozarskiego i Zuzanny Sokalskiej. 
 
W przypadku narciarzy walka o miejsca na podium rozegrała się pomiędzy wielokrotnymi medalistami Mistrzostw Polski i Garmin Winter Sports Festiwal – Szczepanem Karpielem-Bułcką i Robertem Szulem – a młodymi zawodnikami, którzy swoją karierę rozpoczynali tak naprawdę pod ich okiem. 
Po pierwszym skoku prowadził Karpiel-Bułecka, a drugi był najlepszy z Polaków w czasie zeszłotygodniowego Pucharu Europy FIS Stanisław Solik. Trzeci najlepiej oceniony skok oddał Szul. Jednak w kolejnych dwóch skokach dwa najlepiej ocenione dziś tricki, czyli switch bio 1080 z mute grabem i crok 900 z lead tailem, pokazał 17-letni Antoni Cukier. Tym samym sięgnął po tytuł Mistrza Polski PZN w konkurencji Big Air. Kolejne miejsca na podium zajęli odpowiednio Szczepan Karpiel-Bułecka i Stanisław Solik.
 
„Skocznia była naprawdę super przygotowana. Fajne kąty wybicia i lądowania, sprawiały, że skakało się na niej świetnie. W finale presja przed drugim skokiem była duża, bo nie mogłem iść zgodnie z planem, tylko musiałem poprawiać pierwszy trick. Trochę zaczęło wiać, zmieniła się prędkość, ale wziąłem na to poprawkę w drugiej i trzeciej próbie. Cieszę się, że się udało” – powiedział na zakończenie zawodów Cukier, który już w zeszłym sezonie wymieniany był wśród faworytów Garmin Winter Sports Festival.
 
Po Pucharze Europy FIS i Mistrzostwach Polski PZN (FIS) w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska rozegrane zostaną jeszcze Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzików, a także Młodzieżowy Puchar Polski. W niedzielę na przebudowanej skoczni na Jankulakowskim Wierchu będzie można zobaczyć blisko setkę młodych zawodników i zawodniczek z całej Polski. Ich rywalizacja zakończy Garmin Winter Sports Festival 2024.
 
 
Program i wyniki znaleźć można na stronie: www.wintersporstfestival.pl
Relacje śledzić można na stronach:
FACEBOOK: www.facebook.com/ski2die
INSTAGRAM: http://www.instagram.com/wintersportsfestival  
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    179 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024