START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Lekkoatletyka
Turbacz Winter Trail 2024 blisko rekordu
 dodano: 19 Lutego 2024    (źródło: M.Zubek www.podhaleregion.pl)

 Za nami IV edycja Turbacz Winter Trail pod Patronatem honorowym Ministerstwa Sportu i Turystyki, którą Fundacja Rozwoju Sportu i Promocji Obronności „MURAWA” zorganizowała wspólnie z Miastem Nowy Targ. W komitecie honorowym: Wojewoda Małopolski Pan Krzysztof Jan Klęczar oraz Marszałek Województwa Małopolskiego Pan Witold Kozłowski.


 Niezwykle cieszy fakt, że na listach startowych znalazło się 620 Zawodników, co jest wynikiem zbliżonym do tego sprzed pandemii.
 
Najmłodsi Uczestnicy to 13 miesięczny Laurent oraz niespełna 2-letnia Marysia, która z pomocą rodziców pokonała dystans Turbaczowe Love po raz 3, pierwszy start zaliczyła jeszcze w brzuszku mamy.
 
W biegu udział wzięli Zawodnicy z całej Polski oraz Zawodnicy z Białorusi, Czech, Włoch i Hiszpanii. Na listach nie zabrakło nazwisk z czołówki biegów górskich Polski takich jak: Sylwester Lepiarz, Marcin Rzeszótko, Rafał Matuszczak, Robert Jachymiak, Daniel Dulski, Sylwia Góralik, Magdalena Bochenek, Sylwia Kapusta-Szydłak, Dominika Bolechowska.
 
Powodzenie imprezy było możliwe dzięki wsparciu Miasta Nowy Targ, Gminy Nowy Targ, Hotelu Gorce, który udostępnił miejsce na biuro zawodów oraz Głównym Partnerom takim jak: Dr.Bacty, Mizuno, Termy Gorący Potok.
 
Turbacz Winter Trail to zimowy bieg górski, w którym jest aż 7 formuł do wyboru, od 5 do 47 kilometrów, formuła dla biegających z psami oraz dla osób z niepełnosprawnościami, a także Walentynkowy bieg dla par. Turbacz Winter Trail to piękne, malownicze trasy, sportowa rywalizacja, a także możliwość aktywnego spędzenia weekendu w górach z rodziną czy grupą znajomych, połączone z relaksem i After Party w Termach Gorący Potok, do których wejściówka znajdowała się w każdym pakiecie startowym.
 
W sobotę start oraz meta zlokalizowane były na Stacji Narciarskiej Długa Polana w Mieście Nowy Targ, natomiast w niedzielę start zlokalizowany był w miejscowości Waksmund w Gminie Nowy Targ, która jest Partnerem Wydarzenia i po której terenach w głównej mierze przebiegają malownicze trasy Turbacz Winter Trail.
 
Aura była bardziej wiosenna niż zimowa, niemniej jednak Zawodnicy dłuższych dystansów na większości tras mieli przyjemność biec po śniegu. Na mecie na Zawodników czekał koncert zespołu Mali Śwarni oraz strefa chillout nakręcana przez Sponsora tytularnego dystansu Zimna Połówka – markę Dr.Bacty, które uświetniła całość wydarzenia.
 
Na mecie widać było same uśmiechnięte twarze i tonę pozytywnych emocji. Każdy biegacz otrzymał piękny medal – mini czapeczkę z pomponem. Na biegaczy na mecie czekała gorąca herbata Teekanne, zupa pomidorowa oraz napoje od DrWitt i Tiger.
 
Na Turbaczu na Zawodników czekał świetnie wyposażony punkt, dzięki współpracy z firmą Pan Steskal oraz Markam Kasinka Mała, a także pyszny rosół ze Schroniska, licznie chwalony przez Zawodników.
 
W niedzielę atmosfera była wyjątkowa, a wszystko za sprawą dystansu Turbaczowe Love, który dedykowany jest dla par. Obowiązkowym elementem trasy był pocałunek, a na mecie na Zawodników czekały dwa medale tworzące całość oraz balony i sesja zdjęciowa pełna miłości. Jest to dystans, na którym nie ma klasyfikacji, natomiast na Zawodników czeka losowanie atrakcyjnych nagród.
 
Dzięki wsparciu zarówno lokalnych jak i ogólnopolskich firm na Uczestników czekały bogate pakiety startowe oraz liczne nagrody. Każdy Zawodnik sobotnich dystansów otrzymał zimową opaskę na głowę Turbacz Trail & Dr.Bacty z odblaskowymi naszywkami, voucher na Termy Gorący Potok, voucher uprawniający do wejścia do Centrum Przyrodniczo-Edukacyjne Brama w Gorce, bony o łącznej wartości 195zł do Krakowskiej Normobarii, opakowanie Makaronu Czanieckiego, wafelek Góralki, izotonik DrWitt.
 
Dodatkowo na Zawodników dystansu Mizuno Nocna Dycha czekał pakiet rozszerzony od Partnera Technicznego biegu marki Mizuno, czyli wszystko z pakietu podstawowego plus rękawiczki do biegania z technologią Breath Thermo® oraz rękawki kompresyjne do biegania.
 
Na dystansach: Mizuno Nocna Dycha, Zimna Połówka oraz AK-47 nagradzane były miejsca 1-6
w klasyfikacji generalnej wśród kobiet i mężczyzn oraz miejsca 1-3 klasyfikacji wiekowej wśród kobiet i mężczyzn (Senior, Masters, Weteran). Na pozostałych dystansach nagradzane były miejsca 1-3
w klasyfikacji generalnej wśród kobiet i mężczyzn.
 
Na najlepszych Zawodników czekały liczne nagrody rzeczowe od Partnerów oraz nagrody finansowe, wręczane przez Kierownika Referatu ds. Sportu i Turystyki Miasta Nowy Targ Arkadiusza Szymczyka oraz przedstawiciela marki Dr.Bacty Marlenę Mencel.
 
Na najlepszych Zawodników czekały liczne nagrody od: Mizuno, Dr.Bacty, Term Gorący Potok, Teekanne, Galerii Trzy Korony, Wojas, Petmex, Bullet Brothers, WildWoof, Miasta Nowy Targ, Gminy Nowy Targ, MCSiR Nowy Targ, Hotelu Ibis Styles Nowy Targ, Hotelu Gorce, Na Fursie Apartments&Rooms, WINNER Beef House Nowy Targ.
 
W puli znajdowały się również nagrody finansowe ufundowane przez Galalit Office Park Myślenice oraz firmę Profisyster II.
 
Organizacja wydarzenia była możliwa dzięki wsparciu zarówno lokalnych jak i ogólnopolskich firm i instytucji takich jak: Agencja reklamowa SIDI, Podhalański Klub Łyżwiarstwa Figurowego Zwyrtany, OSP Waksmund.
 
Zawody Turbacz Winter Trail są magiczne nie tylko ze względu na piękną lokalizację w malowniczych Gorcach, ale również dzięki wsparciu Sponsorów i Partnerów, dzięki którym możemy zaoferować biegaczom atrakcyjne pakiety i nagrody. Zawodnicy bardzo cenią sobie nasze zawody między innymi ze względu na nagrody, które w tak obfitej formie na arenie biegów górskich należą do rzadkości.
 
Wyniki:
 
Mizuno Nocna Dycha 10km
 
Kobiety:
 
Bochenek Magdalena (01:09:09.35)
Bolechowska Dominika (01:09:44.80)
Tomica Natalia (01:11:16.75)
Mężczyźni:
 
Sylwester Lepiarz (00:55:15.85)
Żółtek Grzegorz (00:55:40.85)
Hatala Paweł (00:57:14.10)
Zimna Połówka od Dr.Bacty 21km
 
Kobiety:
 
Kapusta-Szydłak Sylwia (02:08:32.85)
Bochenek Magdalena (02:13:15.55)
Frączysta Katarzyna (02:15:53.50)
Mężczyźni:
 
Matuszczak Rafał (01:40:58.15)
Marcin Rzeszótko (01:44:50.95)
Galik Paweł (01:52:14.10)
Zimna Połówka Bez Barier 21km
 
Kobiety:
 
Barańska Adrianna(03:56:39.20)
Mężczyźni:
 
Kopeć Paweł (02:34:41.10)
Formas Adrian (03:37:54.60)
Brzyzek Igor (03:38:02.25)
TWT na 6 Łap 21km
 
Kobiety:
 
Pająk Rozalia i Fena (02:30:25.30)
Skórzyńska Agnieszka i Hektor (02:36:44.30)
Wiśniewska Zofia i Tacos (02:41:43.05)
Mężczyźni:
 
Sawicki Piotr i Mila (02:06:26.90)
Wójcik Bartłomiej i Cynka (02:07:28.15)
Wnorowski Stefan i Allana (02:08:04.55)
AK-47 km
 
Kobiety:
 
Krajewska Klaudia (05:52:43.75)
Dębska Marta (06:01:53.70)
Grund Justyna (06:08:26.05)
Mężczyźni:
 
Lachor Krzysztof (04:57:00.10)
Pituch Grzegorz (05:03:56.95)
Sowa Łukasz (05:09:23.55)
Pełne wyniki: https://wyniki.b4sport.pl/turbacz-winter-trail/m1036.html
 
mat. prasowy
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    291 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024