START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Hokej
W ćwierćfinale z GKS Tychy. Wronka najskuteczniejszym zawodnikiem sezonu zasadniczego
 dodano: 28 Lutego 2024    (źródło: M.Zubek www.podhaleregion.pl)

 Na 7 miejscu sezon zasadniczy w Tauron Polskiej Hokej Lidze zakończyli hokeiści PZU Podhala Nowy Targ. Nowotarżanie zdobyli tyle samo punktów co szósta w stawce Comarch Cracovia, ale mieli gorszy bilans meczów bezpośrednich stąd to „Pasy” są wyżej.


 W 1. rundzie play-off, która rozpoczyna się już w najbliższy piątek, a w której rywalizacja toczy się do czterech zwycięstw „Szarotki” zmierzą się z GKS Tychy, który część zasadniczą zakończył na miejscu 3.
 
Gdyby sugerować się tzw. drabinką przy dobieraniu par ćwierćfinałowych (tj. 1-8, 2-7, 3-6, 4-5) to Podhalanie grać powinni z Unią Oświęcim. Ta jednak skorzystała z regulaminu, który trzem najlepszym zespołom po sezonie zasadniczym dał możliwość wyboru rywala w 1 rundzie play-off. Oświęcimianie zdecydowali się na Comarch Cracovię, a wybór GKS Tychy padł właśnie na nowotarżan.
 
W sezonie zasadniczym w 5 bezpośrednich konfrontacjach „Szarotki” tylko raz były górą, zwyciężając na własnym lodowisku 6:3. W pozostałych 4 meczach zwyciężali tyszanie (5:2, 4:0, 4:2, 6:2)
 
– Sezon zasadniczy to już historia. W play off nie ma mowy o lepszych czy słabszych drużynach. Musimy dać z siebie 200% w każdym meczu. Pokazaliśmy już w tym sezonie, że potrafimy wygrywać z najlepszymi drużynami i postaramy się to potwierdzić. Mocną stroną Tychów jest wyrównany i szeroki skład. Szczególnie niebezpieczna jest pierwsza formacja. Znamy jednak słabsze ich strony, i będziemy chcieli z nich skorzystać Kluczem do dobrego wyniku będzie solidna gra w defensywie i gra w przewagach – uważa Paweł Bizub, bramkarz Podhala
 
Dla nowotarżan będzie to pierwszy play-off od sezonu 2020/2021, kiedy na etapie ćwierćfinału „Szarotki” odpadły w rywalizacji z JKH Jastrzębiem.
 
W kolejnych dwóch sezonach nowotarżanie sezon kończyli na części zasadniczej, z racji ostatniego miejsca w tabeli.
 
Kibice Podhala największe nadzieję na sprawienie niespodzianki jaką bezsprzecznie byłoby wygranie rywalizacji z faworyzowanym zespołem z Tychów, największe nadzieje pokładają w Patryk Wronce.
 
„Wronczes” ma za sobą bardzo udany sezon zasadniczy, w którym okazał się zdecydowanie najskuteczniejszym graczem całych rozgrywek, gromadząc 56 punktów za 19 goli i 37 asyst. Przy okazji został też najlepiej podającym zawodnikiem naszej ekstraligi.
 
Wronka w ostatnim meczu sezonu zasadniczego – we wtorek z JKH Jastrzębie – nie wystąpił
w składzie Podhala. Trener Simo Hirvonen dał mu odpocząć, podobnie jak Bartłomiejowi Neupauerowi. Obaj w piątek powinni być już jednak do jego dyspozycji. Zagrać też powinien Damian Kapica, który z powodu kontuzji również miał przymusową przerwę. Mały znak zapytania jest przy Alexandrze Szczechurze, który we wtorek nie dokończył meczu z powodu urazu, ale pierwsze diagnozy są na tyle optymistyczne że zawodnik powinien dojść do pełni dyspozycji na piątek.
 
– Przyznam, że spodziewałem się innego przeciwnika w ćwierćfinale, ale bierzemy to co los nam dał. Oczywiście to zespół z Tychów jest faworytem, ale to też sprawia że presja jest po ich stronie. Jak to się mówi: oni muszą, my możemy. Wierzę mocno w nasz zespół. Wiem, że nie zabraknie nam charakteru, a to w połączeniu z wysokimi umiejętnościami jakie posiadają nasi zawodnicy, pozwala nam wierzyć że na pewno nie stoimy na straconej pozycji –przekonuje prezes KH Podhale, Mateusz Gacek.
 
Pierwsze dwa mecze ćwierćfinałowej rywalizacji (piątek i sobota) odbędą się w Tychach, kolejne dwa (wtorek, środa) w Nowym Targu. Jeżeli będzie konieczność rozgrywania kolejnych meczów to rozegrane zostaną one w terminach 9.03 (Tychy), 12.03 (Nowy Targ) oraz 14.03 (Tychy)
 
Ważna informacja odnośnie spotkań w Nowym Targu. Zmieniły się ceny biletów w porównaniu z sezonem zasadniczym. Cena biletu normalnego to 38 zł, a ulgowego 28 zł. Karnety zakupione za sezon zasadniczy tracą swoją ważność.
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    210 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024