Sukcesy zakopiańskich lekkoatletów podczas Halowych Mistrzostw Polski i Mistrzostw Europy
 dodano: 7 Maja 2024

Medalowymi sukcesami zakończyły się starty Małgorzaty i Leszka Behounków podczas Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Europy Masters, które rozegrane zostały w Toruniu.

24 lutego 2024 r. w Arenie Toruń odbyły się 33. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters połączone z 7. Halowymi Mistrzostwami Polski Lekarzy.
Do zawodów w Arenie Toruń zgłosiło się ponad 550 zawodników, wśród nich wielokrotni medaliści najważniejszych imprez sportowych naszego globu z medalistami Igrzysk Olimpijskich włącznie. Na największej w Polsce sportowej imprezie lekkoatletycznej nie zabrakło reprezentantów  Zakopanego. Skromna reprezentacja naszego miasta wraca z Mistrzostw z trzema medalami. Srebrny medal w biegu na 3000 metrów i brązowy w chodzie na tym samym dystansie zdobyła Małgorzata Behounek, natomiast Leszek Behounek zwyciężył zdecydowanie w chodzie na 3000 metrów z nowym rekordem Polski masters – 15.25.

Od 17-23 marca 2024 r. w Arenie Toruń odbywały się 14. Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce Masters
Do zawodów w Arenie Toruń zgłosiło się 3442 zawodników z 38 krajów Europy i 18 z krajów spoza Starego Kontynentu, wśród nich kilkudziesięciu medalistów Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata. W reprezentacji Polski nie mogło zabraknąć doskonale spisujących się ostatnio w chodzie sportowym zawodników z Zakopanego.  Małgorzata i Leszek Behounek nie zawiedli i wracają z Mistrzostw z trzema medalami. Złoty medal w klasyfikacji drużynowej na dystansie 5 kilometrów i brązowy indywidualnie na dystansie 3000 metrów zdobyła Małgorzata Behounek, natomiast srebrny medal w drużynie w chodzie na dystansie 5 kilometrów zdobył Leszek Behounek. Niewiele panu Leszkowi zabrakło do podium w rywalizacji indywidualnej, dwukrotnie zajmował 4 miejsce na 5 km i na 3000 metrów. Na krótszym dystansie poprawił własny rekord Polski –osiągając czas 15 minut i 13 sekund. Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom i życzymy kolejnych sukcesów bowiem przed nimi następne wyzwania – Mistrzostwa Europy w chodzie sportowym na szosie na dystansie 10 i 20 kilometrów. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów.