Snowboardzistki odpadły w eliminacjach
(żródło: PKOL)

Polskie snowboardzistki Karolina Sztokfisz oraz Aleksandra Król startujące  dzisiaj w slalomie gigancie równoległym pożegnały się z rywalizacją na etapie eliminacji.
( 19 Lutego 2014)
Czwarty dzień walki o medale Zimowych Igrzysk Polonijnych
(żródło: T. Furtak Ak Pol)

Czwartego dnia Igrzysk, 1 marca, uczestnicy rywalizowali w biathlonie oraz w slalomie gigancie. Odbył się także trening saneczkarzy. Biathlonistom, którzy stawili się na Kubalonce już po raz drugi w trakcie trwania tych Igrzysk, rywalizację utrudniały warunki pogodowe
( 1 Marca 2012)
Trzeci dzień rywalizacji X SZIP
(żródło: T. Furtak AK Pol)

29 lutego, w trzecim dniu zmagań w ramach X Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych uczestnicy rywalizowali w wieloboju łyżwiarskim, biathlonie, narciarstwie alpejskim (slalomie) oraz w hokeju na lodzie.
( 29 Lutego 2012)
Drugi dzień sportowych zmagań SZIP Śląsk Beskidy 2012
(żródło: T. Furtak AK POL)

W kolejnym dniu X Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych rozdano medale w trzech konkurencjach. Snowboardziści rywalizowali na trasie FIS Skrzyczne, w cieszyńskiej hali rozegrano zawody w short-tracku, biegacze narciarscy walczyli na Kubalonce. Jak zawsze dużym powodzeniem wśród Polonii cieszyły się zawody w short-tracku. Blisko 100 miłośników ścigania się na krótkim torze łyżwiarskim przyjechało do Cieszyna.
( 28 Lutego 2012)
Pierwsze konkurencje Igrzysk - poniedziałek

27 lutego uczestnicy X Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych rozpoczęli zmagania na arenach sportowych. Na „pierwszy ogień” poszły: biegi narciarskie, carving oraz hokej na lodzie.
( 27 Lutego 2012)
Igrzyska czas zacząć!

Blisko sześciuset rodaków mieszkających w różnych zakątkach świata uczestniczyło w Bielsku-Białej w ceremonii otwarcia X jubileuszowych Światowych Zimowych Igrzyskach Polonijnych „Śląsk-Beskidy” 2012. Sportowa Polonia z 22 krajów powalczy o medale do 2 marca w 10 dyscyplinach zimowych. W Igrzyskach biorą udział reprezentanci Australii, Austrii, Belgii, Białorusi, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Kanady, Litwy, Luksemburga, Łotwy, Niemiec, Norwegii, Rosji, Szwajcarii, Szwecji, Ukrainy, USA oraz Węgier
X jubileuszowe Światowe Zimowe Igrzyska Polonijne „Śląsk-Beskidy” 2012.
(żródło: T. Furtak - Ak Pol)

Sześciuset rodaków mieszkających w różnych zakątkach świata będzie uczestniczyć w X jubileuszowych Światowych Zimowych Igrzyskach Polonijnych „Śląsk-Beskidy” 2012. Sportowa Polonia z 23 krajów powalczy o medale od 26 lutego do 2 marca w 10 dyscyplinach zimowych.
( 23 Lutego 2012)
VIII SZIP 2010 zakończone

W ostatnim dniu trwania VIII Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych rozegrany został konkurs skoków.  Najlepszymi w swoich kategoriach byli: Józef Harmata z USA oraz Mirosław Gawlas z Hiszpanii.   Z kolei wieczorem pod Wielką Krokwią odbyłą się ceremonia zamknięcia.   W galerii fotoreportaż ze skoków !!!!  W tej galerii fotoreportaż z zamknięcia!!
( 14 Marca 2010)
VIII Światowe Igrzyska Polonijne dobiegają końca

W trakcie trwania Igrzysk Polonijnych rozegrano we wtorek, srodę czwartek i piątek kolejne  konkurencje.  We wtorek biegi  i slalom w środę biatlon, gigant i short track, w czwartek wielobój łyżwiarski i snowboard carwing oraz biegi długie a wpiątek saneczkarstwo.  Łacznie w igrzyskach wzieło udział ponad 750 zawodników z 26 krajów z całego świata.  W galeriach fotoreportaże  Agaty Pacelt i Z. Chmiela z poszczególnych dni  pełne wyniki tutaj do pobrania w formacie excela!!!  i tutaj!!!!!
( 13 Marca 2010)
Zakończenie Turnieju Hokejowego w ramach VIII Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych

I miejsce w turnieju zajęli polscy hokeiści z Kanady. II miejsce przypadło USA. Brąz wywalczyli rodacy  z Rosji a tuż za podium znaleźli się Litwini. Wybrano także najlepszych zawodników turnieju.  W galerii fotoreportaż z turnieju!!!!!
( 12 Marca 2010)
Kanadyjscy hokeiści zwycięzcami hokejowego turnieju VIII Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych.

Kanadyjscy hokeiści zwycięzcami hokejowego turnieju VIII Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych.  Polish Hussars z Kanady w ostatnim meczu turnieju pokonali 8-0 reprezentację Polonii z USA i tym samym zajęli I miejsce. Trzecią lokatę  wywalczyła drużyna Zubrów z Rosji, która po zaciętym meczu  pokonała hokeistów z Litwy 11-2 .
VIII Światowe Zimowe Igrzyska Polonijne klasyfikacja medalowa

Zimowe Igrzyska Olimpijskie dobiegły końca. W trakcie nich rozdano   480 medali w tym 175 złotych 158 srebrnych i 144 brązowe(  medale dla hokeistów liczone są jako pojedyncze - chociaż każdy otrzymał medal w odpowiednim kolorze,).  Na czele klasyfikacji medalowej znajdują się Czechy, które zdobyły łącznie 104 medale w tym 40 złotych 37 srebrnych i 27 brązowych.Drugie miejsce zajmuje  reprezentacja z Litwy 74 medale w tym 30 złotych, 22 srebrnych, 22 brązowe. trzecią lokatę zajmuje drużyna Kanady 73 medale w tym 29 złotych, 20 srebrnych  24 brązowe.
( 10 Marca 2010)
VIII ŚZIP - drugi dzień turnieju hokejowego.

W drugim dniu trwania turnieju hokejowego w Nowym Targu rozegrane zostały dwa spotkania. W pierwszym  "Polscy Husarze" z Kanady pokonali Polaków z  Litwy 11- 1 a USA wygrało 6-5 z polonijną reprezentacją Rosji.
( 9 Marca 2010)
Izabela Karpińska Miss VIII Światowych Igrzysk Polonijnych w Zakopanem

7 letnia Izabela Karpińska  z Norwegii została Miss VIII Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych.  Wybory zostały przeprowadzone 8 marca podczas wieczoru poświęconego piękniejszej części uczestników Igrzysk.  W galerii fotoreportaż z wyborów Miss.!!!!!
Turniej Hokejowy VIII SZIP rozpoczęty

Z kolei o godz 15.00 w  Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu  meczem Canada – Rosja zmagania rozpoczęli hokeiści.  Przed drugim spotkaniem Litwa – USA  oficjalnego otwarcia turnieju hokejowego dokonali przewodniczący KO VIII SZIP Kazimierz Dzielski, burmistrz Nowego Targu Marek Fryźlewicz oraz  vice starosta nowotarski Maciej Jachymiak.  Pierwsze spotkanie wygrali kanadyjczycy a mecz zakończył się wynikiem 17-0 w drugim Polonusi z USA po wyrównanym i zaciętym meczu pokonali drużynę z Litwy 7-5.  W galerii fotoreportaż z meczy i otwarcia!!!!!
(1-15)(16-20) »» Ostatni